سه شنبه  02  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رضایی:

فرماندهان نظامی به ترامپ گفتند که حمله به ایران به صلاح این کشور نیست

يكشنبه 03 شهریور 1398 ساعت 15:36
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بولتن می خواست 24 ساعته به حمله ایران جواب دهد و فرماندهان نظامی به ترامپ گفتند که حمله به ایران به صلاح نیست و ترامپ اعلام کرد که مشورت ستاد انتخاباتی‌ام را پذیرفته‌ام.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، محسن رضایی صبح امروز (سوم شهریور) در هشتمین یادواره شهیدان رجایی و باهنر و شصت و سه شهید کارمند استان قزوین در در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین گفت: ملت بزرگ ایران در این دو قرن، به دنبال گمشده ی خود که تشکیل دولت آرمانی و مطلوب بود، می گشت. ملت ایران به سختی زندگی می کرد. در چهارراه قدرت های بین المللی، استعمار و استبداد، دولت های وابسته عزت ملت ایران را و آبروی ملت ایران را جریحه دار می کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از طرف دیگر دولت های وابسته در دوران قاجار و پهلوی، از ترس از دست دادن حکومت خود، آزادی مردم را از آنها می گرفتند. مشکل دیگر ناکارآمدی دولت ها و عقب ماندگی کشور بود.

رضایی با اشاره به اینکه ملت ایران مشروطه را انجام داد اما با کودتا انگلیس، قانون اساسی مشروطه کنار گذاشته شد، گفت: مصدق نفت را ملی کرد و از دست انگلیس به آمریکا نزدیک شد، آمریکایی ها از پشت کودتا کردند و دولت او را سرنگون کردند. همین کار را می خواستند با دولت آقای اردوغان انجام دهند و دعوای کنونی ترکیه و دولت آقای ترامپ به همین دلیل است؛ ما در گذشته دولت مستقل و مشروع نداشتیم.

وی با اشاره به سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکا و توقیف کشتی متخلف انگلیس در خلیج فارس گفت: از زمانی که درخت جمهوری اسلامی، کاشته شده است، درخت سیاست آن، در سراسر منطقه تبدیل به یک قدرت منطقه ای شده است. شاخ و برگ این درخت فوق العاده بالا رفته است.

رضایی افزود: اکنون بزرگترین قدرت جهانی در برابر ملت ایران، زمینگیر شده است. آمریکا دچار تردید و نگرانی و بن بست شده است. آقای ترامپ انواع فشارها را بر ملت ایران امتحان کرده است. ناوهایش را به سمت خلیج فارس فرستاد. عده‌ای رفتند و دلار خریدند. ترسیده بودند که آمریکا می خواهد به ایران حمله کند. ناوهای آمریکایی هوشیاری ایران در خلیج فارس و تنگه هرمز را دیدند و از پانصد کیلومتری چابهار نزدیک تر نشدند.

سرلشک رضایی افزود: آمریکایی‌ها می‌خواستند آمادگی ایران را بیازمایند. پهپادها را به نزدیکی آبهای ما می‌فرستادند و یکی از آنها که از قرار از مدرن ترین پهپادهای آمریکا بوده به آسمان و آبهای ایران وارد شد و سه بار به آن هشدار دادند و موشک ایران آن را ساقط کرد.

وی افزود: این رسوایی، اوضاع کاخ سفید را به هم ریخت؛ شورای امنیت آمریکا تشکیل جلسه داد و اختلاف شدیدی در بین اعضای آن هویدا شد و بولتن می خواست 24 ساعته به حمله ایران جواب دهد و فرماندهان نظامی به ترامپ گفتند که حمله به ایران به صلاح نیست و ترامپ اعلام کرد که مشورت ستاد انتخاباتی‌ام را پذیرفته‌ام.

فرمانده اسبق سپاه ادامه داد: بعد از دو سه هفته از این رسوایی، کسی به او خبر داد و بدون تحقیق گفت: ما یک پهپاد ایرانی را زدیم و بعد گفت داریم تحقیق می کنیم که ببینیم پهپاد چه کشوری بوده. بعد هم معلوم شد که پهپادی در کار نبوده. این رسوایی فراتر از توانایی های ما است. این ثمرات کلمه طیبه است. امروز عراق و سوریه و یمن به این درخت تناور تکیه داده‌اند.

وی با بیان اینکه  متاسفانه در فرهنگ و اقتصاد، مانند دفاع و امنیت موفق عمل نکرده ایم، گفت: نخبگان کشور باید تحقیق کنند که چرا کالاها و اتومبیل‌های ما نمی‌توانند با کالاهای خارجی مانند سلاح‌های ما با سلاح‌های خارجی، رقابت کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به وابستگی استانداریها به تصمیمات وزارتخانه‌ها در تهران گفت: وقتی ابتدایی‌ترین مسائل استان‌ها به مرکز کشور گره خورده است، نمی توانیم شکوفایی استان ها را انتظار داشته باشیم.

انتهای پیام/4082/

http://ana.ir/i/412179
راه موفقیت ایجاد عقلانیت جمعی در نخبگان و دولتمردان است

راه موفقیت ایجاد عقلانیت جمعی در نخبگان و دولتمردان است

اشتباه بعدی انگلیس پاسخی سخت‌تر به دنبال خواهد داشت

اشتباه بعدی انگلیس پاسخی سخت‌تر به دنبال خواهد داشت

رهبر معظم انقلاب درگذشت خواهر محسن رضایی را تسلیت گفتند

رهبر معظم انقلاب درگذشت خواهر محسن رضایی را تسلیت گفتند

سخنگوی نجباء:‌ آمریکایی‌ها از ترس مقاومت به صحرا پناه برده‌اند

سخنگوی نجباء:‌ آمریکایی‌ها از ترس مقاومت به صحرا پناه برده‌اند