شنبه  16  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
چمران در همایش شورای ائتلاف نیروهای انقلاب:

مجلس قوی سبب تحول در دولت خواهد شد/ امیدوارم به وحدت کامل برسیم

سه شنبه 29 بهمن 1398 ساعت 16:29
عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی تأکید کرد: فهرست و لیستی که ارائه می‌شود باید تمام اعضایش قوی، توانمند و جوان باشند تا یک مجلس قوی و توانمندی به وجود بیاورند، بتوانند برای دولت ریل‌گذاری کنند و منجر به تحول شوند.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب گروه سیاسی خبرگزاری آنا، مهدی چمران در همایش شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی که عصر امروز در مرکز همایش تهران برگزار شد، با بیان اینکه همه ما به دنبال ایران قوی هستیم، اظهار کرد: منظور از قوی تنها قدرت نظامی نیست، بلکه مبنا، قدرت در همه حوزه‌هاست و مجلس هم یکی از ارکان قدرت است؛ لذا اگر مجلس قوی نداشته باشیم معلوم نیست چطور می‌خواهیم در برابر مشکلات داخلی یا در برابر مشکلات جهانی بایستیم.

وی با بیان این مطلب که رهبر معظم انقلاب اولین قدم را برای افزایش قدرت ایران اسلامی در دوره حاضر با انتصاب آیت‌الله رئیسی برداشتند، گفت: آیت‌الله رئیسی در زمان حضورشان در قوه قضائیه تحولات جدی و چشمگیر را ایجاد کردند و نیز در مدتی که از ریاستشان در قوه قضائیه می‌گذرد، توانستند حدود ۴۹ هزار میلیارد تومان را به خزانه کشور بازگرداند و همچنین در این دوره درصد زمین‌خواری‌ها به کمترین میزان کاهش یافته است.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه پس از ایجاد تحول جدی در قوه قضائیه باید چنین تحولی در قوه مقننه به وجود آید، خاطرنشان کرد: مجلس قوی با نمایندگان قوی شکل خواهد گرفت؛ لذا شورای ائتلاف در راستای ایجاد مجلس قوی در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و مسکن بسته‌های جدیدی را در اختیار دارد که در صورت رأی آوردن، می‌تواند در مجلس آینده به صورت طرح ارائه دهد و با تصویب این طرح‌ها و سپس ابلاغ به دولت باید دولت را مجبور به اجرای آن کند.

چمران به ضرورت حضور مردم در انتخابات اشاره کرد و یادآور شد: مردم باید در دوم اسفند ماه با مشارکت حداکثری بهترین‌ها را با چشم باز انتخاب کنند. همچنین با رأی تک‌تک نمی‌توان به جایی رسید، البته در شهرستان‌ها شاید جواب دهد، اما در تهران مردم لیستی رأی می‌دهند، لذا فهرست و لیستی که ارائه می‌شود باید تمام اعضایش قوی، توانمند و جوان باشند تا یک مجلس قوی و توانمندی به وجود بیاورند، بتوانند برای دولت ریل‌گذاری کنند و منجر به تحول شوند.

وی ادامه داد: شعار ایران سربلند و نجات اقتصاد ایران از اهداف لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی است که با نظرسنجی از مردم انتخاب شده است.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت: همان‌گونه که در دوران دفاع مقدس و در دوران الکترون توانستیم پیروز شویم و دشمن را که مورد حمایت غرب و شرق بود، شکست دهیم، امروز با اتکا به توانمندی هم می‌توانیم اقتصاد را بسازیم و این مسیر را در سایر حوزه‌ها مانند فرهنگ و سیاست می‌توان پیگیری کرد، اما شرط اصلی آن تشکیل مجلس قوی و کارآمد است.

چمران با اشاره به روند پیشرفت موضوعاتی وحدت در میان اصولگرایان اظهار کرد: به دلیل طولانی شدن جلسهای که از دیشب برای وحدت میان جبهه انقلاب شکل گرفت، آقای قالیباف نتوانست در این جلسه حضور پیدا کند و متأسفانه به‌رغم همه تلاش‌ها به نتیجه مثبتی نرسیدیم و چندان امیدی هم نیست، اما امیدوارم خدا به ما کمک کند که بتوانیم به وحدت برسیم. لیست دادن که هنر نیست. هرکس که نباید یک لیست بدهد.

وی گفت: اگر از موقعیت پیش آمده درست استفاده نکنیم، مجدداً ناچار می‌شویم که چهار سال دیگر هم وضع فعلی را تحمل کنیم.

انتهای پیام/4079/

http://ana.ir/i/472868
موج انصراف‌ها به نفع لیست وحدت اصولگرایان آغاز شد+ اسامی

موج انصراف‌ها به نفع لیست وحدت اصولگرایان آغاز شد+ اسامی

سوابق لیست نهایی 30 نفره شورای ائتلاف نیروهای انقلاب+ اسامی

سوابق لیست نهایی 30 نفره شورای ائتلاف نیروهای انقلاب+ اسامی

روحانی با حمله به شورای نگهبان به آمریکا پاس گُل ندهد

روحانی با حمله به شورای نگهبان به آمریکا پاس گُل ندهد

شورای ائتلاف لیست ۳۰ نفره تهران را کی و چگونه انتخاب می‌کند؟

شورای ائتلاف لیست ۳۰ نفره تهران را کی و چگونه انتخاب می‌کند؟

FATF سبب محدودیت‌های بیشتر اقتصادی برای ایران می‌شود

FATF سبب محدودیت‌های بیشتر اقتصادی برای ایران می‌شود

سازوکار تعیین فهرست شورای ائتلاف اصولگرایان در تهران مشخص شد

سازوکار تعیین فهرست شورای ائتلاف اصولگرایان در تهران مشخص شد