سه شنبه  19  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
معاون اول رئیس‌جمهور تأکید کرد؛

حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان از جهت گیری‌های اصلی دولت است

دوشنبه 05 اسفند 1398 ساعت 21:55
جلسه دیدار اعضای هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با معاون اول رئیس جمهور عصر امروز (دوشنبه) برگزار شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا اسحاق جهانگیری یکی از جهت گیری‌های اصلی دولت را حمایت از شرکت‌های دانش بنیان عنوان کرد و افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی باید بتواند با گسترش خدمات خود به شرکت‌های دانش بنیان، حمایت‌های خود را از این شرکت ها از مرحله ایده تا بازار افزایش دهد.

جهانگیری با اشاره به گزارش عملکرد یکساله صندوق نوآوری و شکوفایی، اقدامات انجام شده از سوی این صندوق را مثبت ارزیابی و خاطرنشان کرد: تحول ایجاد شده در خدمات این صندوق به شرکت های دانش بنیان ظرف یکسال اخیر قابل تقدیر است و نشان می دهد که دست اندرکاران این صندوق از روحیه ریسک پذیری و نوآوری برخوردار هستند.

معاون اول رئیس جمهور افزود: کمک به شرکت های دانش بنیان و بسترسازی برای حضور در بازارهای داخلی و خارجی ضروری است و از اهمیت فراوانی برخوردار است که نهادهایی مثل صندوق نوآوری و شکوفایی می توانند با همکاری معاونت علمی و فناوری رییس جمهور در این زمینه پیشتاز باشند.

جهانگیری افزود: میزان تسهیلاتی که نظام بانکی در سال ارائه می دهد بیش از بودجه دولت است ضمن آنکه پرداخت منابع مالی گسترده ای نیز در قالب تسهیلات روستایی و تسهیلات اشتغالزایی در دستور کار دولت قرار دارد که صندوق نوآوری و شکوفایی نیز می تواند از طریق تعامل با نظام بانکی تلاش کند تا بخشی از این تسهیلات به شرکت های دانش بنیان پرداخت شود.

در این جلسه رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی گزارشی از عملکرد یک‌ساله این صندوق در چهار بخش سرمایه گذاری، توانمندسازی، ارائه ضمانت نامه و پرداخت تسهیلات به شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان ارائه کرد.

بر اساس این گزارش، عملکرد صندوق نوآوری و شکوفایی در بخش تسهیلات از آذر ۱۳۹۷ تا کنون حدود ۲.۴ برابر کل عملکرد گذشته این صندوق بوده و مبلغ ضمانتنامه صادر شده در سال ۹۸ از سوی صندوق نیز بیش از ۲۲ برابر کل عملکرد گذشته آن بوده است.

رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی همچنین به تشریح انواع خدمات این صندوق به شرکت‌های دانش بنیان پرداخت و افزود: کمک به تحقق و توسعه اقتصاد دانش بنیان، تکمیل زنجیره ایده تا بازار، تجاری سازی نوآوری‌ها، دستاوردهای پژوهشی و اختراعات، کاربردی کردن دانش از طریق ارائه کمک‌ها و خدمات مالی و پشتیبانی به شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان از جمله مأموریت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی است.

وی همچنین از کمک ها و حمایت‌های این صندوق برای پیشبرد طرح های ملی در حوزه سلامت، آب و محیط زیست،‌حمل و نقل، صنایع غذایی، صنایع لوازم خانگی و سایر حوزه ها خبر داد و اظهار داشت: با کمک های صندوق نوآوری و شکوفایی طرح های مهمی نیز در حوزه های واکسن و سرم، تجهیزات پزشکی و حوزه فناوری اطلاعات به اجرا رسیده است.

رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: این صندوق علاوه بر ارائه تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان، کمک‌های بلاعوض نظیر ارائه خدمات آموزشی، مشاوره و عارضه یابی به این شرکت‌ها ارائه می‌دهد.

در ادامه این جلسه اعضای هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی به بیان دغدغه‌ها و دیدگاه‌های خود پرداختند و خواستار توجه بیش از پیش دولت به این صندوق برای تقویت منابع مالی و افزایش امکان تسهیلات دهی به شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان شدند.

انتهای پیام/4127/

http://ana.ir/i/474093
تدارکات ویژه‌ای برای مایحتاج عمومی در زمینه بهداشت و درمان، در نظر گرفته شده است

تدارکات ویژه‌ای برای مایحتاج عمومی در زمینه بهداشت و درمان، در نظر گرفته شده است

ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا از اختیارات کامل برخوردار است

ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا از اختیارات کامل برخوردار است

دانشگاه‌ها برای دانش‌بنیان شدن اقتصاد ورود کنند

دانشگاه‌ها برای دانش‌بنیان شدن اقتصاد ورود کنند

پیام مردم بعد از نتایج انتخابات را باید دریافت کنیم

پیام مردم بعد از نتایج انتخابات را باید دریافت کنیم