سه شنبه  06  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
در اطلاعیه شماره 5 ستاد ملی مديريت كرونا منتشر شد؛

اعلام ترتیبات ۱۲ گانه ادامه طرح كاهش زنجيره انتقال بيماری كرونا

سه شنبه 19 فروردین 1399 ساعت 16:03
اطلاعيه شماره پنج كميته امنيتی، ‌اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مديريت بيماری كرونا صادر شد و در این اطلاعیه ترتیبات ۱۲‌گانه ادامه طرح كاهش زنجيره انتقال بيماری كرونا اعلام شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، اطلاعیه شماره پنج کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا صادر شد.

متن کامل این اطلاعیه بدین شرح است:

باسمه‌تعالی

اطلاعیه شماره پنج کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا

ضمن تقدیر و سپاسگزاری مجدد از همراهی و همکاری عموم مردم در سراسر کشور که تاکنون، منجر به اجرای موفق مراحل مختلف مقابله با بیماری کرونا شده است و با عنایت به تصمیمات چهاردهمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در حضور ریاست محترم جمهوری، به استحضار ملت شریف و عزیز ایران می‌رساند؛ اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا (فاصله‌گذاری اجتماعی) که از روز هشتم فروردین‌ماه آغاز شد به ترتیب ذیل‌الذکر، تا پایان فروردین‌ماه سال جاری ادامه دارد.

1- صرفاً افراد بومی ساکن (مقیم) هر شهر مجاز به ورود به آن شهر بوده و ورود افراد غیرساکن، ممنوع است.

2- خروج افراد غیرساکن برای رفتن به محل سکونت خود بلامانع است. این افراد در طول مسیر اجازه ورود به شهرها را ندارند و از کنارگذرها عبور خواهند کرد.

3- مدارس و دانشگاه‌ها کماکان تعطیل است.

4- پارک‌ها، بوستان‌ها،‌ تفرجگاه‌ها،‌ مراکز تفریحی،‌ استخرها و اماکن مشابه که محل تجمع افراد هستند کماکان تعطیل است.

5- فعالیت ادارات دولتی از ۲۳ فروردین‌ماه با ترتیبات جدید برابر بخشنامه سازمان اداری و استخدامی در خصوص میزان نیروی انسانی و ساعات کاری ادامه می‌یابد.

6- برگزاری هرگونه تجمع و مراسم رسمی،‌ غیررسمی و مذهبی همچنان ممنوع است.

7- برگزاری اعیاد شعبانیه در قالب برپایی ایستگاه‌های صلواتی، برپایی مراسم، جشن‌های مولودی‌خوانی و نظایر آن ممنوع است.

8- تردد خودروهای امدادی،‌ درمانی،‌ پلیس، حمل بار، کالاها و مایحتاج مردم و همچنین سوخت، کماکان، مشمول ممنوعیت‌های این طرح نخواهد بود.

9- تردد کارمندان و کارگرانی که محل سکونت آن‌ها با محل کارشان در نقاط مختلف قرار دارد، با ارائه مدارک شناسایی معتبر بلامانع است.

10- تردد دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی و سایر مصادیق موردنیاز، تکنسین‌های مخابراتی و دیگر مواردی که بنا به ضرورت از طریق مراجع ذی‌ربط، هماهنگ می‌شود، با ارائه مدارک شناسایی معتبر امکان‌پذیر است.

11- در مورد فعالیت اصناف و مشاغل:

الف) مشاغل گروه اول، مطابق اطلاعیه‌های قبلی به فعالیت خود ادامه می‌دهند.
ب) فعالیت مشاغل و صنوف دارای ریسک کم و متوسط که فهرست جدید آن از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام خواهد شد، در استان‌ها از تاریخ ۲۳-۱-۱۳۹۹ و در استان تهران از تاریخ ۳۱-۱-۱۳۹۹ مطابق پروتکل‌ها و شرایطی که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ و جزئیات آن از سوی وزارت صمت اعلام می‌شود، به‌صورت تدریجی آغاز خواهد شد.

12- به‌منظور پیشگیری از بروز مشکلات و سردرگمی برای عموم مردم، تأکید می‌شود؛ هرگونه اعلام ممنوعیت و یا محدودیت خارج از ترتیبات اعلام‌شده در اطلاعیه کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی، برخلاف مصوبات این ستاد و فاقد هرگونه اعتبار قانونی است و همه دستگاه‌های مسئول در سطوح ملی و در استان‌ها، باید صرفاً در حدود مصوبات ابلاغی کمیته، اطلاع‌رسانی و اعمال قانون کنند.

13- در صورت عدم رعایت هر یک از موارد دوازده‌گانه فوق‌الذکر، برابر قانون با متخلفان برخورد خواهد شد.

در خاتمه با تقدیر مجدد از همراهی صمیمانه آحاد مردم در این امر خطیر و برهه حساس، و با اعلام اینکه، هرگونه تصمیم‌گیری جدید متناسب با شرایط پیش رو، رسماً و از طریق صداوسیما و سایر رسانه‌های رسمی، به استحضار ملت شریف ایران خواهد رسید، توجه جدی به رعایت پویش در خانه می‌مانیم (مگر برای امور واقعاً ضروری) از سوی عموم هم‌وطنان عزیز، مورد تأکید قرار می‌گیرد.

امید است با همت عالی همگانی و در ایام مبارک ماه پرفضیلت و پربرکت شعبان، خداوند متعال، رحمت خاص خود را به همه مردم و خدمت‌گزاران علی‌الخصوص فعالان بخش درمان و یاوران و پشتیبانان بهداشت و سلامت کشور عنایت فرماید.

کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا
مستقر در وزارت کشور

انتهای پیام/4079/پ

http://ana.ir/i/481659
مردم از 23 فروردین سیاست‌های ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا را جدی بگیرند

مردم از 23 فروردین سیاست‌های ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا را جدی بگیرند

ممنوعیت سفرهای بین استانی به قوت خود باقی است

ممنوعیت سفرهای بین استانی به قوت خود باقی است

جهانگیری از اجرای طرح محدودیت ترافیکی در آزادراه تهران ـ ساوه بازدید کرد

جهانگیری از اجرای طرح محدودیت ترافیکی در آزادراه تهران ـ ساوه بازدید کرد

بررسی طرح فاصله‌گذاری هوشمند و آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا

بررسی طرح فاصله‌گذاری هوشمند و آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا

جزئیات حمایت‌های مالی دولت از اقشار و مشاغل آسیب‌پذیر

جزئیات حمایت‌های مالی دولت از اقشار و مشاغل آسیب‌پذیر