دوشنبه  05  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رهبر در گفتگو با آنا:

اصلاح‌طلبان اگر سندی علیه قالیباف داشتند تاکنون صدبار منتشر کرده بودند/ به‌جای اتهام‌زنی بگویند در مجلس و دولت چه کردند؟

چهارشنبه 02 بهمن 1398 ساعت 10:45
نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی درباره حاشیه‌هایی مانند املاک نجومی که برخی از اصلاح‌طلبان علیه قالیباف مطرح می‌کنند، گفت: اصلاح‌طلبان در تمام این مدت نتوانسته‌اند هیچ سندی در موضوعاتی مانند املاک نجومی پیدا کنند و اگر سندی قابل اعتنا داشتند تاکنون صدبار منتشر می‌کردند.

گروه سیاسی خبرگزاری آنا، چندی است که اصلاح‌طلبان دریافته‌اند دیگر جایگاهی در مجلس آینده ندارند؛ خاصه آنکه با ورود شخصیت‌های برجسته‌ای مانند محمدباقر قالیباف که از یک سو سرمایه اجتماعی بالایی دارد و از سوی دیگر عملگرا بودنش بر مردم مشخص است، به این قطعیت رسیده‌اند مردم اقبالی به آنها نشان نمی‌دهند؛ به همین دلیل سعی می‌کنند با طرح اتهاماتی مانند املاک نجومی، بدهی‌های شهرداری در دوران  قالیباف، چهره شهردار پیشین تهران را در قبال مردم تخریب کنند؛ درصورتی‌که شاید هیچ مخاطبی هم نداشته باشند؛ زیرا به‌نظر می‌رسد دیگر مردم چندان اعتنایی به این دست اتهام‌زنی‌ها نمی‌کنند.

 فاطمه رهبر در گفتگو با خبرنگار حوزه احزاب گروه سیاسی خبرگزاری آنا، درباره درباره علت سیاست‌های تخریبی اصلاح‌طلبان علیه محمدباقر قالیباف اظهار کرد: «حنای اصلاح‌طلبان نزد مردم رنگی ندارد و آنها به‌دلیل آنکه می‌دانند در مجلس آینده جایگاهی ندارند، به غبارآلود کردن فضای سیاسی می‌پردازند».

او گفت: «شانس اصلاح‌طلبان  در این دوره انتخابات چندان زياد نيست و به همین دلیل است که ترس در وجودشان رخنه کرده است و سعی می‌کنند با تخریب نیروهای انقلاب و مشخصاً آقای قالیباف فضای انتخاباتی را غبارآلود کنند و مردم را به سمت ناامیدی از انتخابات بکشانند؛ زیرا می‌دانند که دیگر دستشان از دولت و مجلس کوتاه خواهد شد».

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی یادآور شد: «تمام کارشناسان و تحلیلگران سیاسی به این نتیجه رسیده‌اند که مجلس فعلی در طول 40 سال انقلاب، ضعیف‌ترین و ناکارآمدترین مجلس بود؛ مجلسی که بخشی عمده آن دست اصلاح‌طلبان یا نیروهای حامی دولت است. نیروهای اصلاح‌طلب به دلیل عملکرد بسیار بد خود در مجلس، تمایل دارند اگر در مجلس آینده هم نباشند؛ اما مجلس بعدی هم ناکارآمد باشد و نمی‌توانند بپذیرند که با حضور نیروهای انقلاب، مجلس بعدی به یک مجلس قدرتمند، کارآمد و عزتمند تبدیل شود که بتواند به معنای واقعی بتوان عصاره ملت بودن را در آن دید».

رهبر بیان کرد: «اصلاح‌طلبان در این دوره بدون هیچ بهانه‌ای علیه آقای قالیباف می‌تازند تا به زعم خود او را از میدان به در کنند و با طرح مسائل واهی می‌خواهند شورای نگهبان را تحت فشار قرار دهند؛ درصورتی‌که شورای نگهبان بر اساس قانون عمل می‌کند و هیچ‌یک از این سیاسی‌بازی‌ها بر نظرش تأثیر نمی‌گذارد. بهتر است که اصلاح‌طلبان به جای بهانه‌تراشی‌ها و اتهام‌زنی به مردم گزارش دهند که در دولت و مجلس چه توفیقی داشتند؟ آنها حتی در شرایط فعلی که ملت ایران داغ‌دار شهادت سردار رشید اسلام، حاج قاسم سلیمانی هستند هم دست از دشمنی با نیروهای انقلاب بر نمی‌دارند و به حاشیه‌سازی‌های خود ادامه می‌دهند. البته این را هم بگویم که دیگر مردم به سخنان آنها اعتنایی نمی‌کنند و حرف‌هایشان مانند یک گلیم پوسیده‌ای شده که نخ‌هایش کاملا نمایان است».

وی درباره حاشیه‌هایی مانند املاک نجومی که برخی از اصلاح‌طلبان علیه قالیباف مطرح می‌کنند، گفت: «بیش از سه سال است که اصلاح‌طلبان شورای شهر و شهرداری تهران را در دست گرفته‌اند و در این سه سال سه شهردار عوض کرده‌اند و جالب است که در تمام این مدت نتوانسته‌اند هیچ مدرک و سندی در موضوعاتی مانند املاک نجومی پیدا کنند. آنها حتی از ارائه یک مدرک قابل قبول هم عاجزند و تردید نکنید که اگر سندی قابل اعتنا داشتند تا کنون صدباره منتشر کرده بودند».

این فعال سیاسی درخصوص رویکردی که باید اصولگرایان در قبال این هجمه‌ها اتخاذ کنند، خاطرنشان کرد: «بحث وحدت یکی از مهم‌ترین و محوری‌ترین موضوعات نیروهای انقلاب در تمام ادوار و خاصه این دوره از انتخابات است. ضرورت دارد که نیروهای انقلاب در راستای وحدت و همدلی میان یکدیگر گام بردارند و با ارائه برنامه‌های مشخص و دقیق و با تمرکز بر بحث معیشت، مردم را به مشارکت در انتخابات راضی کنند. از سوی دیگر با سیاست‌های نادرست اصلاح‌طلبان در سال‌های اخیر، نیاز است که نیروهای انقلاب بار دیگر مردم را مورد عزت و تکریم قرار دهند تا در چنین شرایطی شاهد یک مجلس قوی باشیم».

انتهای پیام/4079/پ

http://ana.ir/i/467676
باید فرصت‌هایی را که از مردم گرفته شده به آنان برگردانیم

باید فرصت‌هایی را که از مردم گرفته شده به آنان برگردانیم

باید کاری کرد که دخل‌وخرج مردم با هم بخواند/ مشکل اصلی ما این است که از مردم دور شده‌ایم

باید کاری کرد که دخل‌وخرج مردم با هم بخواند/ مشکل اصلی ما این است که از مردم دور شده‌ایم

آمریکای جنایتکار بداند که انتقام ملت ایران شکننده خواهد بود

آمریکای جنایتکار بداند که انتقام ملت ایران شکننده خواهد بود

جبهه پایداری به وحدت اصولگرایی پایبند است

جبهه پایداری به وحدت اصولگرایی پایبند است

دولت کشور را به‌خاطر مذاکره و FATF متوقف کرده است

دولت کشور را به‌خاطر مذاکره و FATF متوقف کرده است