پنجشنبه  15  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
جهانگیری مطرح کرد؛

جزئیات حمایت‌های مالی دولت از اقشار و مشاغل آسیب‌پذیر

سه شنبه 19 فروردین 1399 ساعت 12:43
معاون اول رئیس جمهور درباره انواع کمک‌های مالی دولت از اقشار و مشاغل آسیب‌پذیر توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس جمهور، اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز پس از بازدید از خط تولید ماسک در شهرک صنعتی نصیرآباد رباط کریم با اشاره به اینکه تبعات کرونا برای اقشار ضعیف جامعه و کسانی که درآمد روزانه داشته‌اند بیشتر بوده است، اظهار کرد: دولت برای اینکه زندگی این افراد دچار مشکل نشود و تاب‌آوری آنها در برابر آسیب‌های ناشی از بیماری بالا برود برنامه‌ریزی لازم انجام داده است تا آنها نیز وقتی درخواستی مبنی بر درخانه ماندن مطرح می‌شود همگام با سایر اقشار جامعه به آن پاسخ مثبت دهند.

وی با بیان اینکه به بیش از سه میلیون نفر از ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان ماهانه پرداخت می‌شود، گفت: در اسفندماه این مبلغ به حساب آنها واریز شد و در روزهای آینده نیز کمک هزینه فروردین پرداخت خواهد شد و این روند تا خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه برای خانوارهای یارانه‌بگیر نیز یک میلیون تومان تسهیلات پرداخت خواهد شد، خاطرنشان کرد: این تسهیلات بدون لزوم به حضور یافتن در بانک و به کارت آنها شارژ می‌شود و ظرف دو سال از محل یارانه افراد تسویه خواهد شد.

جهانگیری افزود: برای خانوارهای ضعیف‌تر نیز وام قرض‌الحسنه پرداخت خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه به زودی جلسه‌ای با حضور همه نهادهایی که در کار امداد و کمک به مردم در این شرایط حضور داشته‌اند برگزار خواهیم کرد، گفت: در این جلسه که به نام شورای رفاه برگزار می‌شود تلاش خواهیم کرد تا از همه ظرفیت کشور برای کمک به مردم و پرهیز از دوباره کاری‌ها بهره‌مند شویم.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه این بازدید دو پیام بزرگ برای ملت ایران دارد، اظهار کرد: در دوران سخت کرونا و در روزهای ابتدایی با توجه به نبود آمادگی لازم با محدودیت هایی برای تأمین نیازهای کادر پزشکی و مردم مواجه بودیم اما امروز با حرکتی جهادی و با جهش تولید توانسته‌ایم تجهیزات مورد نیاز مقابله با کرونا را در داخل کشور تولید کنیم.

جهانگیری با بیان اینکه در روزهای نخست مجبور بودیم ملزومات مورد نیاز بهداشتی و درمانی را از کشورهای دیگر وارد کنیم، گفت: متأسفم که بگویم در آن مقطع وقتی کالاهای سفارش‌شده ما آماده بارگیری به سمت ایران بود برخی کشورها به بهانه تحریم مانع از ارسال این محموله‌ها به ایران شدند.

وی ادامه داد: هم‌زمان با گسترش بحران کرونا بخش صنعت و فرزندان کشور در حوزه صنعت تلاش کردند تا نیازهای کشور در زمینه ماسک و مواد شوینده را فراهم کنند که نمونه آن همین واحد تولیدی است که با تغییر خط تولید، در حال حاضر به دنبال تامین ملزومات کشور است و در آینده‌ای نزدیک قرار است تعداد نیروهای خود را به چهار هزار نفر افزایش دهد.

معاون اول رئیس جمهور ضمن اعلام قدردانی دولت از موافقت رهبر معظم انقلاب با درخواست دولت برای برداشت یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای تأمین هزینه‌های وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی و جبران آسیب‌های وارده از کرونا گفت: مقام معظم رهبری در موافقت خود با این موضوع بر دو نکته مهم تأکید کردند. نخست تولید داخلی و دوم استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان. شرکت‌های دانش‌بنیان در مقطع کنونی به خوبی وارد عمل شده و در زمینه تولید تجهیزات پزشکی اقدامات مناسبی انجام داده‌اند.

جهانگیری ادامه داد: امروز تمامی نیازهای مرتبط با بیماران کرونایی در کشور تهیه و تولید می‌شود،‌ گفت: در آینده نزدیک هیچ کمبودی در زمینه تولید ماسک و انواع مواد ضدعفونی در کشور نخواهیم داشت و این به معنای جهش تولید است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته که به نام رونق اقتصادی نام‌گذاری شد و در همه بخش‌ها رشد اقتصادی کشور مثبت بود، اظهار کرد: در کشاورزی و صنعت در سه ماهه آخر سال ۱۳۹۸ رشد هفت درصدی ثبت شد و در بخش خدمات، رشد کشور ۱.۷ درصد بود.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه بخش‌هایی از بنگاه‌ها با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در این مقطع تعطیل شدند، اظهار کرد: هتل‌ها،‌ رستوران‌ها و کسب‌و‌کارهای این چنینی برای اینکه با مشکل مواجه نشوند به شرط حفظ شاغلان خود وام‌هایی با سود ترجیحی 12 درصد و بازپرداخت دوساله پرداخت خواهیم کرد تا بتوانند حقوق نیروهای خود را در این مقطع پرداخت کرده و آمادگی لازم برای راه‌اندازی دوباره کسب‌وکار خود را داشته باشند.

جهانگیری بار دیگر با تشکر از مقام معظم رهبری گفت: در این ایام هر درخواستی که دولت از ایشان داشت، در کوتاه‌ترین زمان پاسخ مثبت داده‌اند. قطعاً موافقت با پرداخت یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی می‌تواند به بخش بهداشت و درمان کشور کمک کند تا پیامدهای منفی این دوران کاسته شود.

وی خاطرنشان کرد: دولت در این مقطع با توجه به اینکه صندوق‌های بیکاری ممکن است دچار مشکل شوند پنج هزار میلیارد تومان به آنها کمک کرده است.

انتهای پیام/4079/

http://ana.ir/i/481572
اعلام ترتیبات ۱۲ گانه ادامه طرح كاهش زنجيره انتقال بيماری كرونا

اعلام ترتیبات ۱۲ گانه ادامه طرح كاهش زنجيره انتقال بيماری كرونا

هیچ کمبودی در سال ۹۹ در زمینه کالا‌های اساسی وجود نخواهد داشت

هیچ کمبودی در سال ۹۹ در زمینه کالا‌های اساسی وجود نخواهد داشت

جهانگیری از اجرای طرح محدودیت ترافیکی در آزادراه تهران ـ ساوه بازدید کرد

جهانگیری از اجرای طرح محدودیت ترافیکی در آزادراه تهران ـ ساوه بازدید کرد

بررسی طرح فاصله‌گذاری هوشمند و آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا

بررسی طرح فاصله‌گذاری هوشمند و آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا

همه اعتبارات حوزه بهداشت و درمان تا فردا تسویه می‌شود

همه اعتبارات حوزه بهداشت و درمان تا فردا تسویه می‌شود

دولت در رابطه با میزان منابع مالی خود با مردم شفاف باشد

دولت در رابطه با میزان منابع مالی خود با مردم شفاف باشد

دولت هفته آینده برنامه ملی مبارزه با کرونا را به مجلس بیاورد

دولت هفته آینده برنامه ملی مبارزه با کرونا را به مجلس بیاورد

مجلس و دولت فکری برای پسا کرونا کنند

مجلس و دولت فکری برای پسا کرونا کنند