پنجشنبه  21  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
برای نخستین بار منتشر شد؛

نامه «پدر موشکی ایران» به رهبر انقلاب درباره ساخت سلاحی با بُرد انهدام اسرائیل

سه شنبه 21 آبان 1398 ساعت 08:49
نامه‌ای از شهید طهرانی‌مقدم، پدر موشکی ایران منتشر شده است که در آن اشاره شده است که ایران به موشکی واکنش‌سریع با بُرد اسرائیل دست یافته است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، صدا و سیما برای نخستین بار دست‌خط نامه‌ای از شهید حسن طهرانی مقدم به رهبر معظم انقلاب را منتشر کرد.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

محضر فرماندهی کل قوا حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای

سلام علیکم؛ با اهدای نیت و احترام

از پذیرفته شدن خانواده‌ام جهت تشرف حضوری به محضر حضرتعالی کمال تشکر و قدردانی را به عمل می‌آورم و اعلام می‌دارم؛ بنده و خانواده‌ام فدای شما نایب امام زمان و نور حیدری، خداوند عزوجل شاهد است آنچه داریم در جهت اخذ رضایت شما و اطلاع راه و هدف شما که همان تحقق اسلام ناب و سیره اهل‌بیت است به‌کار می‌گیریم.

در تمامی این مراحل شاهد لطف و عنایات بی‌کران الهی بودیم. تو پای به راه در نه و هیچ مپرس خود راه بگویدت که چون باید رفت؛ الحمدلله. عجب خدای کریم و مهربانی داریم. راستش را بخواهید لطف و اعطای بی حد و مرز او ما را بی‌محابا و پرجرئت ساخته است. آقا و مولای ما، می‌خواهم دستان الهی و پرقدرت شما را پر کنم و پشت شما را محکم‌تر قربة الی الله می‌خواهیم علی زمانه را یاری دهیم. اگر ما در زمان مولای خود علی(ع) نبودیم برای یاری او قیام کنیم و فدای حسین بن علی(ع) شویم.

این عقده در دلم مانده است می‌خواهیم در رکاب شما نایب ولی عصر(عج) آن را جبران کنیم که سینه ما سپر شما باشد، یا بن‌ زهرا و ای نوری از بارقه‌ امیرالمؤمنین. خلاصه آقا رفتیم سراغ فینال طرح و نقطه اوج بازدارندگی و اقتدار این نظام الهی یعنی دستیابی به موشک فوق‌سریع واکنش‌سریع در برد هدف اسرائیل و دستیابی به موشک حامل ماهواره.

هشت سال پیش در 21 آبان ماه سال 1390 بود و ساعت بیست و چند دقیقه از یک بعداز ظهر می‌گذشت که تهران و حومه تهران با صدای مهیبی لرزید. شهید طهرانی‌مقدم پدر موشکی ایران با 39 نفر از رزمندگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به شهادت رسید.

حسن طهرانی‌مقدم 6 آبان 1338 در محله سرچشمه تهران متولد شد. در 21سالگی و در ابتدای شکل‌گیری رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در اطلاعات منطقه 3 سپاه شمال، مشغول به فعالیت شد. بعد از عملیات ثامن‌الائمه(ع)، متوجه ضعف آتش پشتیبانی خودی مستقر در خطوط مقدم جنگ شد. در پاییز 1360 طرح ساماندهی آتش پشتیبانی (خمپاره‌اندازها) را به‌صورت سنجیده و مدون تقدیم حسن باقری کرد.

آبان سال 1362 ماموریت راه‌اندازی و سازماندهی فرماندهی موشکی زمین به زمین سپاه به طهرانی‌مقدم محول شد و به این ترتیب 21 اسفندماه 1363 اولین موشک ایران به کرکوک شلیک شد.  پس از صدور فرمان تاریخی امام(ره) مبنی بر تشکیل نیروهای سه‌گانه سپاه پاسداران،‌ شهید مقدم در سال 1364 به سِمت فرماندهی موشکی نیروی هوایی سپاه منصوب شد. عمده کارهای تحقیقاتی ساخت موشک  «شهاب 3» را شهید طهرانی‌مقدم انجام داده بود. او در اول مهر سال 84 به‌عنوان جانشین سردار علی زاهدی در نیروی هوایی سپاه پاسداران منصوب شد. در 25 آذرماه سال 85 به‌عنوان مشاور فرمانده کل سپاه در امور موشکی و رئیس سازمان خودکفایی سپاه انتخاب شد.

انتهای پیام/4082/پ

http://ana.ir/i/444565
شهید طهرانی‌مقدم پدر موشکی ایران است

شهید طهرانی‌مقدم پدر موشکی ایران است

شهید طهرانی‌مقدم مایه مباهات و عزت ملت ایران است

شهید طهرانی‌مقدم مایه مباهات و عزت ملت ایران است

سردار غیب‌پرور درگذشت مادر شهیدان طهرانی‌مقدم را تسلیت گفت

سردار غیب‌پرور درگذشت مادر شهیدان طهرانی‌مقدم را تسلیت گفت

ارتباط سپاه با دانشگاهیان توسط قرارگاه نوآوری شهید طهرانی‌مقدم

ارتباط سپاه با دانشگاهیان توسط قرارگاه نوآوری شهید طهرانی‌مقدم