سه شنبه  26  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

وزیر ارشاد دولت احمدی‌نژاد: سازوکار جبهه مردمی را قبول داریم /دولت کارنامه قابل قبولی ندارد

يكشنبه 01 اسفند 1395 ساعت 14:39
دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی گفت: ما در کمیته دانشگاهیان جبهه مردمی با این تشکل همراهی می کنیم.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، سیدمحمد حسینی صبح امروز در نشست خبری خود با اهالی رسانه، با اشاره به برگزاری کنگره سراسری کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در روز جمعه ششم اسفندماه، گفت: انتخابات سرنوشت‌سازی در سال آینده پیش روی ماست و کانون دانشگاهیان نیز مانند سال‌های گذشته نقش مؤثری در انتخابات خواهد داشت.

وی ادامه داد: کانون دانشگاهیان از سال‌های پایانی دوران موسوم به اصلاحات به صورت رسمی در وزارت کشور به ثبت رسید و شعار خود را دانشگاهیان در خدمت ایران اسلامی قرار داده‌ایم.

حسینی با اشاره به برنامه‌های کنگره سراسری تشکل متبوعش، گفت: اصلاح اساسنامه کانون، سخنرانی جمعی از اعضای کانون و تغییر میزان اعضای شورای مرکزی از جمله مواردی است که در این کنگره بررسی خواهد شد.

وی افزود: در این کنگره همچنین به موضوع انتخابات نیز توجه ویژه‌ای خواهد شد و این موضوع که آیا با جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی همراه شویم یا خودمان به طور مستقل عمل کنیم و نیز توجه به ویژگی‌های کاندیدای مورد نظرمان را هم به بحث و بررسی خواهیم گذاشت.

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با تأکید بر اینکه امروز وضعیت اداره کشور چه در سطح دانشگاه‌ها، چه در سطح سیاست خارجی و اقتصاد مناسب نیست، گفت: ما همواره می کوشیم که نقد منصفانه‌ای را نسبت به دولت داشته باشیم و خود را نیز یک تشکل سیاسی ولایی می‌دانیم اما باید توجه کرد که امروز وضعیت رشد علمی کشور قابل قبول نیست و متأسفانه گاهی اوقات شاهد هستیم که به برخی افراد شاخص و شایسته توجه لازم نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه در موضوع بورسیه‌ها برخی از چهره‌های انقلابی و مؤمن دچار مشکل شدند، ادامه داد: کنگره ما در دانشگاه تهران و در سالن علامه امینی از ساعت ۸ صبح روز جمعه ششم اسفندماه آغاز خواهد شد و از سیاسیون نیز برای حضور در این کنگره دعوت به عمل خواهد آمد.

حسینی با اشاره به اینکه انتظار می‌رود که وزارت علوم از تشکل‌هایی چون کانون دانشگاهیان حمایت بیشتری داشته باشد، گفت: از آقای فرهادی وزیر علوم دعوت کرده‌ایم که در جلسه‌ای با حضور اعضای کانون فرهنگیان حضور پیدا کند و به پرسش‌های ما درباره وضعیت دانشگاه‌ها پاسخ دهد.

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در بخش دیگری از نشست خبری خود در پاسخ به پرسشی مبنی بر چگونگی همراهی تشکل متبوعش با جبهه مردمی نیروهای انقلاب، گفت: ما در کمیته دانشگاهیان جبهه مردمی با این تشکل همراهی می کنیم، اما هنوز به صورت رسمی اعلام حمایت نکرده ایم و اعلام این حمایت را به طرح نظرات افراد در کنگره خودمان موکول کرده ایم ولی در نهایت سازوکار جبهه مردمی را مورد قبول می دانیم و معتقدیم سازوکارش از بالا به پایین نیست و همین روش کمک می کند که همه افراد بتوانند در کار انتخابات همکاری کنند.

وی در پایان با بیان اینکه چون دولت کارنامه قابل قبولی ندارد برخی از اعضایش به دنبال حاشیه‌سازی رفته‌اند تا اذهان را متوجه خود کنند، گفت: از این موارد این است که اخیراً فرماندار خراسان جنوبی -البته اگر این نقل قول درست باشد- گفته است که رقصیدن زن و مرد مشکلی ایجاد نمی‌کند و سپس درباره اماکن هم گفته است که اماکن چه نهادی است و چه کاره است که به مردم امر و نهی می‌کند؟!، اگر این گفته‌ها درست نقل شده باشد نشان می‌دهد که دولت می خواهد با این حاشیه‌سازی‌ها اذهان را از حقو نجومی و خرید اتومبیل‌های چند صد میلیونی منحرف کند.

http://ana.ir/i/160250