سه شنبه  19  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
جهانگیری:

محدودیت‌های سفر از امروز اجرایی می‌شود/ بخش اصلی دولت تعطیل است

پنجشنبه 07 فروردین 1399 ساعت 10:23
معاون اول رئیس جمهور از اجرایی شدن محدودیت‌های رفت و آمد جاده‌ها از امروز خبر داد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، اسحاق جهانگیری صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به تعطیلی اماکن مقدس مذهبی نظیر حرم امام رضا (ع) این تعطیلی‌ها را در تاریخ ایران بی‌سابقه توصیف کرد و گفت: مردم با مسئولیت‌پذیری همراهی خوبی نشان داده‌اند البته یک جمعیت کوچکی کم‌توجهی کردند.

وی با بیان اینکه در این مقطع وارد دوره اجرای برخی محدودیت‌ها خواهیم شد، افزود: وزارت کشور محور اصلی این سیاست است. این محدودیت‌ها عمدتاً مربوط به سفر متناسب با شرایط کشور است و حتماً فرمانداران و مسئولانی که مسئولیت اجرا را دارند باید در هماهنگی کامل با وزارت کشور عمل کنند.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه اقتصاد کشور به‌ویژه بخش خدمات تحت تأثیر کرونا قرار خواهد گرفت، گفت: کار گروهی تشکیل و ستاد حمایت دولت برای کمک بسته‌های حمایتی تدوین کرده است.

جهانگیری گفت: بخش اصلی دولت تعطیل است و تنها کارمندان بخش بهداشت و درمان و مستخدمان بخش‌هایی که وظیفه تأمین مایحتاج مردم، نظافت و صادرات و واردات را بر عهده دارند سر کار حاضر می‌شوند.

وی با اشاره به تعطیلی بیش از یک میلیون و دویست هزار کارمند آموزش‌وپرورش و مرخصی دوسوم کارمندان سایر ادارات اظهار کرد: بخش بهداشت و درمان از بخش‌هایی است که بیشترین کارمندان دولت در آن فعال هستند که باید در این مقطع به‌صورت تمام‌وقت پای کار باشند.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه برخی مشاغل باید در شرایط فعلی بیش از گذشته به مردم خدمت‌رسانی کنند، اظهار داشت: صداوسیما یکی از این بخش‌هاست که بار اصلی مبارزه با کرونا را بر عهده دارد و موفق عمل کرده است.

جهانگیری با تشریح برنامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای غربالگری و قطع زنجیره انتقال ویروس و انتقاد از بی‌توجهی برخی هم‌وطنان نسبت به هشدارها، از اجرای سیاست‌های جدید متناسب با شرایط کشور خبر داد.

وی ادامه داد: شرط موفقیت برای کاهش تبعات کرونا و به حداقل رساندن زمان مبارزه با کرونا به میزان همکاری و تبعیت و مردم از سیاست‌های اعلام‌شده بستگی دارد.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام سال جهش اقتصادی، گفت: آنچه مهم است قرار داشتن سیاست‌های کلان اقتصاد در جهت جهش تولید است. سیاست‌های بانکی، ثبات اقتصادی و استفاده از ظرفیت بازار سرمایه از جمله این سیاست‌هاست که تصمیمات خوبی در این زمینه اتخاذ شده است.

جهانگیری بر هدف‌گذاری همه بنگاه‌ها در سال ۹۹ برای جهش اقتصادی تأکید کرد و افزود: جهش تولید، سیاست موردنیاز کشور است و باید تبدیل به برنامه‌های اجرایی شود.

وی ادامه داد: در جلسات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی حتماً در ارتباط با این سیاست، برنامه‌ریزی‌های جدی انجام خواهد شد.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در ستاد اقتصادی دولت، اظهار داشت: افزایش قیمت خرید تضمینی گندم از ۲۲۰۰ تومان به ۲۵۰۰ به معنای حمایت جدی دولت از بخش کشاورزی است و در سایر محصولات نظیر چغندرقند نیز منتظر پیشنهاد سازمان برنامه‌وبودجه و وزارت جهاد کشاورزی هستیم.

جهانگیری از رقابتی کردن محصولات بنگاه‌های تولیدی برای عرضه در بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی به‌عنوان برنامه اساسی یاد کرد و از برنامه‌ریزی دستگاه‌ها برای رونق اقتصادی در حوزه مسکن، حمل‌ونقل و بنادر خبر داد.

انتهای پیام/4082/پ

http://ana.ir/i/479840
نیاز باشد تعطیلی‌ها ادامه خواهد داشت

نیاز باشد تعطیلی‌ها ادامه خواهد داشت

ارائه 75 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی

ارائه 75 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی

مصوبه افزایش فوق‌العاده جذب کارکنان وزارت خارجه ابلاغ شد

مصوبه افزایش فوق‌العاده جذب کارکنان وزارت خارجه ابلاغ شد

مقابله با کرونا نیازمند همبستگی و مشارکت اجتماعی است

مقابله با کرونا نیازمند همبستگی و مشارکت اجتماعی است

مسئولان از آسیب‌دیدگان سیل غفلت نکنند

مسئولان از آسیب‌دیدگان سیل غفلت نکنند

صیانت از جان و سلامت شهروندان مهمترین اولویت دولت است

صیانت از جان و سلامت شهروندان مهمترین اولویت دولت است