شنبه  10  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
بادامچیان:

مجلس یازدهم رفع مشکلات اقتصادی را پیگیری کند

دوشنبه 18 فروردین 1399 ساعت 13:00
دبیر کل حزب مؤتلفه اسلامی از منتخبان مردم در مجلس یازدهم خواست تا پیگیر پیشرفت و ترقی کشور باشند و نیز رفع مشکلات اقتصادی را در دستور کار قرار دهند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی، اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران حزب اظهار کرد: کرونا اثرات سنگینی بر اقتصاد جهان داشته و تا مدت‌ها خواهد داشت. توجه کنیم که ما همه در درون یک کشتی نشسته‌ایم و همه باید با یکدیگر همکاری صمیمانه داشته باشیم.

وی با اشاره به مکاتبه حزب مؤتلفه اسلامی با مقامات عالی چین افزود: از توجه رهبری و مسئولان چین به این مکاتبه و یاری رساندن به ایران در مقابله با کرونا تقدیر و تشکر می‌کنیم و آن را گامی در جهت ارتقای روابط دوستانه دو کشور مقتدر آسیا می‌دانیم.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: در این شرایط سخت اقتصاد در جهان، اصرار آمریکا و اروپا در ادامه تحریم‌ها به ضرر همه جهان از جمله خود آنهاست و زمان برای لغو تحریم‌ها فرارسیده است.

بادامچیان با اشاره به نام‌گذاری سال 99 توسط مقام معظم رهبری تأکید کرد: امسال سال جهش تولید است. ما در حوزه راهبردها، ساختارها، برنامه‌ها و اجرا، نظارت و ارزیابی اقتصاد و کشور باید بازنگری داشته باشیم و با بازتعریف جدید با مشکلات، مواجه شویم و در چاره‌سازی مشکلات کرونایی با توسل به دعا و امدادهای الهی، همه با هم همراهی کنیم و به نظر من باید مانند سال 1357 تعاونی‌های محله‌ای با مسئولیت روحانیت هر محله فعال شود.

وی با تأکید بر توجه به یک بسته پیشنهادی خاص افزود: همه باید در اتقان و درستی این بسته پیشنهادی در حوزه صنعت، کشاورزی، تجارت و کارکرد شرکت‌های دانش‌بنیان و نیز حوزه خدمات، مشارکت کنند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به کار جهادی پزشکان و پرستاران و کادر درمانی بیمارستان‌‌ها، همکاری همگانی در مقابله با ویروس کرونا در ایران گفت: به مدد الهی نظام جمهوری اسلامی در مقایسه با نظام های اروپایی و آمریکایی از معرکه کرونا روسپید بیرون آمد.

وی همچنین با اشاره به گروه‌های جهادی و نیز درخشش خوب سپاه و ارتش و بسیج و نیروی انتظامی در حوزه سلامت تأکید کرد: دنیا نظاره‌گر ماست و مردم هم که با همه مشکلات اقتصادی در این معرکه در کنار دولت با مقاومت و همکاری نشان دادند، می‌توانند این عقبه را پشت سر بگذارند و خواهند گذاشت و رسوایی برای رسانه‌های دشمن ایران است که عناد و کینه‌توزی را حتی در این مشکل جهانی، نسبت به ایران رها نمی‌کنند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با تأکید بر اینکه نظام رسانه‌ای جهان بسته نیست، گفت: مردم جهان امروز شاهد تقاوت جمهوری اسلامی با نظام‌های غربی شده‌اند و ما افتخار می‌کنیم که مردم و مسئولان ما همه با هم و در کنار هم دلسوزانه برای شکست این بیماری، جهاد می‌کنند و این جهاد، مورد تقدیر است.

بادامچیان با اشاره به کسب‌وکارهای روزمره تأکید کرد: مردم و دولت باید به فکر پیشه‌وران و کارگران و خانوارهایی باشند که معیشت آنها در این حادثه دچار تنگنا شده است. خوشبختانه در این موارد تصمیماتی گرفته شده که با عملی شدن آن امیدوار هستیم که همه غم‌خوار هم باشیم و هرچه داریم با هم تقسیم کنیم.

وی با تجلیل از آقای علی لاریجانی، رئیس مجلس که دراین ایام کرونایی مسائل کشور را از دفتر مجلس پیگیری می‌کرد، گفت: برای سلامتی همه بیماران کرونایی از جمله جناب آقای لاریجانی دعا می‌کنیم و از تلاش‌های صادقانه ایشان در این روزهای کرونایی صمیمانه تشکر داریم.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با طلب علو درجات برای همه درگذشتگان بیماری کرونا، به‌ویژه 11 عضو مؤتلفه اسلامی در کشور، مصیبت فقدان آنان را به بازماندگانشان تسلیت گفت.

بادامچیان با تجلیل از آمادگی 180 نفر از نمایندگان مجلس یازدهم برای مکاتبه با رهبری معظم انقلاب گفت: سال جهش تولید را در پیش داریم. من در نامه‌ای که به همه نمایندگان منتخب مجلس یازدهم نوشته‌ام متذکر شده‌ام که این دوره مجلس، گام دوم است و مجلس باید پیشاپیش ملت ایران با منشور بیانیه گام دوم به دور از جناح‌بندی‌های مجالس گذشته، پیشرفت و ترقی کشور و رفع مشکلات اقتصادی را پیگیری کند و حزب مؤتلفه اسلامی آمادگی دارد که تجربیات و راهکارهای خود را تقدیم مجلس کند.

وی افزود: امیدواریم با شکل‌گیری مجلس جدید در خردادماه سال جاری شاهد تحولات عمیقی در امر تولید و اقتصاد کشور باشیم.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی تأکید کرد: اداره صحیح کشور با هماهنگی سه قوه با رهبری معظم و همکاری با یکدیگر میسر است. امیدواریم با تحولات قوه قضائیه، رئیس جمهور محترم نیز تحولات لازم را در دولت پدید آورد تا در همه زمینه‌ها و از جمله اقتصاد، جهش به‌وجود آید.

بادامچیان با اشاره به شهادت سردار میرزا محمد سلگی  از نام‌آوران دفاع مقدس اظهار کرد: شهادت این سردار جبهه دفاع مقدس و جبهه فرهنگی را به امام زمان عج و فرماندهی معظم کل قوا و به همه یاران او و فرماندهان آن روزهای نورانی و ملت ایران تسلیت می‌گوییم. 

انتهای پیام/4079/

http://ana.ir/i/481338
لزوم اصلاح و بازنگری بودجه نویسی کشور در سال مقابله با کرونا

لزوم اصلاح و بازنگری بودجه نویسی کشور در سال مقابله با کرونا

«قرارگاه مواسات» برای مقابله با کرونا تشکیل شود

«قرارگاه مواسات» برای مقابله با کرونا تشکیل شود

جهش در تولید و اقتصاد؛ اولویت مجلس یازدهم در دوران پساکرونا

جهش در تولید و اقتصاد؛ اولویت مجلس یازدهم در دوران پساکرونا

فکر و اندیشه باید به کمک تولید ملی بشتابد

فکر و اندیشه باید به کمک تولید ملی بشتابد

وزرای کشور و بهداشت فردا به مجلس می‌روند

وزرای کشور و بهداشت فردا به مجلس می‌روند

نظارت دقیقی بر برخی از برنامه‌های رسانه ملی وجود ندارد/ لزوم مقابله با پروژه نفوذ فرهنگی

نظارت دقیقی بر برخی از برنامه‌های رسانه ملی وجود ندارد/ لزوم مقابله با پروژه نفوذ فرهنگی

دولت و مجلس فوراً زیان‌های اقتصادی ناشی از کرونا را ارزیابی کنند

دولت و مجلس فوراً زیان‌های اقتصادی ناشی از کرونا را ارزیابی کنند

مصاحبه میرسلیم درباره مرحوم خلخالی مربوط به 2 سال گذشته است

مصاحبه میرسلیم درباره مرحوم خلخالی مربوط به 2 سال گذشته است