يكشنبه  18  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
آنا گزارش می‌دهد؛

جزئیات برگزاری دفاعیه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی در واحد تهران شمال

چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399 ساعت 15:05
بستر برگزاری دفاعیه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی در واحد تهران شمال از طریق سامانه «دان» مهیا شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه پایان‌نامه گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، در راستای فاصله‌گذاری اجتماعی در دوران شیوع کرونا بستر برگزاری دفاعیه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی در واحد تهران شمال از طریق سامانه دان مهیا شده است.

برگزاری جلسات دفاعیه دانشجویان تحصیلات تکمیلی، پیش دفاع و دفاع از عنوان پروپوزال دکتری به‌صورت حضوری با حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی فقط با حضور دانشجو، استاد، راهنما، مشاور و داور ضمن هماهنگی با مسئول پژوهش آن دانشکده امکان‌پذیر است. درصورتی‌که استادان مربوطه خارج از استان تهران باشند در این صورت برگزاری جلسه الزاماً به‌صورت مجازی است.

امکان برگزاری جلسات دفاعیه به‌صورت مجازی از طریق سامانه دان (DAAN) با ارسال نامه کتبی به معاونت پژوهش واحد در خصوص مشخصات جلسات دفاعی (نام دانشجو، مقطع، رشته، شماره دانشجویی، کد ملی و شماره موبایل، نام استاد راهنما، مشاور و داور با ذکر کد ملی و شماره موبایل، تاریخ و زمان دقیق جلسه دفاعیه) فراهم است.

لازم به ذکر است از این نامه حداقل ۱۰ روز کاری قبل از برگزاری جلسه دفاعیه باید به اداره پژوهش ستاد ارسال‌شده باشد. در زمان یادشده گذرواژه و شناسه ورود به سامانه در زمان اعلام‌شده جهت برگزاری جلسه دفاعیه به‌صورت پیامکی ارسال می‌شود؛ به شرطی که پیامک تبلیغاتی روی گوشی مسدود نشده باشد.

ارسال فایل از کل پایان‌نامه دانشجویی به‌صورت pdf و پاورپوینت جهت برگزاری حجم فایل ارسال‌شده باید محدود و حداکثر ۱۰ مگابایت باشد. هم‌چنین ترجیحاً زمان برگزاری جلسات دفاعیه در ساعت اداری از ساعت ۹ تا ۱۴ اعلام شود.

درصورتی‌که درخواست‌های ارسالی تداخل در ساعات برگزاری جلسات دفاعیه پیش آید، اولویت انتخاب اولین درخواست است بدیهی است زمان پیشنهادی با توجه به ساعات کم‌ترافیک سامانه است در زمان برگزاری جلسات دفاعی مسئول پژوهشکده دانشکده و نماینده از اداره پژوهش ستاد نیز به‌عنوان ناظر در جلسه حضور دارد.

در صورت عدم رعایت موارد مذکور اداره پژوهش استاد هیچ‌گونه مسئولیتی را در این خصوص عهده‌دار نخواهد بود. جهت کسب راهنمایی برای تنظیم صورت‌جلسه دفاعیه به‌صورت الکترونیکی می‌توان با رئیس اداره علم و علم‌سنجی به‌صورت تلفنی هماهنگی لازم را به عمل آورد؛ لازم به ذکر است راهنمای استفاده از زیرساخت سامانه در پورتال واحد بخش معاونت پژوهشی قابل‌دسترسی است.

دانشجویان پزشکی و علوم پزشکی حضوری یا نیمه‌حضوری از پایان‌نامه خود دفاع کنند

دانشگاه آزاد در اطلاعیه‌ای امور آموزشی و پژوهشی دانشجویان پزشکی و غیرپزشکی، زمان برگزاری کلاس‌های تحصیلات تکمیلی، فرایند پیش دفاع و دفاع، نحوه درخواست میهمانی و ... را اعلام کرد.

بر اساس این اطلاعیه برای آن دسته از دانشجویان که پیش از بروز وضعیت فعلی با تأیید استاد راهنما و مدیر گروه مربوطه آمادگی دفاع از پایان‌نامه یا رساله کارشناسی ارشد، دکتری عمومی یا تخصصی و PHD را داشته و به دلیل محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا جلسه دفاع آن‌ها برگزار نشده، در اسرع وقت نسبت به برگزاری جلسه دفاعیه تحت نظارت مسئولان ذی‌ربط به‌صورت ترجیحاً الکترونیکی، حضوری یا نیمه‌حضوری با رعایت الزامات بهداشتی و ضوابط اقدام شود.

با توجه به شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا جهت کاهش جابه‌جایی و تردد دانشجویان بعد از شروع کلاس‌های حضوری، پیشنهاد می‌شود؛ صرفاً امکان حضور دانشجو در کلاس‌های درسی، عملی- آزمایشگاهی و کارآموزی، در بخش‌های بالینی (با توجه به کمبود عرصه بالینی در صورت موافقت واحد مبدأ و مقصد) محل سکونت با ارائه مستندات فراهم آورده و بعد از امتحان، گواهی گذراندن دوره و نمره اخذشده جهت جلوگیری از هرگونه شبهات به‌صورت اتوماسیونی به معاونت علوم پزشکی سازمان اعلام و رونوشت نیز جهت واحد مبدأ اعلام شود.

برگزاری نخستین جلسه دفاع مجازی از رساله دکتری در واحد تهران جنوب

در ایام شیوع بیماری کرونا و با توجه بخشنامه فاصله‌گذاری هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران جنوب اقدام به نصب و راه‌اندازی جلسات دفاع آنلاین بر روی سرور دانشگاه کرد و هشتم اردیبهشت‌ماه سال جاری نخستین جلسه مجازی دفاع از رساله دکتری امروز با موفقیت برگزار شد.

حسن گروسی، دانشجوی رشته حقوق عمومی با راهنمایی بابک باصری و مشاوره مهدی هداوند و علی فقیه‌حبیبی با موفقیت از رساله خود دفاع کرد.

این ارائه به‌صورت آنلاین به استماع داور این جلسه، باقرزاده رسید و پس از دریافت نظرات وی در این محیط و ارائه نقطه نظرات اساتید و بحث و تبادل‌نظر، موردپذیرش قرار گرفت.

انتهای پیام/4084/پ

http://ana.ir/i/489510
کشف بیش از ۳۰ هزار مدرک جعلی در «میدان انقلاب»/ برخی مدیران ۱۴۰ واحد را در دو ترم پاس می‌کنند و دکتری می‌گیرند!

کشف بیش از ۳۰ هزار مدرک جعلی در «میدان انقلاب»/ برخی مدیران ۱۴۰ واحد را در دو ترم پاس می‌کنند و دکتری می‌گیرند!

دفاع از رساله دکتری دانشجوی دامغان در واحد تهران شمال

دفاع از رساله دکتری دانشجوی دامغان در واحد تهران شمال

مرحله‌ نیمه‌نهایی مسابقه دفاع ۳دقیقه‌ای پایان نامه به تعویق افتاد

مرحله‌ نیمه‌نهایی مسابقه دفاع ۳دقیقه‌ای پایان نامه به تعویق افتاد

مالکیت معنوی یک اثر به چه معناست؟/ همه چیز در مورد مالکیت معنوی پایان‌نامه و رساله‌ها

مالکیت معنوی یک اثر به چه معناست؟/ همه چیز در مورد مالکیت معنوی پایان‌نامه و رساله‌ها

فرمولاسیون و ارزیابی خصوصیات فیزیکوشیمیایی قرص «پیموزاید»

فرمولاسیون و ارزیابی خصوصیات فیزیکوشیمیایی قرص «پیموزاید»

واژه‌هایی که نباید در نوشتن پایان‌نامه و مقاله‌های علمی به کار برد/ 12 اشتباه رایج در نگارش مقاله و پایان‌نامه نویسی

واژه‌هایی که نباید در نوشتن پایان‌نامه و مقاله‌های علمی به کار برد/ 12 اشتباه رایج در نگارش مقاله و پایان‌نامه نویسی