جمعه  16  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
مظفر در گفتگو با آنا:

دولت خوشبینانه به آمریکا نگاه می‌کند/ برجام نسیه بود

چهارشنبه 13 شهریور 1398 ساعت 00:10
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این‌که دولت به آمریکا خوشبین است، گفت: هرگونه درخواست مذاکره مجدد از جانب رئیس‌جمهور این کشور فقط با هدف کسب پرستیژ جهانی برای ترامپ است نه چیز دیگری.

حسین مظفر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی خبرگزاری آنا، با اشاره به اظهارات رئیس‌جمهور برای مذاکره اظهار کرد: بارها امام راحل و مقام معظم رهبری مطرح کردند که هیچ‌وقت با نفس مذاکره با هیچ‌یک از کشورها مخالف نیستیم.

وی با بیان این‌که انقلاب اسلامی اهل تعامل است، ادامه داد: امام راحل و مقام معظم رهبری، آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی را استثنا کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این‌که آمریکا سابقه جنایت، فریبکاری و دخالت طولانی‌ مدت در ایران دارد، یادآور شد: از آمریکایی‌ها تجاوز، جنایت، قلدری، باج‌خواهی و خلف وعده و دخالت در کشورها برداشت می‌شود. آن‌ها قبل از انقلاب دخالت‌ها و مشکلات زیادی برای کشورمان به‌وجود آوردند و منابع ما را غارت کردند.

مظفر خاطرنشان کرد: بعد از انقلاب تجربه‌های عمیق‌تر و جدی‌تری داشتیم و مسائل مختلفی از جمله تحریم‌ها، جنگ تحمیلی و بحثی که در قضیه هسته‌ای راه انداختند و ده‌ها سال گرفتار فریبکاری کردند و ما را به پای میز مذاکره کشاندند، اما از پشت به ما خنجر زدند.

وی با تأکید بر این‌که برجام باید برای دولت عبرت بزرگی باشد، افزود: دولت از آغاز کار تا چند وقت اخیر که آمریکایی‌ها برجام را زیر پا گذاشتند یک‌سره خوشبینانه و ساده‌اندیشانه به آمریکایی‌ها نگاه می‌کرد و ثمره خنده‌های آن‌ها را دید و باعث شد آن‌ها به سوءاستفاده‌های خود ادامه دهند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این‌که آمریکایی‌ها به دوستان خود نیز خیانت می‌کنند، تصریح کرد: آمریکایی‌ها به کسانی‌که مانند گاو شیرده از آن‌ها شیر می‌دوشند، کسانی‌که حتی مسائل فناوری هسته‌ای خود را با دو دست تقدیم آن‌ها کردند نیز خیانت کردند.

مظفر ادامه داد: بحث مذاکره محتوایی نیست، بحث پرستیژ برای ترامپ است که به دنیا اعلام کند بالآخره رئیس‌جمهور  ایران را پای میز مذاکره کشاندیم و این خلاف عزت، مصلحت و حکمتی است که در سیاست خارجی داریم.

وی گفت: البته راه هم‌چنان باز است و بارها ایران اعلام کرده در صورتی‌که آمریکا و اتحادیه اروپا به تعهدات و پیمانی که بسته‌اند عمل کنند و حقوق ایران را در مسائل قرارداد هسته‌ای پردخت کنند، مشکلی وجود ندارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این‌که ما نباید نسیه را به نقد ترجیح دهیم، یادآور شد: ما در جریان برجام نقد را به امید نسیه دادیم و در نسیه هیچ چیزی گیرمان نیامد و سرمان را کلاه گذاشتند.

مظفر با تأکید بر این‌که مؤمن نباید  از  سوراخ دو بار گزیده شود، افزود: اخیراً مذاکرات آمریکا با چین و کره شمالی را دیدیم که چه برخورد توهین‌آمیز و وهن‌آلودی در آن انجام دادند.

وی با بیان این‌که  سیاست خارجی ما بر مبنای حکمت، عزت و مصلحت بوده و تعیین کننده آن مقام معظم رهبری است، خاطرنشان کرد: همان‌طور که امام راحل فرمودند که رابطه آمریکا با ایران رابطه گرگ و میش است. دولت باید با هوشیاری و حکیمانه با این مسائل برخورد کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در نظام بین‌المللی دست کشورمان پر بوده و به تمام دنیا می‌تواند اعلام کند که ما مشکلی نداشته و به تمامی تعهداتمان عمل کردیم و این غربی‌ها بودند که به ما دروغ و تهمت زدند.

مظفر تأکید کرد: ملت ایران با استقامت و ایستادگی بود که ۴۰ سال با مشکلات و فرازوفرودها مملکت را به جان خرید و نیز خیلی‌ها با شکم گرسنه از انقلاب دفاع کردند، اما این ملت ایستادند و کمرشان خم نشد و حسرت را بر دل دشمنان در جریان جنگ و تحریم‌ها گذاشتند.

وی با تأکید بر این‌که ما نباید عزت و منزلت را به بهانه و ادعاهای عده‌ای سست‌عنصر معامله کنیم، یادآور شد: ما هم‌چنان عزت و کمال و پیشرفت کشور را در قله‌های استقامت و پایداری می‌دانیم و تاکنون هر چه دستاورد داشتیم مرهون استقامت و پایداری جوانان  و ملت رشید مجاهدانی  است که برای این آب و خاک دست و پا دادند تا برای ما عزت و منزلت را به‌دست بیاورند.

مظفر با بیان این‌که در این دولت نمی‌توان مدیریت منسجم در ابعاد مختلف مهار گرانی‌ها، تورم و احتکارهایی که انجام می‌شود را مشاهده کرد، گفت: متأسفانه دولت تمام تخم‌مرغ‌های مشکلات کشور را در سبد مذاکره با آمریکا و برجام گذاشت و فرصت‌سوزی کرد.

وی در پایان با بیان این‌که نگرانی جامعه رهایی و عدم مدیریت مسائل اجرایی کشور است، افزود: متأسفانه  هر کسی کار خود را می‌کند و تصمیم را به سلیقه خودی می‌گیرد. در ادامه هشدار مقام معظم  رهبری بود که فضایی را به‌وجود آورد که نگاه به تولید داخل، ملی و استفاده از ظرفیت‌های درونی موجب مقاومت کشورمان در برابر تحریم‌ها و مشکلات شد.

انتهای پیام/4079/

http://ana.ir/i/413177
سخنان دوپهلو و شبهه‌برانگیز روحانی به نفع کشور نیست

سخنان دوپهلو و شبهه‌برانگیز روحانی به نفع کشور نیست

 دلخوشی به وعده‌های توخالی اروپا برای حفظ برجام

دلخوشی به وعده‌های توخالی اروپا برای حفظ برجام

مقاومت داخلی و دیپلماسی فعال دو پایه استراتژی جمهوری اسلامی ایران است/ هیچ تصمیمی برای مذاکره دوجانبه با آمریکا وجود ندارد

مقاومت داخلی و دیپلماسی فعال دو پایه استراتژی جمهوری اسلامی ایران است/ هیچ تصمیمی برای مذاکره دوجانبه با آمریکا وجود ندارد

درخواست‌کنندگان مذاکره این آرزو را همراه ترامپ به گور می‌برند/ افزایش غنی‌سازی به 20 درصد در گام سوم

درخواست‌کنندگان مذاکره این آرزو را همراه ترامپ به گور می‌برند/ افزایش غنی‌سازی به 20 درصد در گام سوم

صحبت‌های رئیس‌جمهور درباره مذاکره با آمریکا برای سنجش عمومی است و کاربرد دیگری ندارد

صحبت‌های رئیس‌جمهور درباره مذاکره با آمریکا برای سنجش عمومی است و کاربرد دیگری ندارد