دوشنبه  05  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
آیت‌الله آملی لاریجانی در یادواره هفتادوشش شهید سرافزار منطقه لفور:

ایران راه مقاومت را به کشورها آموخته است

جمعه 12 مهر 1398 ساعت 14:09
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز دست توانای جمهوری اسلامی در منطقه دیده می‌شود. هر جا مقاومتی هست جمهوری اسلامی است که ایستاده است. ما دخالت نظامی نمی‌کنیم اما راه مقاومت را به نسل‌های کشورهای همسایه و منطقه یاد داده‌ایم و در برابر همه هجمات ایستاده‌ایم.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در یادواره هفتادوشش شهید سرافزار منطقه لفور و مقام مرحوم آیت‌الله‌العظمی صالحی مازندرانی و آیت‌الله شهید عبدالوهاب قاسمی، گفت: روح علما، نفس علما و عمل علما در پیمودن راه حق به ما کمک می‌کند. همان‌طور که مرزهای مادی نیاز به حافظ مرز دارد، علما هم‌مرزهای ایمان مردم را حفظ می‌کنند.

وی با اشاره به روایتی در خصوص جایگاه علما و هادیان مردم افزود: اگر فرد عالمی از اعتقادات یک شیعه در زمان غیبت دستگیری کند، این کار از عمل هزار عابد بالاتر است.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان، با ذکر این جمله که دیار مازندران، محل زندگی علما، شهدا و شهدای روحانی بوده است گفت: مرحوم آیت‌الله صالحی مازندرانی واقعاً یک فقیه وارسته و اهل فضل و اخلاق بود. او مرد خدا بود و نفس رفتار اخلاقی او، انسان را به یاد خدا می‌انداخت. مگر می‌شود حضور این عالم در دیار شما اثرگذار نباشد. حالا هم آثار ایشان باقی است و نورافشانی می‌کند.

وی افزود: راه حق‌تعالی راه روشنی است و شهدا کمک می‌کنند به ما در تعقیب این راه‌ها. مسیر ما یک مسیر بی‌نهایت و بی‌پایان است. این دنیا در برابر آخرت، یک نقطه است. شهید با قدم در راه خدا، خودش را آزادکرده برای این مسیر بی‌پایان. ما هم باید این مسیر را طی کنیم. خداوند می‌فرماید ای انسان تو به‌سوی خداوند در حرکتی و در تلاشی و به ملاقات رب تعالی خواهی رسید.

«شهید حیات توأم با صعود دارد. انسان‌هایی هم هستند که حیاتشان مانند ممات است.چیزی ندارند و دستشان خالی است. نه رزقی دارند و نه نوری. اما شهدا در نزد خدا زنده هستند و خدا دائماً به آن‌ها رزق می‌دهد. باور داشته باشیم که در عوالم دیگر از این بدن مادی خبری نیست و فقط عمل صالح به کمک حیات طیبه می‌آید و اگر چیزی همراه نداشته باشیم در دنیا و آخرت خسارت دیده ایم».

آملی لاریجانی گفت: شهدا با پروازشان به ما یاد داده‌اند که چگونه زندگی کنیم. بزرگ‌ترین فیلسوفان غربی در برابر سؤال‌های زندگی انسان وامانده‌اند اما شهیدان با عمل خود گفته‌اند که باید به‌گونه‌ای زندگی کرد که به زندگی حقیقی رسید. شهید به ما یاد می‌دهد که چگونه زندگی حقیقی داشته باشیم و برای همین است که خداوند در قرآن از مجاهدت فی سبیل الله تمجید می‌کند و امیدوارم ما هم بتوانیم این مسیر که شهدا طی کرده‌اند را بپیماییم. اقتدار و جایگاه جمهوری اسلامی مرهون ایثار شهدا است.

آملی لاریجانی گفت: عزت افراد و جامعه را خداوند در قبال صبر و شهادت اعطا می‌کند و این‌گونه است که جمهوری اسلامی بر قله عزت ایستاده است. این راه را امام امت و مقام معظم رهبری برای ما باز کرده‌اند و امروز دست توانای جمهوری اسلامی در منطقه دیده می‌شود. هر جا مقاومتی هست جمهوری اسلامی است که ایستاده است. ما دخالت نظامی نمی‌کنیم اما راه مقاومت را به نسل‌های کشورهای همسایه و منطقه یاد داده‌ایم و در برابر همه هجمات ایستاده‌ایم و مدیون شهدا هستیم و از این بابت خداوند را شکر هستیم.

انتهای پیام/4129/

http://ana.ir/i/428934
تجلی رکن جمهوریت نظام در انتخابات است

تجلی رکن جمهوریت نظام در انتخابات است

ادامه بررسی وضعیت اقتصادی کشور در مجمع تشخیص مصلحت نظام

ادامه بررسی وضعیت اقتصادی کشور در مجمع تشخیص مصلحت نظام

آیت‌الله جنتی اختلاف بین آیت‌الله یزدی و آملی لاریجانی را حل کند

آیت‌الله جنتی اختلاف بین آیت‌الله یزدی و آملی لاریجانی را حل کند

جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام

جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام

قرار دادن سپاه در لیست تروریستی خلاف موازین بین‌المللی است

قرار دادن سپاه در لیست تروریستی خلاف موازین بین‌المللی است