جمعه  09  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
نیشابوری در گفتگو با آنا:

رئیس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل طلب‌کارانه صحبت کند

يكشنبه 31 شهریور 1398 ساعت 12:47
سخنگوی حزب اسلامی کار گفت: آقای روحانی نسبت به اجلاس سال گذشته دستان پُرتری دارد و می‌تواند مواضع محکم‌تر و اصولی‌تری بگیرد و آمریکا را بیشتر منزوی سازد.

محمد نیشابوری سخنگوی حزب اسلامی کار در گفتگو با خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی خبرگزاری آنا، با بیان اینکه دیپلماسی آقای روحانی و تیم همراه او در سفر به نیویورک باید فعالانه باشد، اظهار کرد: آقای روحانی باید مستنداتی را به همراه داشته باشد تا از موضع طلب‌کارانه با سران کشورها صحبت کند.

وی ادامه داد: همچنین از او انتظار می‌رود درباره پالایشگاه آرامکو، شفاف‌سازی‌هایی را انجام دهد و مستند و مستدل به کشورها بگوید که ایران هیچ نقشی در حمله به این پالایشگاه نداشته تا به جوسازی‌های ترامپ پایان دهد و حتی توضیح دهد که آن یک حمله در قالب دفاع مشروع برای مردم یمن بر اساس حقوق بین‌الملل بوده که صورت گرفت.

سخنگوی حزب اسلامی کار تأکید کرد که رئیس‌جمهور کشورمان باید نشست‌های متعددی را با رسانه‌های خارجی، سازمان‌های مردم‌نهاد، انجمن‌ها، نویسندگان و شخصیت‌های علمی و فرهنگی داشته باشد.

نیشابوری با بیان اینکه رئیس‌جمهور باید با کشورهای دوست دیدار و ملاقات داشته باشد، یادآور شد: الان زمانی نیست که به اختلافات کوچک سیاسی و اقتصادی و حتی مذهبی میان ما با کشورهایی مانند روسیه، چین، عراق و پاکستان و... پرداخته شود، بلکه باید به اشتراکات و منافع مشترک توجه شود.

وی نقش محمدجواد ظریف را مؤثرتر از روحانی در پیشبرد دیپلماسی فعال دانست و گفت: ما باید شاهد نشست‌های بسیار زیاد ظریف در مقایسه با نشست‌های رئیس‌جمهور باشیم و پیشنهاد می‌کنم او حتی نشست‌ها و جلسات متعدد خود را تا بعد از پایان جلسات مجمع عمومی سازمان ملل ادامه دهد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان این‌که حضور رئیس‌جمهور در نیویورک می‌تواند فرصتی برای افزایش فشارها بر اروپایی‌ها بر سر مسئله برجام باشد، افزود: در این سفر می‌شود مسئله خروج آمریکا از برجام را برجسته کرد و آقای ظریف و رئیس‌جمهور می‌توانند اروپایی‌ها را قانع کنند این روندی که در پیش گرفته‌اند نه به نفع آنهاست و نه به نفع جهان و نیز آنها را توجیه کنیم که گام‌‌های بعدی کاهش تعهدات برجامی جدی‌تر از گام‌های قبلی خواهد بود.

نیشابوری در پایان خاطرنشان کرد: آقای روحانی نسبت به اجلاس سال گذشته دستان پُرتری دارد و می‌تواند مواضع محکم‌تر و اصولی‌تری بگیرد و آمریکا را بیشتر منزوی سازد.

انتهای پیام/4079/پ

http://ana.ir/i/416669
روحانی زنگ اول مهر را نواخت

روحانی زنگ اول مهر را نواخت

جزئیات سفر روحانی به نیویورک اعلام شد

جزئیات سفر روحانی به نیویورک اعلام شد

روحانی عازم نیویورک می‌شود

روحانی عازم نیویورک می‌شود

تصمیم نهایی درباره سفر روحانی به نیویورک فردا اتخاذ می‌شود

تصمیم نهایی درباره سفر روحانی به نیویورک فردا اتخاذ می‌شود