سه شنبه  19  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
عضو شورای مرکزی خانه احزاب در گفتگو با آنا:

دولت سرمایه‌های فکری و عملی را در اداره کشور رها کرده است

يكشنبه 26 آبان 1398 ساعت 11:59
عضو شورای مرکزی خانه احزاب گفت: دولت در اداره کشور به‌جای اینکه به سرمایه‌های فکری و عملی روی آورد، نگاهش به خارج از کشور بوده؛ لذا در این شرایط اداره کشور مشکل است.

حبیب‌الله بوربور در گفتگو با خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی خبرگزاری آنا، درباره عملکرد اقتصادی دولت در 6 سال گذشته اظهار کرد: «نخبگان سیاسی و اقتصادی و حتی افراد غیرسیاسی متوجه هستند که عملکرد اقتصادی دولت غیرقابل است».

وی درباره علت ناکامی دولت در زمینه اقتصادی گفت: «علت ناکامی دولت در این است که دولت تولید داخلی و سرمایه‌گذاری فکری و عملی را برای اداره کشور به تصمیم خارج از کشور منوط کرده است».

عضو شورای مرکزی خانه احزاب افزود: «امر طبیعی است که اگر فردی نتواند تصمیم بگیرد و تصمیم خود را به تصمیم دیگران منوط کند، نارضایتی عمومی را در پی خواهد داشت».

به گفته بوربور؛ «سوءاستفاده‌هایی که در مراکز مالی و رفاه اجتماعی صورت گرفته، خود دولت تا حدودی نقش داشته و مقصر بوده است».

قائم‌مقام جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه قضاوت در مورد عملکرد دولت را باید به مردم واگذار کرد، گفت: «تا زمانی‌که دولت انتظار داشته باشد، از طریق تعامل و سازش مشکلات کشور حل شود، هرگز به توان داخلی نمی‌تواند توجه داشته باشد. همچنین استفاده از خبرگان و نخبگان برایش اهمیت ندارد».

بوربور با اشاره به عدم شایسته‌سالاری در مناصب مدیریتی خاطرنشان کرد: «وقتی وزیر در یک وزارتخانه استیضاح می‌شود، در یک وزارتخانه دیگر به کار گرفته می‌شود ولی متأسفانه با رأی مثبت نمایندگان مجلس روبه‌رو می‌شود؛ لذا تا زمانی‌که این وضعیت ادامه داشته باشد نمی‌توان انتظار بهبود وضعیت را داشت».

انتهای پیام/4079/

http://ana.ir/i/445384
طرفداران سازش به سرنوشت معمر قذافی رجوع کنند

طرفداران سازش به سرنوشت معمر قذافی رجوع کنند

دولت نتوانست اوضاع بانک‌ها را سامان دهد

دولت نتوانست اوضاع بانک‌ها را سامان دهد

امروز متفکران نسبت به پیش از انقلاب از آزادی اندیشه برخوردارند

امروز متفکران نسبت به پیش از انقلاب از آزادی اندیشه برخوردارند