پنجشنبه  28  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
دکتر حسن کربلایی

يک شعار ماندگار!

سه شنبه 11 دی 1397 ساعت 22:30
مخالفان شعار «مرگ بر آمريکا» در سطح سياسيون و رسانه‌های داخلی و خارجی، هوشيارانه و با نيتی پليد شعار ملت ايران را به چالش می‌کشند.

گروه سیاسی خبرگزاری آنا، يکی از شعارهايی که مردم آگاه، فهيم و انقلابی ايران اسلامی در مراسم‌های مختلف گرامی‌داشت يوم‌الله 9 دی در سراسر کشور سر دادند شعار «مرگ بر آمريکا بود».

به راستی چرا شعار مرگ بر آمريکا می‌دهيم؟! اين پرسش پس از گذشت 40 سال از زمان پيروزی انقلاب اسلامی، قطعا عجيب به نظر می‌رسد اما به قطع؛ واقعيت موجود در برخی اذهان است!

حضرت امام خمينی (ره) ـ بر خلاف ادعای دروغين محافل ليبراليستی ـ از ابتدای نهضت انقلاب اسلامی در دهه 40 شمسی، همواره بر استکبارستيزی تاکيد داشتند. زيرا ايشان، استکبار و در راس آن آمريکا را عامل بدبختی‌ها و دردهای مردم مظلوم ايران و جهان می‌دانستند. حضرت امام (ره) در خرداد 1342 و در نطق روشنگرانه‌ خود درباره لايحه کاپيتولاسيون تصريح نمودند: «تمام گرفتارى ما از اين آمريکاست! تمام گرفتارى ما از اين اسرائيل است! اسرائيل هم از آمريکاست...» (صحيفه امام، جلد يک، صفحه 422).

هم ايشان فرمودند؛ «آمريکا دشمن شماره اول بشر و ما است...» (صحيفه امام، جلد 10، صفحه 373).
در اين راستاست که رهبر روشن ضمير و کبير انقلاب اسلامي تاکيد فرمودند: «هرچه فرياد داريد، بر سر آمريکا بکشيد که همين فرياد همگانی «مرگ بر آمريکا» برای او مرگ می آورد...» (صحيفه امام، جلد 11، صفحه 121).

بنابراين؛ شعار «مرگ بر آمريکا» نه تنها ملت ايران بلکه مظلومان جهان، ناظر به سياست‌های استکباری و نامشروع، جنايات و کينه‌ورزی‌ها و بدخواهی‌ها و با نگاه به کارنامه سياه و ننگين دولت آمريکاست!

فرياد غرورآفرين «مرگ بر آمريکا» اعتراض به سياست‌های برتری جويانه‌ای است که يک روز خود را در قالب حمايت از شاهی سفاک و دست‌نشانده در ايران نشان می‌دهد و روزی در شکل لايحه ضدايرانی کاپيتولاسيون نمود دارد، يک روز در به راه انداختن جنگ عراق عليه ايران و طرح تجزيه اين کشور پهناور و روزی ديگر در تصوير سرنگون کردن هواپيمای مسافربری و روزی هم در جنگ تحريم‌های کينه‌توزانه...!

به واقع  بر خلاف ادعاها و تظاهرات شبه‌روشنفکرانه برخی عناصر و رسانه‌ها، در قبال چنين سفاکی‌ها و ددمنشی‌ها، سر دادن شعار «مرگ بر آمريکا» رفتار و اتفاق عجيب و غريبی است؟

دولت آمريکا در برابر ايران و ملت بزرگ و انقلابی آن بديهی‌ترين اصول اخلاقی و ديپلماتيک را زيرپا می‌گذارد، هر نوع تهمتی را عليه تهران به زبان می‌آ‌‌ورد، عملاً ضمن حمايت زبانی و رسانه‌ای از گروهک‌های مسلح و تروريست و تجزيه‌طلب، اطلاعات و سلاح در اختيار آنها می گذارد و عليه يک ملت مظلوم تحريم وضع می کند، کدام يک از اين اتفاقات، نادرستی شعار ياد شده را اثبات می کند؟ جز اين است که اتفاقات و اقدامات برشمرده نشان می‌دهد تشخيص حضرت امام(ره) درست بوده و ايشان با دقت و بصيرتی شامخ، دشمن اصلی را شناسايی و هدف‌گيری کردند؟ و آيا جز اين است که شعار مرگ بر آمريکا در واقع، سند مظلوميت و حقانيت ملت مظلوم ايران است؟

بايد گفت؛ جز آن گروه از افرادی که شعار ياد شده را برنمی‌تابند و برايشان چرايی سر دادن اين شعار، تبديل به مسئله‌ای پيچيده شده، مخالفان شعار «مرگ بر آمريکا» در سطح سياسيون و رسانه‌های داخلی و خارجی، هوشيارانه و با نيتی پليد شعار ملت ايران را به چالش می‌کشند. آنها می‌دانند که فرياد «مرگ بر آمريکا» در واقع برملاکننده و يادآور ماهيت شيطانی آمريکا و همپيمانان داخلی و خارجی و نهان و پيدای آن است. پس می‌کوشند که شعار ياد شده را بی‌مبنا، توهين به يک ملت، توهين به يک دولت بی‌تقصير و بی‌جرم، عامل تحريک خارجی، بانی دشمنی بی‌دليل با يک کشور، سبب‌ساز رويارويی ديپلماتيک و نظامی و در نهايت باعث نقض معاهده‌ای چون برجام توصيف کنند و جلوه دهند.

از اين رو، آيا بجا نيست که شعار پرمغز «مرگ بر آمريکا»ی ملت ايران، همچنان با صدايی بلند رو به مظاهر استکبار و سياست‌های ضد بشری واشنگتن، سر داده شود؟! در آستانه 40 سالگی انقلاب مردم نشان دادند که در تجمعات و تظاهرات حماسی خود هرگز اين شعار را از ياد نبرده و نخواهند برد.

انتهای پیام/4071/

http://ana.ir/i/349091
تشکیل بلوک رسانه‌ای انقلابی ضروری است

تشکیل بلوک رسانه‌ای انقلابی ضروری است

حماقتی دیگر از یک احمق کله‌پوک!

حماقتی دیگر از یک احمق کله‌پوک!

معجزه پاسخ به نقدها در یک کلمه!

معجزه پاسخ به نقدها در یک کلمه!

دانشجویان دهه چهارم انقلاب، فهیم و بصیر هستند

دانشجویان دهه چهارم انقلاب، فهیم و بصیر هستند

سرنوشت روشن!

سرنوشت روشن!

شما بگویید...!

شما بگویید...!

حماسه بصيرت

حماسه بصيرت

یک گام تا «انقلاب» سوم

یک گام تا «انقلاب» سوم

زدن نظام دینی در جشنواره‌ای برای انقلاب!

زدن نظام دینی در جشنواره‌ای برای انقلاب!

ترویج ارزش‌های انقلاب هدف‌ خبرگزاری آنا است

ترویج ارزش‌های انقلاب هدف‌ خبرگزاری آنا است

دیدار  اعضای جنبش مردمی پاسداشت چهل سالگی انقلاب با آیت‌الله یزدی

دیدار اعضای جنبش مردمی پاسداشت چهل سالگی انقلاب با آیت‌الله یزدی

روایتی جدید از دیدار موسوی با رهبرانقلاب در سال 88 منتشر شد

روایتی جدید از دیدار موسوی با رهبرانقلاب در سال 88 منتشر شد

درس‌های عاشورایی!

درس‌های عاشورایی!

روزی برای هميشه!

روزی برای هميشه!

فتنه تغلب!

فتنه تغلب!

بازخوانی يک خروش انقلابی

بازخوانی يک خروش انقلابی

طعم زرد بهار اروپايی!

طعم زرد بهار اروپايی!