دوشنبه  11  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

داوطلبان منتخب استانی به شورای ائتلاف نیروهای انقلاب معرفی شدند

شنبه 28 دی 1398 ساعت 11:35
معاون استان‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به معرفی کاندیداهای منتخب استانی به این شورا از آغاز روند نظرسنجی برای گزینش کاندیداهای نهایی خبر داد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، نورالدین قدیمی، معاون استان‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب طی اظهارنظری، با اشاره به سازوکار اعلام اسامی کاندیدهای شورای ائتلاف در استان‌ها اظهار کرد: برگزاری مجامع شهرستانی بعد از تشکیل شورای ائتلاف در استان‌ها، در دستور کار قرار گرفت، که با فرآیند مشخص شده مجامع عمومی در سطح همه شهرستان‌ها تشکیل شد.

وی ادامه داد: به دنبال تشکیل مجامع شهرستان‌ها، شورای ائتلاف شهرستان‌ها و  حوزه‌های انتخابیه نیز شکل گرفت که اولین اقدام شورای ائتلاف در سطح شهرستان‌ها و حوزه ها شناسایی کاندیداهای مطرح برای حضور در مجلس بود.

قدیمی با بیان اینکه انتخاب کاندیداها بر اساس شاخصه‌های مشخص شده انجام شده است، تصریح کرد:  این اقدام قبل و بعد ثبت نام های رسمی انجام شد و کاندیدهایی که با شاخصه های اعلام شده توسط شورای ائتلاف همسویی و هم خوانی داشتند، شناسایی شدند و سپس افراد در سطح حوزه های انتخابیه بر اساس شاخصه های اعلام شده مورد ارزیابی قرار گرفتند.

وی با تأکید بر اینکه بیش از 2 هزار نفر از کاندیدهای ثبت نامی، بر اساس شاخصه های اعلام شده شناسایی اولیه شدند ، ادامه داد: از این تعداد بیش از هزار و 600 نفر در مراحل بررسی توانستند نظر مثبت اعضای شوراها در شهرستان ها را جلب کنند و در ادامه به آنها اعلام شد که اگر تمایل دارند به عنوان کاندیدای نیروهای انقلاب مورد حمایت قرار گیرند باید فرایند مشخص شده برای رسیدن و معرفی کاندیدای  شورای ائتلاف را پذیرفته و پایبندی به آن را اعلام  نمایند که از این تعداد بیش از  هزار و 400 نفر این فرایند را پذیرفتند.

معاون استان‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان اینکه بیش از هزار نفر از حوزه های انتخابیه استانی وارد فرآیند نظرسنجی شده‌اند، ادامه داد: این تعداد معرفی شده برای نظر سنجی از 198 حوزه انتخابیه به غیر از حوزه تهران، ری،شمیرانات و پردیس و چند حوزه محدود باقیمانده می باشد که تکلیف کاندیداهای  آنها طی چند روز آینده مشخص و اعلام خواهد شد.

قدیمی ظرفیت اعلامی کاندیداهای هر حوزه انتخابیه از طرف مجامع شهرستانی را سه الی پنج برابر هر کرسی مجلس اعلام کرد و گفت:  به طور متوسط برای هر کرسی مجلس 4 نفر تاکنون برای فرآیند نظرسنجی معرفی شده اند که کاندیداهای نهایی شورای ائتلاف، بعد از اتمام نظرسنجی، ازبین افراد ذکرشده مشخص و معرفی خواهد شد.

معاون استان های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به زمان فرآیند نظرسنجی کاندیدها اظهار کرد: فرآیند نظر سنجی از اواسط هفته جاری آغاز شده و تا اواخر هفته آینده ادامه خواهد داشت که به صورت حوزه به حوزه و شهر به شهر انجام می‌شود و پس از اتمام نظر سنجی و جمع بندی نتیجه از طریق مرکز مربوطه در اختیار ما قرار خواهد گرفت.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان اینکه سازو کار اعلام نتایج نظر سنجی‌ها با ارسال نامه‌ای به استان‌ها اعلام شده است تصریح کرد: در هر استان کمیته‌ای مرکب از رئیس شورای ائتلاف استان، دبیر شورا، دبیر کمیته انتخابات و دبیر شهرستان های آن شورا به عنوان عضو ثابت و اصلی تشکیل و نتایج نظر سنجی در اختیار این کمیته قرار خواهد گرفت.

قدیمی با تأکید بر اینکه نتایج نظر سنجی در حضور فرد کاندیدا قرائت خواهد شد گفت: برای اعلام نتایج نظر سنجی در هر حوزه، کمیته استانی با حضور رئیس یا رؤسای شورای شهرستانهای تشکیل دهنده هر حوزه و کاندیداهایی که از آن حوزه  برای نظر سنجی معرفی شده بودند تشکیل جلسه می دهد و در حضور آنها نتایج نظر سنجی اعلام می شود و اگر براساس نتایج نظر سنجی مشخص شود که افرادی رای آوری لازم را ندارند، طبق تعهدی که قبلاً اعلام کرده اند باید از ادامه حضور در عرصه انتخابات انصراف دهند.

معاون استان‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در بخش پایان اظهارات خود با بیان اینکه فرصت معینی برای تجدید نظرسنجی برای برخی کاندیداها در نظر گرفته شده است، گفت: اگر در برخی حوزه ها احتمال دهیم که آرای یک یا دو کاندیدا نزدیک به هم می باشد و تجزیه و تحلیل نتایج نظر سنجی بیانگر این واقعیت باشد که ممکن است طی روزهای آینده شاهد تغییر در آرای آن کاندیداها باشیم ، نظرسنجی مجدد در آن حوزه و برای آن کاندیداهای خاص انجام می شود تا به نتیجه قطعی دست پیدا کنیم.

انتهای پیام/4082/

http://ana.ir/i/466845
مجمع عمومی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب فردا برگزار می‌شود

مجمع عمومی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب فردا برگزار می‌شود

لیست اولیه نامزدهای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب مشخص شد+ اسامی

لیست اولیه نامزدهای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب مشخص شد+ اسامی

دو هیچ به نفع مردم

دو هیچ به نفع مردم

«شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی» تشکلی که می‌تواند برای همیشه ماندگار باشد

«شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی» تشکلی که می‌تواند برای همیشه ماندگار باشد

انتقام از ترور سردار سلیمانی پاسخی معتبر به آرزوی قهرمانان مبارزه با آمریکا بود

انتقام از ترور سردار سلیمانی پاسخی معتبر به آرزوی قهرمانان مبارزه با آمریکا بود

تمام ایران برای نه گفتن به آمریکا هم‌صدا شده است

تمام ایران برای نه گفتن به آمریکا هم‌صدا شده است

جنایت آمریکا در به شهادت رساندن «سردار سلیمانی» بی‌پاسخ نمی‌ماند

جنایت آمریکا در به شهادت رساندن «سردار سلیمانی» بی‌پاسخ نمی‌ماند