دوشنبه  05  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
روحانی در جمع عزاداران حسینی:

خداوند حادثه عاشورا و امام حسین(ع) را به مسلمانان و جهانیان عنایت کرده است

يكشنبه 17 شهریور 1398 ساعت 16:42
رئیس جمهور با اشاره به اینکه خداوند حادثه عاشورا و امام حسین(ع) را به مسلمانان و بلکه جهانیان عنایت کرده است، تأکید کرد: چنین تابلویی از عظمت و شجاعت همانند روز عاشورا در تاریخ بشر وجود ندارد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در جمع عزاداران حسینی در مسجد سلمان فارسی نهاد ریاست جمهوری، با بیان اینکه خداوند بزرگ برخی نعمات را به ما عطا فرمود که شاید گاهی از سر غفلت آن را به‌عنوان نعمت بزرگ نشناسیم، اظهار کرد: تنها امام حسین(ع) می‌تواند همه شیعیان و مسلمانان جهان، علاقه‌مندان به خاندان رسالت از سرتاسر جهان و حتی از مذاهب و ادیان دیگر ازجمله جمعیت عظیمی در شبه قاره هند را گرد یک محور جمع کند.

وی با بیان اینکه روز عاشورا در بسیاری از کشورها به‌عنوان «عاشورا دی» شناخته می‌شود و بسیاری به آن احترام گذاشته و در برخی موارد به‌عنوان تعطیل رسمی نیز اعلام می‌کنند، گفت: چه بسا حدود دو میلیارد جمعیت نام امام حسین(ع) باشکوه و احترام ذکر می‌کنند و فداکاری و بزرگی‌های ایشان را زنده نگه می‌دارند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه «نعمت بسیار بزرگی است که خداوند قلب ما را به خاندان رسالت پیوند داده است»، ادامه داد: گرمای عشق حسین(ع) که در دل‌های ما قرار داده شده است هیچ‌گاه سرد نمی‌شود و همیشه این شعله در دل ما سوزان است.

روحانی تأکید کرد: در هنگام مشکلات و فرازونشیب‌ها نام عاشورا به ما مدد و کمک می‌رساند و جان و حیات تازه‌ای می‌دهد تا همه غم‌ها، دردها و مشکلات را فراموش کنیم.

وی با اشاره به مقام بالای پیامبر اسلام(ص)، امام علی(ع) و همچنین امام حسن مجتبی(ع)، افزود: ائمه هدی(ع) مسئله عزای امام حسین(ع) را به ما سفارش کردند که به‌ویژه در ماه محرم و عاشورا و تاسوعا به یاد ایشان باشیم.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه امام حسین(ع) در روز عاشورا اقدامی تاریخی انجام داد، گفت: پیامبر(ص) و ائمه هدی و همچنین سایر انبیاء‌ الهی تلاش‌های بسیار زیادی انجام دادند، اما خداوند چنین موقعیتی همانند روز عاشورا برای هیچ‌ یک به‌وجود نیاورد که امام حسین(ع) و همه اهل بیت(ع) ایشان در یک روز از صبح تا عصر چنین فداکاری بزرگی را به نمایش بگذارند.

روحانی با بیان اینکه همه خوبی‌ها، عزت‌ها، فداکاری‌ها، کرامات و مردانگی در یک روز عاشورا جمع شده است، گفت: همه اصحاب ابا عبدالله الحسین(ع)، عزیز بودند اما حضرت ابوالفضل العباس(ع)، دارای جلالت و مقام ویژه‌ای هستند و لذا روز تاسوعا را یوم‌العباس و روز قمر بنی‌هاشم می‌دانیم.

وی با اشاره به جایگاه خاص حضرت ابوالفضل(ع) ادامه داد: قمر بنی‌هاشم(ع) امام معصوم نبود و تنها شاگرد امیرالمؤمنین(ع) و امام حسین(ع) بود اما خداوند به ایشان عظمت و جایگاه خاصی عطا فرمود که با هیچ فرد دیگری قابل مقایسه نیست.

رئیس‌جمهور همچنین به جایگاه و شخصیت ویژه مادر قمر بنی‌هاشم اشاره و تأکید کرد که نام ایشان نیز فاطمه ام‌البنین(س) بود و وقتی خبر شهادت فرزندان ایشان را اعلام کردند، این بانوی بزرگوار ابتدا درباره امام حسین(ع) سؤال ‌کردند و گفتند که تمام فرزندان من باید فدایی امام حسین(ع) باشند.

انتهای پیام/4079/

http://ana.ir/i/414750
رمز ماندگاری انقلاب اسلامی ایران تأسی از نهضت حسینی است

رمز ماندگاری انقلاب اسلامی ایران تأسی از نهضت حسینی است

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی در سوگ اباعبدالله‌الحسین(ع) اشک ماتم ریختند

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی در سوگ اباعبدالله‌الحسین(ع) اشک ماتم ریختند

تردد کامیون‌ها در تاسوعا و عاشورا ممنوع است

تردد کامیون‌ها در تاسوعا و عاشورا ممنوع است

گویندگان، منبری‌ها، نویسندگان و نخبگان ظرفیت‌های عاشورا را برای مردم بازگو کنند

گویندگان، منبری‌ها، نویسندگان و نخبگان ظرفیت‌های عاشورا را برای مردم بازگو کنند

قرارگاه مردم‌یاری عاشورائیان وزارت دفاع در خوزستان تشکیل شد

قرارگاه مردم‌یاری عاشورائیان وزارت دفاع در خوزستان تشکیل شد

بخشی از کارکرد بسیج کمک به مدیریت بحران است

بخشی از کارکرد بسیج کمک به مدیریت بحران است