دوشنبه  22  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
روحانی:

باید معلمان بیشتری استخدام کنیم

دوشنبه 01 مهر 1398 ساعت 08:26
رئیس‌جمهور با بیان اینکه باید معلمان بیشتری استخدام کنیم، گفت: محیط مدرسه باید برای دانش آموز لذت بخش باشد و دانش‌آموزان در آن احساس خانه دوم را داشته باشند.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی خبرگزاری آنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی در مراسم بازگشایی اول مهر مدارس کشور در مدرسه دخترانه خدیجه تهران، اظهار کرد: آینده کشور باید توسط نسل سوم و چهارم ساخته شود.

وی اضافه کرد: محیط مدرسه باید برای دانش آموز لذت بخش باشد و دانش‌آموزان در آن احساس خانه دوم را داشته باشند.

روحانی با اشاره به اینکه  بودجه آموزش و پرورش طی سال‌های اخیر ۳ برابر شده و در طول این ۶ سال حقوق معلمان ۴ برابر افزایش یافته است، گفت: باید معلمان لازم را استخدام کنیم، بودجه آموزش و پرورش را به اندازه و به موقع تامین و پرداخت کنیم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه آغاز مهر به‌عنوان عید نوروز علم، دانش، تحقیق و حرکت در مسیر پیشرفت و توسعه یک روز به یادماندنی است، گفت: خانواده‌های دانش‌آموزان از هفته‌ها و ماه‌ها قبل برای ثبت‌نام فرزندانشان و تهیه لباس و کتاب، تلاش مضاعفی انجام دادند و امروز با آغاز سال جدید تحصیلی، برای همه روزی به یادماندنی است.

وی با تأکید بر اینکه در کنار تلاش معلمان، دانش‌آموزان، خانواده‌ها و دولت بسیار مهم است که بدانیم چه کمبودهایی باید جبران شود، ادامه داد: تلاش ما این است که وزارتخانه آموزش و پرورش و بخش‌های مدیریتی و آموزشی بتوانند آماده کار باشند و مدرسه‌ها تجهیز شوند.

روحانی ادامه داد: باید در ساخت‌وساز، تعمیر و آماده‌سازی مدارس، استخدام معلمین و تهیه و پرداخت به موقع بودجه این وزارتخانه در حد توان کمک شود.

رئیس قوه مجریه با اشاره به افزایش سه برابری بودجه وزارتخانه آموزش و پرورش و همچنین افزایش چهار برابری حقوق معلمان به‌طور متوسط از یک میلیون و 300 هزار تومان در سال 92 به 4 میلیون و 100 هزار تومان در سال جاری، تأکید کرد: دولت در حد توان و امکان تلاش کرد تا وضعیت مدارس، حقوق معلمان و کتب و محیط آموزشی مناسب بهتر شود.

روحانی با بیان اینکه بی‌تردید بزرگترین آرزوی خانواده‌ها موفقیت شما فرزندان است، افزود: باید خوب درس بخوانید، یاد بگیرید و برای طی کردن  پله‌های ترقی آماده شوید چرا که بار مسئولیت سنگین و آینده کشور بر دوش نسل 3 و 4 انقلاب است و نسل 1 و 2 در حال پایان مسئولیت و مدیریت خود هستند.

وی با تأکید بر اینکه الان همه کشور در اختیار شماست که آینده کشور را بسازید و خانواده‌ها نیز باید در زمینه آموزشی به شما کمک نمایند، خاطرنشان کرد: خانواده‌ها باید مشکلات را بدون تعارف با مسئولین مدرسه در میان بگذارند چرا که آینده و آموزش شما برای ما از اهمیت اساسی برخوردار است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه بار اصلی و سنگین‌تر بر دوش معلمان است که آینده را می‌سازند و این بوستان و  گل‌های زیبا را برای اینکه عطر آن در سراسر کشور به مشام همگان برسد، آماده می‌کنند، تصریح کرد: زحمات معلمان عزیز قابل جبران نیست و معلمان برای شما همانند پدر و مادر هستند و آنان نیز شما را به عنوان فرزندان خود می‌دانند.

روحانی با اشاره به اینکه معلمینی موفق هستند که به کارشان و آموزش و تربیت بچه‌ها عشق بورزند و احساس رضایت داشته باشند تا بر کمالات اخلاقی دانش‌آموزان افزوده شود، گفت: معلمین به عنوان بالاترین و مهم‌ترین رکن کشور هستند و بسیار مهم است که محیط مدرسه برای تحصیل دانش‌آموزان لذت‌بخش باشد تا اول مهر به عنوان روز شادی و نزدیکی شود.

وی با بیان اینکه اساس محیط مدرسه است و همه تلاش می‌کنیم تا شما از اول شهریور در عشق رسیدن به اول مهر باشید، گفت: این شما هستید که باید حس کنید در آینده معلم خوب، پزشک حاذق، استاد دانشگاه، مدیر عالی‌مقام و مهندس خوب باشید.

 رئیس‌جمهور در ادامه سنت طرح پرسش مهر و در هفتمین پرسش خود از دانش‌آموزان سوال کرد که آیا محیط مدرسه محیطی دلپذیر، شاد و پرنشاط است؟ برای ما بنویسید که محیط پرنشاط در مدرسه چگونه است و چه اقداماتی می‌توان انجام داد تا این محیط شاداب‌تر، دلپذیرتر و امن‌تر باشد و آن را بیشتر دوست داشته باشید.

روحانی با بیان اینکه اگر در کلاس و مدرسه رابطه نزدیکی بین خانواده و دانش‌آموز با معلم برقرار شود، پیشرفت علمی حاصل خواهد شد و مشکلات کشور کم می‌شود، گفت:‌ نباید اجازه دهیم که محیط کلاس دو قطبی شود و باید دولت، خانواده و معلمین و دانش‌آموزان تلاش کنند تا محیط مدرسه دلپذیرتر و شاداب‌تر برای همه شود.

انتهای پیام/4082/

http://ana.ir/i/416858
اندیشیدن به آینده فرزندان نتیجه دلاوری‌ها و تاریخ‌سازی شهداست

اندیشیدن به آینده فرزندان نتیجه دلاوری‌ها و تاریخ‌سازی شهداست

روحانی عازم نیویورک شد

روحانی عازم نیویورک شد

روحانی زنگ اول مهر را نواخت

روحانی زنگ اول مهر را نواخت

هفتمین خوان سفر رئیس‌جمهور به نیویورک/ دستاورد 6 مأموریت قبلی روحانی به سازمان ملل چه بود؟

هفتمین خوان سفر رئیس‌جمهور به نیویورک/ دستاورد 6 مأموریت قبلی روحانی به سازمان ملل چه بود؟

تعیین تکلیف استخدام معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران سوادآموزی

تعیین تکلیف استخدام معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران سوادآموزی