شنبه  27  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
مناظره زاکانی و تاج‌زاده؛

زاکانی: کشور را به سمت جنگ می‌بردید/تاج‌زاده: حامی قطعنامه بودم

سه شنبه 28 خرداد 1398 ساعت 15:42
زاکانی در مناظره با تاج‌زاده گفت: اگر هوشیاری رهبر انقلاب نبود، تاج‌زاده و دوستانش قطعاً ایران را وارد یک جنگ ناخواسته می‌کردند.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی خبرگزاری آنا، سومین و آخرین دور مناظره میان علیرضا زاکانی نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و مصطفی تاج‌زاده فعال اصلاح‌طلب بعد از ظهر امروز در مجتمع شهدای هفتم تیر سرچشمه در حضور اصحاب رسانه با عنوان «اتفاقات سال ۸۸ و فساد اقتصادی» برگزار شد.  

در ابتدا طبق رسم دو مناظره قبلی، قرعه به اسم علیرضا زاکانی افتاد تا او شروع‌کننده این مناظره باشد. 

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ابتدا با اشاره به موضوع مناظره تصریح کرد: آمریکا امروز به جریان مافیایی در کشور امید بسته است تا بتواند دستاوردهای امام و انقلاب را نابود سازد. 

وی ادامه داد: فتنه ۸۸ یک فتنه آمریکایی بود که پرونده انقلاب اسلامی را ببندد و موفق نشد تا در مسیرش موفقیت داشته باشد، اما آسیب‌های بسیاری را در حوزه اقتصادی و سیاسی برای کشور به ارمغان آورد؛ لذا در اینجا باید از آقای تاج‌زاده پرسید چه شده است که وقتی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران فعال‌تر می‌شود شما به‌دنبال باز کردن راه برای آمریکا هستید؟

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این ۳۰ سال آقای تاج‌زاده و دوستان او مثل حلقه کیان بیشترین نقش را در جنگ نرم آمریکا علیه ایران داشتند، حتی اگر هوشیاری رهبر معظم انقلاب نبود این آقای تاج‌زاده و دوستان او قطعاً ایران را وارد یک جنگ ناخواسته می‌کردند. 

 آخرین دور مناظره علیرضا زاکانی و مصطفی تاج‌زاده

زاکانی گفت: در دولت آقای خاتمی آن چنان فساد اقتصادی مانند کرسنت رخ داده بود که این فساد چیزی بالغ بر ۵۳۰ هزار میلیارد تومان است و با این پول می‌توانستیم ۱۰ بار مسکن مهر بسازیم؛ لذا مردم بدانید اگر امروز مشکل اقتصادی داریم به خاطر همین فسادهاست که در زمان دولت اصلاحات رخ داده است. 

وی افزود: در دهه ۸۰ همین آقای تاج‌زاده و دوستانشان پروژه شکاف میان ملت و نظام را کلید زدند و همین موضوع بسترساز فتنه ۸۸ شد و پس از آن از مردم برای شورش و آشوب‌های خیابانی با هدف اعتراض به نتایج انتخابات دعوت کردند تا فتنه سبز اتفاق بیفتد که همین فتنه ۸۸ منجر به این شد تا بدترین قطعنامه تاریخ علیه ایران صادر شود و آن قطعنامه ۱۹۲۹ در سال ۸۲ بود.

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه عمده افراد کابینه آقای روحانی همان افرادی هستند که در کابینه دولت اصلاحات حضور داشتند، گفت: در واقع این کابینه همان کابینه اصلاحات است فقط با این تفاوت؛ به جای اینکه در سال ۸۸ تشکیل شود در سال ۹۲ تشکیل شد؛ لذا در اینجا از آقای تاج‌زاده می‌خواهم بپرسم حالا هدفشان از انتخابات آزاد چیست؟ آیا قرار است خروجی این انتخابات افرادی مانند نجفی باشد؟ 

تاج‌زاده در واکنش به ادعاهای زاکانی گفت: نیروی انتظامی در سال ۷۸ رسماً اعلام کرد که در ماجرای حمله به کوی دانشگاه دچار اشتباه شده است و هنوز بعد از ۲۰ سال سپاه، وزارت اطلاعات، شورای عالی امنیت ملی و نیروی انتظامی نتوانسته سندی را مبنی بر اینکه اتفاقات سال ۷۸ از قبل طراحی شده و یا جنبش دانشجویی نبوده است ارائه دهد.

معاون سیاسی وزیر کشور دولت اصلاحات در پاسخ به ادعای زاکانی در خصوص اینکه تاج‌زاده و دوستان او داشتند ایران را به سمت جنگ می‌بردند، گفت: آقای زاکانی ابتدا به این پرسش پاسخ دهید که چطور می‌شود وقتی از حامیان قطعنامه ۵۹۸ بودیم امروز به جنگ‌طلبی متهم می‌شویم؟

 آخرین دور مناظره علیرضا زاکانی و مصطفی تاج‌زاده

تاج‌زاده در ادعایی خاطرنشان کرد: در سال ۸۸ آمدند پیامک‌های ستاد انتخاباتی آقای موسوی را از کار انداختند تا نگذارند اطلاع‌رسانی از وضعیت حوزه‌ها و صندوق‌های رأی انجام شود و طوری خوشحالی می‌کردند که گویا جایی را فتح کرده‌اند. 

زاکانی در پاسخ به این ادعا که در سال ۷۹ نیروهای امنیتی دانشجویان را از ساختمان به بیرون می‌انداختند، گفت: آقای تاج‌زاده از بیان این مطالب خجالت بکشید چرا دروغ می‌گویید برای چه این دروغ‌ها را بیان می‌کنید؟ 

وی با اشاره به سخن تاج‌زاده مبنی بر اینکه از حامیان ۵۹۸ است، خاطرنشان کرد: چرا زمان‌ها را با یکدیگر ترکیب می‌کنید؟ بهتر است زمان‌ها را رعایت کنید تا مردم به اشتباه نیفتند. در آن زمان اختیار جنگ به دست دولت مرحوم هاشمی رفسنجانی افتاد و پذیرش قطعنامه ۵۹۸ هیچ ارتباطی به شما و دوستانتان نداشت بلکه امام بنا بر مصلحت این قطعنامه را پذیرفتند. 

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قطع شدن پیامک ستاد انتخاباتی سران فتنه گفت: اگر قرار باشد سامانه پیامکی قطع شود برای همه قطع خواهد شد نه فقط برای این ستاد؛ لذا بهتر است شما فقط درباره اینکه چطور تقلب شده است، صحبت کنید؟ چون شما و دوستانتان ادعای تقلب دارید.

این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به مفهوم انتخاب آزاد از دیدگاه اصلاح‌طلبان افزود: آقای تاج‌زاده بهتر است شما درباره انتخابات آزاد صحبت نکنید؛ چون از دید شما انتخابات آزاد یعنی نجفی فاسد و فاسق.

تاج‌زاده ضمن توصیه‌ای به زاکانی گفت: آقای زاکانی ۲۰ سال است که دستگاه‌های اطلاعاتی دست شما و دوستان شماست و از شما بارها خواسته‌ایم که یک سندی نشان دهید که ماجرای سال ۷۸ و جنبش دانشجویی از پیش طراحی شده بود، اما نتوانستید یک سند نشان دهید.

 آخرین دور مناظره علیرضا زاکانی و مصطفی تاج‌زاده

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان پیشنهادی یادآور شد: پیشنهاد می‌کنم که برای بررسی حقیقت‌های‌ موجود در سال ۸۸ و ۷۸ بهتر است یک کمیته حقیقت‌یاب تشکیل شود. 

زاکانی در واکنش به این سخن تاج‌زاده گفت: آقای تاج‌زاده دارد مظلوم‌نمایی می‌کند و من موافق تشکیل این کمیته هستم اما باید در این کمیته درباره تمام مسائل در این ۴۰ سال ازجمله ۷۸ و ۸۸ صحبت شود. 

وی با اشاره به ادعای محمدرضا خاتمی در خصوص وجود هشت میلیون رأی تقلب در سال ۸۸ خاطرنشان کرد: ما نمی‌دانیم صحبت‌های محمد خاتمی برادر محمدرضا خاتمی را قبول کنیم که گفته بود تقلب نشده یا حرف خود آقای محمدرضا خاتمی.

زاکانی با بیان اینکه آقای تاج‌زاده شما که درباره هر چیزی ادعا می‌کنید کمی هم در مورد فساد اقتصادی دولت اصلاحات بگویید، گفت: شما تا به امروز یک کلمه در مورد آقای زنگه و فساد زمان دولت اصلاحات نگفته‌اید. آقای تاج‌زاده از شما می‌خواهیم کمی هم در مورد وضعیت امروز مردم صحبت کنید و سنگ مردم را به سینه بزنید، چقدر درباره قبیله خودتان حرف می‌زنید.

تاج‌زاده در واکنش به سخن زاکانی در خصوص عدم توجه اصلاح‌طلبان به مبارزه با فساد خاطرنشان کرد: ۱۲ پرونده درباره فساد برخی افراد به ویژه آقای قالیباف را به قوه قضائیه ارائه کردیم که معلوم نیست ماجرای این پرونده‌ها چه شده است.

وی در حمایت از اقدامات نجفی افزود: همین آقای نجفی که شما او را فاسد و فاسق می‌نامید در زمانی‌که در وزارت علوم بود با سه هزار پرونده بورسیه‌ غیرقانونی مقابله کرد. 

زاکانی در واکنش به حمایت تاج‌زاده از نجفی تأکید کرد: نجفی قاتلی است که هم فاسد است و هم فردی است که با پنج گلوله همسر خود را به قتل رساند. 

وی بیان کرد: حتی ما اعتقاد داریم که در برخورد با فاسدان قوه قضائیه مصلحت‌اندیشی می‌کند؛ زیرا اگر مصلحت‌اندیشی نمی‌کرد باید فریدون، برادر معاون اول و حتی خود معاون اول محاکمه می‌شد؛ بنابراین ما منتقد این مصلحت‌اندیشی هستیم. 

این فعال اصولگرا خاطرنشان کرد: آقای تاج‌زاده شما ادعا می‌کنید که آقای نجفی با سه هزار بورسیه غیرقانونی مقابله کرده است در صورتی‌که من در دوران نمایندگی مجلس بررسی و تحقیق کردم به این نتیجه دست یافتم که ۱۶ بورسیه بود نه سه هزار بورسیه.

زاکانی ضمن انتقاد به ادعای تاج‌زاده که می‌گفت تمامی نهادهای حاکمیتی در دست اصولگرایان است، گفت: اولاً این ادعای شما اشتباه است، اما فرض بگیریم شما درست می‌گویید، اما پاسخ دهید که بودجه صدا و سیما از کجا تأمین می‌شود که اجازه نمی‌دهد نقدی علیه شما و دولت مطرح شود درصورتی‌که باید این مناظره به‌طور زنده برای مردم پخش می‌شد، بله آقای تاج‌زاده بودجه صدا و سیما از سوی دولت تأمین می‌شود به خاطر همین است که هر زمانی خواستیم از طریق این نهاد انتقادی علیه دولت مطرح کنیم و یا عملکرد اصلاح‌طلبان ا نقد کنیم، سریع دولت با بودجه این سازمان بازی می‌کند، پس نشان می‌دهد که این نهاد تحت نفوذ شماست. 

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آقای تاج‌زاده شما و رفقایتان وقتی در قدرت هستید علیه اسلام می‌جنگید و وقتی هم بیرون از قدرت هستید علیه جمهوریت هستید. آقای تاج‌زاده شما و دوستانتان هیچ اعتقادی نسبت به امام، رهبری، شهدا و مقاومت ندارید و اگر می‌توانستید امروز ما را به گاو شیرده در منطقه تبدیل می‌کردید؛ در صورتی‌که ما این همه شهید ندادیم تا به گاو شیرده تبدیل نشویم و امروز اکر رهبر معظم انقلاب اسلامی نبودند قطعاً این کار را می‌کردید.

زاکانی با اشاره به مذاکره با آمریکا گفت: مذاکره با آمریکا در این شرایط اشتباه محض است و ما مخالف توسعه روابط با جهان به جزء رژیم صهیونسیتی و آمریکا تا زمانی‌که آدم نشود، نیستیم.

 آخرین دور مناظره علیرضا زاکانی و مصطفی تاج‌زاده

این فعال اصولگرا با اشاره به اختیارات دولت گفت: سعید لیلاز چند بار گفته اگر این دولت، چوب خشک هم باشد با این اختیارات می‌تواند کاری انجام دهد، اما شما و دوستانتان این دولت را چوب خشک هم قبول ندارید. 

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه در قلب رآکتور اتمی اراک بتن ریختید، یادآور شد: بارها از دولت و حتی آقای شمخانی درخواست ارائه صورت‌جلسات مذاکرات برجامی را از دولت کردیم، اما گفتند که صورت‌جلسات وجود ندارد فقط برخی یادداشت‌هایی موجود هستند. آقای تاج‌زاده حتی مجلس برجام را تصویب نکرده شما چطور می‌گویید برجام توسط مجلس تصویب شده است. 

وی گفت: آقای تاج‌زاده در این جلسه درباره فساد اصلاح‌طلبان پاسخ نداده است و بهتر بود در این مورد هم صحبت می‌کردند.

زاکانی با اشاره به مذاکره با آمریکا گفت: مذاکره با آمریکا در این شرایط اشتباه محض است و ما مخالف توسعه روابط با جهان به جزء رژیم صهیونسیتی و آمریکا تا زمانی‌که آدم نشود، نیستیم.

این فعال اصولگرا با اشاره به اختیارات دولت گفت: سعید لیلاز چند بار گفته اگر این دولت، چوب خشک هم باشد با این اختیارات می‌تواند کاری انجام دهد، اما شما و دوستانتان این دولت را چوب خشک هم قبول ندارید. 

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه در قلب رآکتور اتمی اراک بتن ریختید، یادآور شد: بارها از دولت و حتی آقای شمخانی درخواست ارائه صورت‌جلسات مذاکرات برجامی را از دولت کردیم، اما گفتند که صورت‌جلسات وجود ندارد فقط برخی یادداشت‌هایی موجود هستند. آقای تاج‌زاده حتی مجلس برجام را تصویب نکرده شما چطور می‌گویید برجام توسط مجلس تصویب شده است. 

وی گفت: آقای تاج‌زاده در این جلسه درباره فساد اصلاح‌طلبان پاسخ نداده است و بهتر بود در این مورد هم صحبت می‌کردند.

تاج‌زاده با بیان اینکه من معتقد به مذاکره مشروط با آمریکا هستم، گفت: باید با هر کسی که در آمریکا به برجام اعتقاد دارد، مذاکره کنیم و در صورت عدم مذاکره منطقه به سمت جنگ خواهد رفت. همچنین نباید اجازه شکل‌گیری یک اجماع جهانی را بدهیم؛ زیرا اگر اجماع شکل بگیرد، متضرر خواهیم شد و دیگر جهان را که اکنون با خودمان داریم، نخواهیم داشت.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در واکنش به سخن زاکانی که گفته بود مردم آگاه هستند و به خوبی می‌دانند که شما و دوستانتان چه هستید، تأکید کرد: حال که مردم دارند کم‌کم آگاه می‌شوند. بگذاریم انتخابات آزاد شود و اگر هم ما رأی نداریم بگذارید مردم ما را کنار بزنند.

زاکانی به این سخن تاج‌زاده این‌گونه پاسخ داد: انتخابات آزاد از منظر شما مشارکت همان افراد فاسد و آدم‌کشی همچون نجفی هستند که به همسر خود رحم نکرد.

گزارش تصویری این نشست را از اینجا مشاهده کنید.

انتهای پیام/۴۰۷۹/

http://ana.ir/i/399097
لقب‌های هاشمی، روحانی و موسوی به مسببان 18 تیر 78 چه بود؟+فیلم

لقب‌های هاشمی، روحانی و موسوی به مسببان 18 تیر 78 چه بود؟+فیلم

منطق قوی بزرگترین سرمایه نظام اسلامی است

منطق قوی بزرگترین سرمایه نظام اسلامی است

آقازاده‌ها از مسیر غلط گذشته بازگردند

آقازاده‌ها از مسیر غلط گذشته بازگردند

تشکل‌های انقلابی بر وفاق حداکثری تأکید کردند

تشکل‌های انقلابی بر وفاق حداکثری تأکید کردند

موج‌سواری؛ بیانات منتشرنشده امام خامنه‌ای پیرامون فتنه 88

موج‌سواری؛ بیانات منتشرنشده امام خامنه‌ای پیرامون فتنه 88

آخرین جلسه مناظره میان زاکانی و تاج‌زاده برگزار می‌شود

آخرین جلسه مناظره میان زاکانی و تاج‌زاده برگزار می‌شود

اعلام آمادگی شورای نگهبان برای مناظره با تاج‌زاده

اعلام آمادگی شورای نگهبان برای مناظره با تاج‌زاده

مناظره صفارهرندی و خرازی به مناسب 40 سالگی انقلاب اسلامی

مناظره صفارهرندی و خرازی به مناسب 40 سالگی انقلاب اسلامی

ماجرای انتقاد رهبری از احمدی‌نژاد در 14 خرداد سال 88 چه بود؟

ماجرای انتقاد رهبری از احمدی‌نژاد در 14 خرداد سال 88 چه بود؟

مناظره‌ای پیرامون انحراف بیت منتظری در دهه 60 برگزار می‌شود

مناظره‌ای پیرامون انحراف بیت منتظری در دهه 60 برگزار می‌شود

زاکانی برای مناظره درباره اغتشاشات سال 78 و 88 اعلام آمادگی کرد

زاکانی برای مناظره درباره اغتشاشات سال 78 و 88 اعلام آمادگی کرد

کشور برای تصمیم‌های محرمانه هزینه داده است/ شفاف‌سازی را کلنگی برسر مخالفان می‌کنند

کشور برای تصمیم‌های محرمانه هزینه داده است/ شفاف‌سازی را کلنگی برسر مخالفان می‌کنند