چهارشنبه  29  آبان  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
نوبخت در جمع خبرنگاران:

قیمت حامل‌های انرژی در سال 94 افزایش نمی‌یابد

سه شنبه 05 اسفند 1393 ساعت 13:45
«محمدباقر نوبخت» رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی که امروز در جریان بررسی موارد ارجاعی بخش درآمدی لایحه بودجه 94، در صحن علنی مجلس حضور یافته بود، با حضور در جمع خبرنگاران پارلمانی، گفت: قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده افزایش نمی‌یابد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری آنا، وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه «آیا در سال آینده دو بار افزایش قیمت حامل‌های انرژی را شاهد خواهیم بود؟»، تصریح کرد: این 5 درصدی که اکنون اعلام شده است، هر ساله در قانون بودجه وجود دارد و اکنون نیز از همان 700 تومان بنزین سهمیه‌ای و هزار تومان بنزین غیرسهمیه‌ای این 5 درصد کسر می‌شود و به وزارت نفت داده می‌شود.

نوبخت اضافه کرد: با وجود این 5 درصد، نیازی به افزایش قیمت نیست.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، همچنین درباره تبصره 21 لایحه بودجه که به موضوع هدفمندی یارانه‌‌ها مربوط می‌شود، گفت: آنچه کمیسیون تلفیق تصویب کرده بود، جای خود را به متن پیشنهادی دولت داد؛ بنابراین با همان سیاق اجرا خواهد شد.

نوبخت در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه، «با وجود حذف تبصره الحاقی مربوط به حذف یارانه خانوارهایی که درآمد بالای دو و نیم میلیون دارند، حذف اقشار پرآمد به عهده خود دولت گذاشته شده است؟»، گفت: در هر صورت این امکان برای دولت وجود دارد که با توجه به منابعی که در قانون پیش‌بینی شده است یعنی محل اصلاح قیمت‌ها و دیگری 6 هزار و 800 میلیارد تومان از خزانه عمومی برای مواردی که برشمرده شد، پرداخت خانوارها را به صورت نقدی و غیرنقدی انجام شود.

نوبخت افزود: 5 هزار میلیارد تومان برای تولید، 4800 میلیارد تومان برای بهداشت و درمان و 1200 میلیارد تومان برای تسهیلات ارزان‌قیمت از محل هدفمندسازی یارانه‌ها تخصیص داده شده است. هزار میلیارد تومان نیز برای کمک به برنامه‌های اشتغال جوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها اختصاص یافته است.

http://ana.ir/i/5268
گزارش تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها روی میز کمیسیون اقتصادی

گزارش تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها روی میز کمیسیون اقتصادی