جمعه  29  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
جامعه مدرسین:

مسئولان با روحیه جهادی و انقلابی به آرمان‎های انقلاب خدمت کنند

پنجشنبه 18 بهمن 1397 ساعت 17:22
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: مسئولان باید با روحیه جهادی و انقلابی به مردم و آرمان‌های انقلاب خدمت کنند.

به گزارش حوزه احزاب گروه سیاسی خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع‌رسانی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیانیه‌ای صادر کرد.

در ابتدای این بیانیه آمده است: انقلاب اسلامی که در اثر مجاهدت و ایمان مردم و رهبری حضرت امام خمینی (رضوان‌الله علیه) به وقوع پیوست اکنون در چهل‌سالگی خود به بلوغ و کمال رسیده است. این میراث بزرگ چون سیلی عظیم، خروشان و پرشتاب در حرکت است و با قدرت تمام سدهایی که دشمنان و مستکبران در مقابل جمهوری اسلامی قرار داده‌اند را درهم می‌شکند و با وحدت و بصیرت ملت، محاسبات غلط شیطان بزرگ آمریکا و اذنابش در منطقه را نقش برآب می‌کند.

این بیانیه می‌افزاید: 40  سال ایستادگی و صبر انقلابی در برابر گسترده‌ترین توطئه‌ها و سهمگین‌ترین دسیسه‌ها جایگاه عظیمی به جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان داده و ایران را خار چشم جبهه ظلم و استکبار کرده است.

در این بیانیه تأکید شده است: انقلاب عظیم ملت شهیدپرور ما برگرفته از مکتب اهل‌بیت (علیهم السلام) و قیام عاشورا است و اینک چهلمین سالگردش با ایام فاطمیه و شهادت سیدة النساء العالمین (سلام‌ الله علیها) اولین مدافع حریم امامت و ولایت تقارن پیدا کرده است. ملت مؤمن ما ضمن برگزاری مجالس سوگواری شهادت حضرت زهرا (سلام‌الله علیها) برای گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور قدرتمند و چشم‌گیر در همه شهرها و روستاها، چون همیشه به حمایت از نظام اسلامی برمی‌خیزند و وفاداری خویش را به راه امام بزرگوار و شهدای همیشه جاوید و رهبری حکیم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای (مد ظله‌ العالی) در عمل ثابت می‌کنند.

این بیانیه خاطرنشان می‌کند:‌ نهضت حسینی ما با هدف «دعوت الی الله» و نجات مستضعفین و تحقق حاکمیت «الله» شکل گرفته است. اکنون شرط بقا و حیات این نظام الهی وجود انگیزه‌های انقلابی، انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن است که حافظ عزت و عظمت ملت و جمهوری اسلامی خواهد بود همچنین ایمان به اسلام ناب محمدی، رهبری الهی حضرت امام خمینی (قدس‌ سره) و خلف شایسته‌اش امام خامنه‌ای (مد‌ ظله‌ العالی)، تقوا، صبر و بصیرت مردم از عناصر سازنده و تداوم‌بخش انقلاب اسلامی بوده و خواهد بود که مسیر حرکت تمدن‌ساز انقلاب اسلامی را هموارتر خواهد کرد.

در این بیانیه تأکید شده است: شعائر اسلامی، عزاداری‌ها و حضور گسترده در مجامع مذهبی، مساجد و نمازهای جمعه ازجمله عواملی است که در پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم آن، نقش تعیین‌کننده‌ای داشته است. امروز نیز تقویت و تجهیز ایمان و تقوا و پیگیری ارزش‌های الهی، طراوت و نشاط جامعه اسلامی را تضمین خواهد کرد، لذا آحاد مردم و مسئولان باید با اتکا به خدا و وحدت کلمه، انسجام ملی، صمیمیت و صفای همگانی را در جامعه حاکم کنند و با تصمیم قاطع بر انجام وظایف الهی و اسلامی، به تقویت جبهه انقلاب اسلامی در مقابل هجمه‌های گسترده فرهنگی بپردازند.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در این بیانیه به موضوع هوشیاری مسئولان در مقابله با تحریم‌ها اشاره می‌کند و می‌افزاید: تحریم‌های ظالمانه و برخی سوءمدیریت‌ها منجر به ایجاد مشکلات فراوانی برای مردم شده است. لازم است تمام مسئولان نظام با التزام به آرمان‌های انقلاب اسلامی و در راستای تحقق عدالت اجتماعی، خدمت و تلاش خود را برای رفع دغدغه‌های مردم دوچندان کنند و با توجه به ظرفیت‌های داخلی و نیروهای جوان متعهد و کارآمد، فشار اقتصادی دشمن را ناکام بگذارند.

ضرورت مقابله با اشرافی‌گری از دیگر بندهای اشاره‌شده در این بیانیه است و می‌افزاید: ویروس خطرناک اشرافی‌گری و دنیاطلبی، عدالت و سلامت نظام اسلامی را تهدید می‌کند. مسئولان و کارگزاران نظام اسلامی باید شدیداً مراقب ظهور و رشد این عامل خطرناک باشند.

در این بیانیه آمده است: ملت ما علی‌رغم وجود برخی مشکلات اقتصادی، گرانی‌ها و تنگناهای معیشتی، همیشه در دفاع از انقلاب حاضر بوده‌اند و این حضور در صحنه و نهیب ملت ایران، معادلات دشمنان را به‌هم‌ریخته و آنان را وادار به عقب‌نشینی کرده است. مسئولان کشور شاکر و سپاسگزار این پدیده بی‌نظیر باشند و با استقامت کامل و روحیه انقلابی و عمل جهادی به ملت عزیز خدمت و از آرمان‌های انقلاب دفاع کنند.

این بیانیه در پایان به ضرورت حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن اشاره می‌کند و می‌افزاید: امسال نیز همچون 40 سال گذشته ملت مؤمن و انقلابی ما، حوزه‌های علمیه، اساتید و فضلا، علمای بلاد و روحانیت بیدار همراه و همپای مراجع بزرگوار تقلید، به شکرانه نعمت اسلام، انقلاب و ولایت‌فقیه برای حفاظت از نظام اسلامی و به‌عنوان یک عمل صالح سیاسی، یک‌پارچه و یک‌صدا در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت می‌کنند. امید است تحت ظل توجهات حضرت ولیعصر (عج) نظام مقدس جمهوری اسلامی راه خود را تا تحقق تمدن اسلامی چون گذشته، پویا و پرشتاب در مسیر شکوفندگی و رشد بپیماید.

انتهای پیام/4079/پ

http://ana.ir/i/359194
هیئت‌رئیسه جدید جامعه مدرسین حوزه علمیه قم انتخاب شدند

هیئت‌رئیسه جدید جامعه مدرسین حوزه علمیه قم انتخاب شدند

حوزه انقلابی باید با جدیت دنبال شود

حوزه انقلابی باید با جدیت دنبال شود

اقدام شایسته‌ای برای حوزه انقلابی نشده است/ بدنه حوزه انقلابی است

اقدام شایسته‌ای برای حوزه انقلابی نشده است/ بدنه حوزه انقلابی است

مجمع عالی گروه‌های جهادی از فردا به مدت 3 روز شروع به کار می‌کند

مجمع عالی گروه‌های جهادی از فردا به مدت 3 روز شروع به کار می‌کند

مردم ایران 22 بهمن امسال را به روز یأس دشمنان ملت بدل می‌کنند

مردم ایران 22 بهمن امسال را به روز یأس دشمنان ملت بدل می‌کنند

ایرانیان برای اتحاد مقابل استکبار در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کنند

ایرانیان برای اتحاد مقابل استکبار در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کنند

مردم در راهپیمایی 22 بهمن دشمنان را مأیوس می‌کنند

مردم در راهپیمایی 22 بهمن دشمنان را مأیوس می‌کنند

اعلام سخنرانان راهپیمایی 22بهمن مراکز استان‌ها/«کرج» محرمانه ماند

اعلام سخنرانان راهپیمایی 22بهمن مراکز استان‌ها/«کرج» محرمانه ماند

ملت غیور ایران با صبر و پایداری در راهپیمایی 22 بهمن شرکت می‌کنند

ملت غیور ایران با صبر و پایداری در راهپیمایی 22 بهمن شرکت می‌کنند