جمعه  15  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
عارف در نشست خبری:

احزاب اصلاح‌طلب را برای ارائه لیست آزاد گذاشتیم

سه شنبه 29 بهمن 1398 ساعت 11:02
رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: به این نتیجه رسیدیم که در تهران شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان لیست ندهد و احزاب را آزاد گذاشتیم تا لیست‌ها را با سلیقه خودشان بدهند.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب گروه سیاسی خبرگزاری آنا، محمدرضا عارف صبح امروز در نشستی که با حضور مصطفی کواکبیان، مجید انصاری، محمدعلی وکیلی و برخی چهره‌های اصلاح‌طلب به تشریح فعالیت‌های فراکسیون امید مجلس و مجمع نمایندگان پرداخت و اظهار کرد: امیدواریم مردم با حضور در انتخابات روند 40 ساله کشور را تقویت کنند تا بتوانیم بعد به مشکلات بپردازیم.

وی افزود: وحدت و حضور حداکثری در رویدادهای سیاسی راهبرد اصلاح‌طلبان بوده و هست که در این راستا دستاوردهای ارزشمندی هم داشتیم این را مرهون مردم تهران می‌دانیم.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به جمع بندی رسیدیم که لیستمان در این دوره اصلاح طلبانه باشد، گفت: بنا نداشتیم صرفا بر اساس رأی گیری 50 درصدی در انتخابات تصمیم بگیریم و به این نتیجه رسیدیم که در تهران لیست ندهیم و احزاب را آزاد گذاشتیم تا لیست‌ها را با سلیقه خودشان بدهند.

عارف با بیان اینکه  فراکسیون امید 102 عضو رسمی در بهارستان داشت، خاطرنشان کرد: باور داریم فراکسیون امید منسجم‌ترین و هماهنگ‌ترین فراکسیون میان مجالس بود. همکاری حداکثری را با نمایندگان دیگر را هم در دستور داشتیم و معتقد بودیم اگر با تفاهم مسائل را جلو ببریم می توانیم منویات فراکسیون را در عرصه های کلان عملی کنیم.

وی تأکید کرد: کمیته‌های ویژه‌ای تشکیل دادیم به خاطر مسائل خاص، گفتگوی ملی را به عنوان یکی از مباحث مطرح کردیم و این کمیته در سطح مجلس شورای ملی شد ولی اخبار آن را رسانه ای نکردیم.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان ایکه رویکرد ما در فراکسیون امید همکاری و تفاهم با نمایندگان دیگر بر اساس منافع ملی بود، اظهار کرد: همکاری با دولت با نقد مشوقانه را در دستور کار داشتیم که البته برخی از این نقدها محرمانه و پنهانی بود. همچنین ارتباط بسیار خوبی با قوه قضائیه هم داشتیم.

عارف با  اشاره به عملکرد مجمع نمایندگان تهران بیان کرد: چهار دفتر در ۴ دفتر تشکیل دادیم تا با موکلان ارتباط داشته باشیم. برنامه مجمع همان برنامه ۱۲۶ بندی بود که میثاقنامه آن از قبل اعلام شده بود و برای مسائل خاص هم کمیته ویژه تشکیل دادیم. 

عارف  درباره تشکیل کمیته‌هایی در فراکسیون امید برای پیگیری موارد خاص گفت: رفع حصر از مباحث مهم در فراکسیون بود که کمیته رفع حصر را پیرامونش تشکیل دادیم و با سران قوا وارد گفتگو شدیم.

وی اظهار کرد: کمیته دیگری که در فراکسیون فعال بود، کمیته دانشگاه بود که مطالبات دانشجویان را پیگیری می‌کرد و امروز مفتخریم که بگوییم با پیگیری های این کمیته دیگر دانشجویی با نام دانشجوی ستاره‌دار نداریم.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تشکیل کمیته گفتگوی ملی را از دیگر برنامه‌های فراکسیون متبوعش عنوان کرد و گفت: کمیته گفتگوی ملی در سطح مجلس فعال شد‌، اما سعی کردیم اخبار آن را رسانه‌ای نکنیم. همچنین کمیته کارگران و معلمان برای پیگیری مسائل این دو قشر را هم در دستور داشتیم.

عارف با اشاره به پیگیری تصویب لوایح چهارگانه موسوم به FATF در فراکسیون امید خاطرنشان کرد: همه می‌دانیم که تضمینی برای منتفع شدن از عضویت در FATF وجود ندارد، اما در جلساتی که با نهادهای  امنیتی و کارشناسان حوزه داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که نپیوستن به این لوایح برای ما مشکلاتی خواهد داشت.

رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان اضافه کرد:  درخواست تحقیق و تفحص از شهرداری را در فراکسیون مطرح کردیم تا مشخص شود این همه بدهی برای چیست که متأسفانه طرح برای به جریان افتادن چند رأی کم آورد.

عارف با بیان اینکه در دفاتر مجمع نمایندگان تهران هر ۳۰ نماینده تهران به صورت گردشی هر ۶ ماه در دفاتر حاضر می‌شدند و مردم هم راضی بودند، گفت: نمایندگان تهران خدمات خوبی ارائه دادند با پیگیری آنان ۹ هزار تخت به تخت‌های بیمارستان‌های تهران افزوده شد. بحث حمل برای ما مهم بود که مترو اسلامشهر  را پیگیری کردیم.

وی ادامه داد: مسکن مهر برای ما یک چالش بود که آن را جدی پیگیری کردیم.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عملکرد مجلس دهم و فراکسیون امید بسیار خوب بوده است، خاطرنشان کرد: با این‌حال نظرسنجی برای هر دو جریان نگران‌کننده است مردم در روز جمعه بار دیگر نشان خواهند داد که کشور برایشان مهم است.

رئیس فراکسیون امید درباره این‌که در مجلس دهم شاهد بودیم افرادی با نام اصلاح‌طلبان وارد مجلس شدند اما بعدها به جریانات دیگر پیوستند در مجلس یازدهم این رویه چه خواهد بود، گفت: در مجلس دهم ما یک میثاق نامه رقیقی داشتیم اما در دوره یازدهم میثاق نامه محکمی خواهیم داشت.

عارف درباره اینکه  حسین مرعشی گفته است رئیس دولت اصلاحات به کارگزاران لیست انتخاباتی داده است، گفت: آقای خاتمی توصیه شرکت در انتخابات داشتند آقای مرعشی هم خودشان این گفته را تکذیب می‌‌کنند‌.

وی درباره لیست ارائه شده از سوی علی مطهری، بیان کرد: ایشان به عنوان یک فرد لیست داده‌اند و هیچ وقت هم نگفته‌اند اصلاح‌طلب هستند، ایشان دوره قبل هم لیست دادند.

عارف با اشاره به ورود نمایندگان تهران به موضوع سقوط هواپیمای اوکراینی تأکید کرد: حوادث اخیر نیازمند اطلاع‌رسانی است در این زمینه با آیت‌الله رئیسی هم گفتگو کردیم. خوشبختانه درباره هواپیمای اوکراینی عذرخواهی شد و مسئولان به خانه جانباختگان رفتند.

انتهای پیام/4034/

http://ana.ir/i/472751
تصمیم انتخاباتی اصلاح‌طلبان به هفته بعد موکول شد

تصمیم انتخاباتی اصلاح‌طلبان به هفته بعد موکول شد

 شورای عالی اصلاح‌طلبان برای ارائه لیست انتخاباتی به جمع‌بندی نرسید

شورای عالی اصلاح‌طلبان برای ارائه لیست انتخاباتی به جمع‌بندی نرسید

حمله سپاه به پایگاه نظامی عین‌الاسد سنجیده و دقیق بود

حمله سپاه به پایگاه نظامی عین‌الاسد سنجیده و دقیق بود

انتقام خون شهید سلیمانی از آمریکا هیچ محدودیت و مرزی ندارد

انتقام خون شهید سلیمانی از آمریکا هیچ محدودیت و مرزی ندارد