پنجشنبه  08  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
ربیعی در نشست خبری؛

اگر ملاقات رئیس‌جمهور با فردی به نفع منافع ملی باشد، حتماً انجام می‌شود/ هدف روحانی از دیدار، استیفای حقمان است/ اطلاعی از برکناری شمخانی ندارم!

دوشنبه 11 شهریور 1398 ساعت 12:12
سخنگوی دولت در نشست خبری با خبرنگاران به سؤالان مختلف اصحاب رسانه پاسخ گفت.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی خبرگزاری آنا، علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری با خبرنگاران که امروز برگزار شد، با اشاره به تأمین مسکن کارکنان دولت اظهار کرد: حدود پنج هزار میلیارد به منابع مالی جهت اعطای وام برای تأمین مسکن کارکنان دولت اضافه شد که می‌تواند تحرک جدیدی در بخش مسکن ایجاد کند. همچنین هزار و 500 میلیارد تومان هم از محل فروش دارایی‌های دولت جهت تقویت زیرساخت‌های تأمین مسکن اختصاص داده شد. معتقدیم یکی از مشکلات موجود در بخش مسکن نبود زیرساخت مناسب است؛ لذا این هزار و 500 میلیارد تومان برای گاز و آب و برق اختصاص یافته است.

وی شرایط تولید داخلی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: بر اساس گزارش وزیر صمت واردات لوازم خانگی بیش از 80 درصد نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است این علامت خوبی برای تولید و اشتغال در این بخش است. افزایش 20 درصدی جواز تولید هم یکی از شاخصه‌های اقتصادی مورد توجه است که نشان می‌دهد به سمت تعادل حرکت می‌کنیم.

سخنگوی دولت با تأکید بر تعهد در برابر تعهد به‌عنوان استراتژی جمهوری اسلامی ایران، گفت: در صورت اجرای تعهدات اروپا، جمهوری اسلامی به اجرای کامل برجام باز خواهد گشت. همچنین موضوع اصلی مذاکره با اروپا این است که باید نفت بفروشیم و پول آن هم باید به‌راحتی به ایران بازگردد و پول برای کالایی که می‌خواهیم؛ برای این کار اروپایی‌ها نیازمند مذاکرات بیشتر بین خودشان بودند.

ربیعی با اشاره به سفر ظریف و اردکانیان به مسکو افزود: این سفر بخشی از دیپلماسی فعال کشورمان است و ما نه‌تنها در دنیا منزوی نشدیم، بلکه روبه‌جلو حرکت می‌کنیم.

وی در ادامه به گام سوم کاهش تعهدات برجامی اشاره کرد و افزود: آغاز گام سوم کاهش تعهدات برجامی را پیش رو داریم. ما تعهدات را کم نکردیم که برجام را از بین ببریم. قطعاً در قبال چیزی که در اجرای برجام است اگر به هدفمان برسیم گام سوم را اجرا نمی‌کنیم. اگر بازگردیم به قبل از پدیده ترامپیسم، ما هم باز می‌گردیم.

سخنگوی دولت در ادامه این نشست خبری با اشاره به گزینه‌های پیشنهادی دولت برای وزارتخانه‌های آموزش‌وپرورش و میراث فرهنگی و گردشگری، گفت: پیش‌بینی من این است که هر دو گزینه معرفی‌شده به مجلس رأی خواهند آورد. آقای مونسان کارش راحت است. آقای حاجی‌میرزایی هم در حوزه آموزش‌وپرورش نظریه و برنامه دارند و تجربیات خوبی هم در نهضت سوادآموزی دارند و انتظار ما از مجلس هم این است که کمک کنند که دولت تکمیل شود.

ربیعی با اشاره به توسعه روابط با همسایگان خاطرنشان کرد: اولویت ما در هر حالی با برجام و بدون برجام کشورهای منطقه است و افزایش تبادلات تجاری با این کشورها می‌تواند به بهبود زندگی مردم در منطقه کمک کند.

علی ربیعی سخنگوی دولت در ادامه نشست خبری امروز در پاسخ به سؤالی درباره صحبت‌های رئیس‌جمهور پیرامون انجام برخی دیدارها در راستای منافع ملی گفت: رئیس‌جمهور همچنان بر موضع خود ایستاده است مبنی بر اینکه اگر اطمینان داشته باشند ملاقات و دیدار با فردی به منافع ملی ما کمک خواهد کرد آن را انجام می‌دهد، در مقابل هم اگر عدم ملاقات با کسی به منافع ما کمک کند این را هم انجام می‌دهد.

سخنگوی دولت افزود: برخی گفته‌اند رئیس‌جمهور عقب‌نشینی کرده و برخی دیگر هم جور دیگری ذوق‌زده شده‌اند که هر دو برداشت غلط است. هدف رئیس‌جمهور از دیدار یک هدف است. هدف ما این است که هر چه حقمان است باید به آن برگردیم.

ربیعی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران یک کشور مستقل هستیم و باید با ما منصفانه و بدون هیچ فشاری رفتار شود؛ لذا سخنان رئیس‌جمهور هم یک مقاومت حداکثری با آمریکا و تعامل حداکثری با کشورهایی است که مایل هستند با کشورمان کار کنند؛ بنابراین سیاسیون در مورد سخنان رئیس‌جمهور و آقای ظریف در این شرایط عجله و پیش‌داوری نکنند.

وی گفت: آنچه باعث شد که آمریکا به ما فشار بیاورد، احساس ازهم‌پاشیدگی از بالا و پایین بود و آنچه باعث شد شکست بخورند و عقب‌نشینی کنند این بود که احساس کردند انسجام در جامعه و در قدرت وجود دارد.

سخنگوی دولت در ادامه نشست خبری با اشاره به صحبت‌های رئیس‌جمهور درباره همه‌پرسی یادآور شد: آنچه رئیس‌جمهور در مورد همه‌پرسی بیان کرده‌اند اشاره به یک ظرفیت مهم در قانون اساسی است، در مواقعی که نیاز به یک پشتوانه ملی برای یک تصمیم داریم می‌توان به ظرفیت‌های قانونی متوسل شد. بیشتر بحث از خود ظرفیت بوده تا یک موضوع خاص برای همه‌پرسی؛ امروز وضعیت خوبی در سطح کلان تصمیم‌گیری داریم.

ربیعی درباره سیاست خصوصی‌سازی خودروسازی‌ها گفت: ما سیاست خصوصی‌سازی خودروسازی‌ها و سایر شرکت‌های دولتی را در دستور داریم، اما باید به این شیوه باشد که مشکلات قبلی را نداشته باشد. برداشت ما از آقای پوری‌حسینی هم این است که سلامت شخصی دارند و از جناح‌های مختلف هم این موضوع را تأیید می‌کنند، ممکن است اشتباه در تصمیم‌گیری بوده باشد که امیدواریم در این خصوص منصفانه و توسط کارشناسان داوری صورت گیرد.

وی با بیان این که دستگاه‌های جاسوسی در مورد فروش نفت ایران در حال افزایش فشار هستند، تأکید کرد: به روش‌های مختلف نفت مورد نیازمان را خواهیم فروخت به‌خصوص با مدیر فنی و قوی‌ای که در بخش نفت داریم؛‌ لذا به اندازه نیاز نفت را می‌فروشیم و آمریکا موفق نبوده است. همچنین در مورد پارس جنوبی هم تصمیم بر این شد که پروژه‌ها بدون کمک خارجی پیش برود.

سخنگوی دولت به عملکرد دولت در مقابله با آلودگی‌های زیست‌محیطی اشاره کرد و افزود: طبق گزارش‌ها 120 هزار تُن ذرت آلوده بوده که دستور رسیدگی به آن صادر شده است و یک شرکت بخش خصوصی آن را وارد کرده است. بر اساس استاندارد سازمان استاندارد و دامپزشکی اختلاف شدید داشتند و اجازه ورود به آن داده نشده است. به‌طورقطع اجاره ورود هیچ محموله آلوده‌ای به کشور داده نشده و استانداردهای سخت‌گیرانه ملاک قرار گرفته است.

ربیعی با پرداختن به مسئله فساد و همکاری قوای سه‌گانه برای مقابله با آن گفت: ستاد اقتصادی سران قوا موضوع مبارزه با فساد را در دستور کار قرار داد و هم آقای لاریجانی و هم آقای رئیسی هم‌سو با سیاست‌های آقای رئیس‌جمهور هستند و بر اصل مبارزه با فساد تأکید شد. در اینکه با مفسد و رانت‌خوار و زمینه رانت مبارزه شود و اینکه کوتاه‌مدت نباشد و به مسائل سیاسی آلوده نشود و همچنین در اطلاع‌رسانی همراه با شفاف‌سازی تأکید شد.

وی درباره تعیین قیمت سبوس عنوان کرد: در مورد اختلاف نظر درباره قیمت سبوس هم باید گفت که قیمت به همان نظر وزارت جهاد کشاورزی بازگشت.

دستیار ویژه رئیس‌جمهور درباره برکناری شمخانی از دبیر شورای عالی امنیت ملی هم گفت: از این موضوع اطلاعی ندارم و چیزی نشنیده‌ام.

انتهای پیام/4079/پ

http://ana.ir/i/413678
شمخانی: ایران پاسخی قاطع به هرگونه شرارت و تعرض احتمالی خواهد داد

شمخانی: ایران پاسخی قاطع به هرگونه شرارت و تعرض احتمالی خواهد داد

ایرادات انتخابات الکترونیکی رفع شده است/ اخراج بولتون از کاخ سفید مسئله داخلی آمریکاست

ایرادات انتخابات الکترونیکی رفع شده است/ اخراج بولتون از کاخ سفید مسئله داخلی آمریکاست

شمخانی: فشار حداکثری آمریکا علیه ایران به زانو درآمده است

شمخانی: فشار حداکثری آمریکا علیه ایران به زانو درآمده است

مقاومت داخلی و دیپلماسی فعال دو پایه استراتژی جمهوری اسلامی ایران است/ هیچ تصمیمی برای مذاکره دوجانبه با آمریکا وجود ندارد

مقاومت داخلی و دیپلماسی فعال دو پایه استراتژی جمهوری اسلامی ایران است/ هیچ تصمیمی برای مذاکره دوجانبه با آمریکا وجود ندارد

واگذاری ایران ایرتور غیرقانونی بود/ صحبت‌های واعظی و ربیعی درباره واگذاری اشتباه است

واگذاری ایران ایرتور غیرقانونی بود/ صحبت‌های واعظی و ربیعی درباره واگذاری اشتباه است

سخنگوی دولت درگذشت مهدی شادمانی را تسلیت گفت

سخنگوی دولت درگذشت مهدی شادمانی را تسلیت گفت

استعفای رئیس جمعیت هلال احمر صحت ندارد

استعفای رئیس جمعیت هلال احمر صحت ندارد

صحبت‌های شمخانی موضع شخصی اوست/ روحانی با ترامپ دیدار نمی‌کند/  پوری‌حسینی فرد پاکدستی است!

صحبت‌های شمخانی موضع شخصی اوست/ روحانی با ترامپ دیدار نمی‌کند/ پوری‌حسینی فرد پاکدستی است!

ربیعی: صهیونیست‌ها در ماه رمضان و داعش در اعیاد مسلمانان را به خاک و خون می‌کشند

ربیعی: صهیونیست‌ها در ماه رمضان و داعش در اعیاد مسلمانان را به خاک و خون می‌کشند

مدیرعامل ایران خودرو امروز برکنار می‌شود/ بازنشسته‌ای در دولت به‌کارگیری نمی‌شود

مدیرعامل ایران خودرو امروز برکنار می‌شود/ بازنشسته‌ای در دولت به‌کارگیری نمی‌شود

دولت در سال 98 چند میلیارد تومان وام ازدواج می‌دهد؟

دولت در سال 98 چند میلیارد تومان وام ازدواج می‌دهد؟

12/06/1398 08:38:15 ق.ظ
بیهوده تلاش نکنید ، رییس جمهوردرایران هیچکاره است وفقط یک نماد توخالی و پوچ و نمایشی است برای مثلا نشان دادن نمایش مسخره دموکراسی به جهانیان . درایران ، اختیارات یک سربازازرییس جمهوربیشتراست .