شنبه  02  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
مقدم‌فر:

شهدای مؤتلفه الگوی جوانان دهه پنجم انقلاب هستند

يكشنبه 26 خرداد 1398 ساعت 15:36
مشاور رئیس هیئت أمنا و هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی در امور فرهنگی شهدای مؤتلفه اسلامی را الگوی جوانان دهه پنجم انقلاب معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب گروه سیاسی خبرگزاری آنا، حمیدرضا مقدم‌فر شنبه‌شب در مراسم بزرگداشت شهدای مؤتلفه اسلامی که در مسجد جامع ضرابخانه تهران برگزار شد، ضمن اشاره به مقام شامخ شهدای مؤتلفه، آنها را الگویی برای جوانان معرفی و اظهار کرد: ویژگی‌های ارزشمند شهدای انقلاب اسلامی و به‌خصوص شهدای مؤتلفه و این چهار شهید شاخص، الگویی برای انقلابی‌گری جوانان در دهه پنجم انقلاب اسلامی است.

وی ضمن برشمردن ویژگی‌های شهدای گرانقدر مؤتلفه عنوان کرد: شهید نواب صفوی قطعاً شخصیتی تأثیرگذار و بزرگوار بود که بسیاری از جرقه‌های حرکت‌های انقلابی مؤتلفه به تأسی از این شهید بزرگوار شکل گرفت.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند، مؤتلفه اسلامی با کار برای خداوند و همچنین تحمل شرایط دشوار دوران مبارزه با طاغوت، آزموده شده و آنچه که مشهود است، انگیزه اسلامی و حرکت در مسیر مبارزه برای حاکمیت ارزش‌های دینی در مسیر مؤتلفه است که باید به آن پرداخته شود.

مقدم‌فر شرایط مبارزه با رژیم طاغوت پیش از انقلاب اسلامی را دشوار عنوان و با برشمردن خاطراتی از آن دوران، تأکید کرد: بی‌تردید اگر دشواری مبارزه در دوران طاغوت را درک کنیم، ‌اهمیت مبارزات و مجاهدت‌های شهدای مؤتلفه را بیش از پیش می‌توان درک کرد و باید دانست که انحصارزدایی از فرهنگ مبارزه و همچنین نشان دادن ظرفیت عظیم اسلام برای مبارزه با طاغوت از مهم‌ترین کارهایی بود که مؤتلفه انجام داد.

مشاور رئیس هیئت أمنا و هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی در امور فرهنگی عنوان کرد: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند، شهدا همچون ستارگانی فروزان هستند و با وجود چنین ستارگانی که در تاریکی آن دوران می‌درخشیدند، راه حقانیت به روی بسیاری از افراد گشوده شد.

مقدم‌فر از شهیدان امانی، هرندی، بخارایی و نیک‌نژاد یاد کرد و خاطرنشان کرد: همان‌طور که در بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری می‌خوانیم، لازم است تا این شهدا را به عنوان الگوهای حرکت مؤمنانه و جهادی در مسیر تحقق اهداف بیانیه گام دوم به کار ببندیم.

وی در ادامه به آیه‌ای از قرآن اشاره کرد و یادآور شد: جوان بودن و جوانانه عمل کردن، دشمن‌شناسی، انقلابی بودن، ایمان ناب اسلامی داشتن، مقاومت مبتنی بر دین و مرزبندی پررنگ با دشمن، پنج ویژگی برجسته شهدای شاخص مؤتلفه است که به گفته آیات قرآن به‌راستی پاک و خالص بودند و باید این ویژگی‌ها سرلوحه جوانان قرار گیرد.

مشاور رئیس هیئت أمنا و هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی در امور فرهنگی در ادامه یادآور شد: از دیگر مواردی که می‌توان ایمان و میل به شهادت‌طلبی را در این شهدای عظیم‌الشأن مؤتلفه دریافت این است که در لحظه شهادت و پای چوبه تیرباران به استقبال مرگ شرافتمندانه با فریاد الله اکبر می‌روند و این هنر جوانانی است که در آن دوران ظلمت و تاریکی نه‌تنها به شهوت آلوده نشده‌اند بلکه از آن پلی برای عروق به عظیم‌ترین شرافت‌های اسلامی ساختند.

وی در ادامه تصریح کرد: شهدای مؤتلفه انقلابی‌گری را در چارچوب ولایت‌مداری، دین‌مداری و شرع معنا کردند و به همین دلیل نیز به آن درجه خلوص و ایمان رسیدند.

مشاور رئیس هیئت أمنا و هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی شناخت عمیق و آگاهانه از دشمن را از دیگر ویژگی‌های شهدای مؤتلفه عنوان و تأکید کرد: یکی از ویژگی‌های شهدای مؤتلفه این بود که نحوه و مسیر دشمنی دشمنان با ملت ایران را دریافته بودند و به همین دلیل پی به مقاصد شوم دشمنان می‌بردند و سربزنگاه نقشه‌های آنها را بر هم می‌زدند و یکی از علت‌های پیش رفتن اهداف مؤتلفه همین شناخت و آگاهی نسبت به دشمن بود.

مقدم‌فر مقاومت مبتنی بر منطق دین را که از ویژگی‌های شهدای مؤتلفه است مورد اشاره قرار داد و یادآور شد: از زمانی که شهدای مؤتلفه دستگیر شدند تا شهادت‌شان، پنج ماه زیر بدترین بازجویی‌ها و شکنجه‌های وحشیانه و طاقت‌فرسا بودند اما تمام این اقدامات وحشیانه نتوانست آنها را از مسیر مقاومت مبتنی بر منطق دین عقب براند.

این کارشناس سیاسی یادآور شد: در دهه پنجم انقلاب اسلامی، باید شهدای مؤتلفه را بیش از گذشته به‌عنوان الگو معرفی و در مسیر درس گرفتن از آنها، شخصیت و سیره‌شان را به اقشار و به‌خصوص جوانان بشناسانیم.

مقدم‌فر اضافه کرد: بی‌تردید امروز عمل انقلابی در منویات مقام معظم رهبری یافت می‌شود و همان‌طور که دیروز عمل انقلابی، عمل صالح شمرده می‌شد، امروز باید در مسیر هدایت برای حفظ و امتداد چارچوب انقلاب حرکت کنیم.

مشاور رئیس هیئت أمنا و هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی در خاتمه ضمن تقدیر از مقام شامخ شهدای مؤتلفه از شهید اخیر این حزب، شهید حجت‌الاسلام والمسلمین محمد خرسند امام جمعه فقید کازرون نیز یاد کرد و افزود: خون این شهید در شب قدر به‌ناحق ریخته شد و بحق که شهید خرسند، شهید راه افشاگر خط انحراف، نفاق و التقاط بود.

انتهای پیام/4123/

http://ana.ir/i/398539
شهدا الگوی مناسبی برای جوانان هستند

شهدا الگوی مناسبی برای جوانان هستند

ایستادگی ایران باعث پیغام‌های مذاکره از طرف آمریکا شده است

ایستادگی ایران باعث پیغام‌های مذاکره از طرف آمریکا شده است

اگر مجلس یازدهم مانند مجلس دهم باشد مردم خسارت خواهند دید

اگر مجلس یازدهم مانند مجلس دهم باشد مردم خسارت خواهند دید

ایجاد قرارگاه جهادی در دانشگاه آزاد اسلامی الگوی سایر نهادها باشد

ایجاد قرارگاه جهادی در دانشگاه آزاد اسلامی الگوی سایر نهادها باشد

 حضور اصحاب رسانه‌ در مناطق سیل‌زده مهم است

حضور اصحاب رسانه‌ در مناطق سیل‌زده مهم است

دانشگاه آزاد اسلامی پرچم انقلابی‌گری را برافراشته است

دانشگاه آزاد اسلامی پرچم انقلابی‌گری را برافراشته است

عنوان انقلابی و انقلابی‌گری مترادف با جوان است

عنوان انقلابی و انقلابی‌گری مترادف با جوان است

بیانیه گام دوم رهبری نقشه راه 40 ساله دوم انقلاب است

بیانیه گام دوم رهبری نقشه راه 40 ساله دوم انقلاب است

ولی‌فقیه پرچم‌دار حمایت از مردم‌سالاری و جمهوریت نظام است

ولی‌فقیه پرچم‌دار حمایت از مردم‌سالاری و جمهوریت نظام است

 فعالیت‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی باید رویکرد فرهنگی داشته باشد

فعالیت‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی باید رویکرد فرهنگی داشته باشد