شنبه  16  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
روحانی در جلسه شورای عالی فضای مجازی:

زنان امروز در عرصه‌های مختلف حضوری اثرگذار دارند

شنبه 26 بهمن 1398 ساعت 21:01
رئیس‌جمهور در جلسه شورای عالی فضای مجازی گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی فضا برای فعالیت زنان در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی باز شد و زنان امروز در عرصه‌های مختلف حضوری فعال و اثرگذار دارند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور عصر امروز در جلسه شورای عالی فضای مجازی  با تبریک میلاد با سعادت صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا (س) و همچنین سالروز میلاد حضرت امام راحل، با برشمردن فضائل و ویژگی‌های دخت گرامی پیامبر عظیم الشان اسلام، اظهار داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی فضا برای فعالیت زنان در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی باز شد و زنان امروز در عرصه‌های مختلف حضوری فعال و اثرگذار دارند.

روحانی تصریح کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به خاطر فضایی که در کشور وجود داشت، زنان در جامعه حضور پیدا نمی‌کردند و بیشتر خانه‌نشین بودند و برخی خانواده‌ها حتی از حضور زنان در فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی نیز احتیاط می‌کردند.

رئیس‌جمهور افزود: به برکت انقلاب اسلامی، امروز زنان در حوزه‌های مختلف جامعه حضوری فعال دارند و در تشکل‌های مردم‌نهاد، و در میان اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها، محققین و هنرمندان حضور فعال زنان بسیار مشهود است.

در جلسه امروز شورای عالی فضای مجازی که به ریاست رئیس‌جمهور و با حضور اعضا برگزار شد، در ادامه بحث "طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات"، اهداف حوزه محتوا مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد اقتصاد محتوای داخلی در افق ۱۴۰۴، ۱۵ درصد اقتصاد دیجیتال کشور باشد.

در جلسه امروز همچنین مقرر شد خدمات ویدئو درخواستی با حداقل ۱۰ میلیون کاربر فعال از طریق سامانه‌ها و سکو‌های داخلی ارائه شود و سهم ترافیک محتوایی گروه‌های سنی کودک و نوجوان، ۱۵ درصد از ترافیک محتوایی کشور باشد.

اعضای شورای عالی فضای مجازی امروز و در دومین جلسه بررسی طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات همچنین تصویب کردند نیاز کشور به دانشنامه عمومی فراگیر و دانشنامه‌ها و بانک‌های اطلاعاتی تخصصی، در حوزه‌های مختلف علوم تأمین گردد.

انتهای پیام/4129/

http://ana.ir/i/472188
راه‌اندازی نشدن شبکه ملی اطلاعات سبب شد حاکمیت در فضای مجازی محقق نشود

راه‌اندازی نشدن شبکه ملی اطلاعات سبب شد حاکمیت در فضای مجازی محقق نشود

تسلیت روحانی به تخت‌روانچی

تسلیت روحانی به تخت‌روانچی

نشست خبری روحانی برگزار می‌شود

نشست خبری روحانی برگزار می‌شود

اولویت اول انتخابات، مشارکت حداکثری است

اولویت اول انتخابات، مشارکت حداکثری است

سردار سلیمانی توانست تحول بزرگی در جهان ایجاد کرد/  کسب و کارها از اینترنت 100 مگابیت بر ثانیه برخوردار می‌شوند

سردار سلیمانی توانست تحول بزرگی در جهان ایجاد کرد/ کسب و کارها از اینترنت 100 مگابیت بر ثانیه برخوردار می‌شوند

سند معماری شبکه ملی بررسی شد

سند معماری شبکه ملی بررسی شد