شنبه  17  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
کوشکی در گفتگو با آنا:

مجلس یازدهم بنا را بر همکاری سازنده با دولت گذاشته است

چهارشنبه 06 فروردین 1399 ساعت 08:40
استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: مجلس یازدهم بنا را بر همکاری با دولت گذاشته و دولت هم باید در سال آخر عمرش، روال کاری خود را تغییر دهد و جدی‌تر به کار مشغول شود و دست از حواشی بردارد.

محمدصادق کوشکی در گفتگو با خبرنگار حوزه احزاب گروه سیاسی خبرگزاری آنا، اظهار کرد: ابزارهایی که مجلس یازدهم در اختیار دارد و از طریق این ابزارها می‌تواند دولت را وادار به حرکت کند، ابزار سؤال و استیضاح است.

وی افزود: مجلس یازدهم ضمانتی اجرایی به جز این دو ابزاری در اختیار ندارد تا دولت را وادار به کار کند و قانون اساسی هم بر این موضوع صحه گذاشته است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: مجلس یازدهم ابزارهای دیگری را هم در اختیار دارد که البته این ابزار از ضمانت اجرایی برخوردار نیست و آن تشویق دولت به کار کردن و فعالیت بیشتر است و قطعاً مجلس یازدهم در ابتدا بنا را بر این خواهد گذاشت.

کوشکی ادامه داد: مجلس یازدهم با ترکیبی که در آن شاهد هستیم، به دنبال مهیا کردن شرایط رونق تولید و شکوفایی اقتصادی است، اما اگر دولت به هر دلیلی بخواهد با مجلس همکاری سازنده نداشته باشد، مجلس مجبور است به سمت سایر ابزارهایی که ضمانت اجرایی دارد، پیش برود.

وی بیان کرد: دولت باید در سال آخر عمرش، روال کاری خود را تغییر دهد و جدی‌تر به کار مشغول شود و دست از حواشی بردارد.

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران با اشاره به اقبال دولت به مذاکره با دشمنان جمهوری اسلامی در سال 99 گفت: دولت به‌خوبی می‌داند که مذاکره صرفاً یک بازی تبلیغاتی است که بیشتر مصرف داخلی دارد. در صحنه بین‌‌المللی پرونده مذاکره با قضیه برجام بسته شده و دولت اگر برای مذاکره التماس کند، هیچ دولتی حاضر به مذاکره با دولت آقای روحانی نیست؛ لذا دولت بهتر است به امور داخلی بپردازد و از امور حاشیه‌ای بپرهیزد.

انتهای پیام/4079/پ

http://ana.ir/i/477277
اصلاح‌طلبان به‌دنبال تنش‌های محدود در دانشگاه‌ها برای رأی‌آوری هستند

اصلاح‌طلبان به‌دنبال تنش‌های محدود در دانشگاه‌ها برای رأی‌آوری هستند

انهدام پهپاد جاسوسی آمریکا، سایه جنگ را از منطقه دور کرد

انهدام پهپاد جاسوسی آمریکا، سایه جنگ را از منطقه دور کرد

مطهری یک پدیده موج‌سوارِ خوش‌شانس است

مطهری یک پدیده موج‌سوارِ خوش‌شانس است