يكشنبه  24  شهریور  1398
شنبه , 26 مرداد 1398 ساعت 17:50

وزیر اطلاعات: باید هوشیارانه جلوی نفوذ دشمنان در دانشگاه‌ها را بگیریم

وزیر اطلاعات اکثریت دانشجویان و جامعه علمی را همراه و همدل نظام اسلامی دانست و گفت: دانشجویان فرصت برای نظام‌اند و باید هوشیارانه جلوی نفوذ دشمنان را برای تبدیل ظرفیت دانشجویان به تهدید بگیریم.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از وزارت اطلاعات، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات امروز در گردهمایی مدیران حراست دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری که در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد با تبریک سالروز ولادت باسعادت امام هادی (ع) و بیان آموزه‌ها و احادیثی از آن حضرت به مسئله فعالیت حراست‌ها اشاره کرد و گفت: این مسئولیت باظرافت در معرض عوارضی است که انسان را دچار فراز و نشیب‌های سختی می‌کند.

 وزیر اطلاعات فعالیت حراست‌ها در مراکز علمی را با توجه به‌ضرورت وجود آرامش در کنار امنیت افزود: در میان عناصر علمی اقدامات حراستی از ظرافت خاصی برخوردار است و باید بسترهای جرم و خلاف را باتدبیر به حداقل برسانند و به‌جای مچ‌گیری، دست‌گیری کنند.

علوی اقدامات حراست‌ها را به‌منزله نقش اورژانس توصیف کرد و افزود: در کنار اطلاع‌رسانی موارد به دستگاه اطلاعاتی باید تدابیر لازم را برای رفع مسائل جزئی بیندیشند.

وی گرامیداشت جامعه‌ی علمی و حفظ کرامت آنان را وظیفه نخست مجموعه‌های حراست دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها دانست و تصریح کرد: نه‌تنها این قشر از جامعه بلکه باید برای همه‌ی افراد جامعه حتی افراد پائین‌دست نیز کرامت و حرمت قائل شد.

علوی یادآور شد: بر اساس آموزه‌های اسلامی همه‌چیز حتی کعبه، قرآن کریم، پیامبر، نظام رهبری و حکومت برای مردم است و زیرمجموعه حکومت اسلامی نیز باید در خدمت مردم باشند و اقدامات حراستی و اطلاعاتی باید با مردم، برای مردم، به نفع مصالح و امنیت مردم و از خود مردم باشد.

وزیر اطلاعات تأکید کرد: مردم باید به‌گونه‌ای احساس کنند که در تأمین امنیت مشارکت کنند و در این فضای غیرامنیتی خلاقیت، نوآوری و ابداعات شکوفه خواهد زد.

علوی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم به کشور خدمت کنیم باید به‌گونه‌ای تدبیر کنیم که فضاهای علمی باز و مملو از آرامش و امنیت باشد چراکه در این شرایط افراد دچار عقده نمی‌شوند و جهت‌گیری مخرب پیدا نمی‌کنند.

وزیر اطلاعات با بیان این‌که رفتارهایی موجب ایجاد عقده‌ی حقارت می‌شود گفت: مصونیت جامعه مستلزم حفظ کرامت انسان‌هاست و در این صورت شاهد فراز مغزها نخواهیم بود.

علوی در ادامه اظهار کرد: باید برای جامعه بسترساز امنیت و آرامش باشیم و از دشمنان و بدخواهان سلب آرامش کنیم و با منافقان و تروریست‌ها با قاطعیت برخورد کنیم چراکه نبود امنیت فیزیکی نیز به جامعه لطمه می‌زند.

وزیر اطلاعات گفت: پیوند حاکمیت و مردم موجب تقویت نظام و خنثی‌سازی توطئه‌ها و طمع دشمنان خواهد شد.

علوی با اشاره به این‌که آرامش جامعه حتی موجب ارتقاء فرهنگ دینی می‌شود، گفتند: باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که مایه‌ی آرامش دل‌ها باشیم و مردم از شنیدن اسم وزارت اطلاعات احساس امنیت و آرامش و دشمنان احساس خطر و واهمه کنند.

وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنانش به دشمنی‌های آمریکا علیه کشورمان اشاره کرد و افزود: در شرایط کنونی و فشار اقتصادی مردم بیش از گذشته با حکومت و نظام اسلامی همراهی می‌کنند و مسئولین نظام نیز پشت سر رهبری معظم انقلاب اسلامی هستند.

علوی با بیان این‌که باید با مردم با لطف و محبت برخورد و از درنده‌خوئی پرهیز کرد تأکید کرد: اسلام در کرسی تحقیق حق است و دیگران را باطل می‌داند اما در کرسی حکومت عدالت، معیشت، امنیت و حرمت را به‌طور یکسان برای آحاد جامعه می‌داند.

وزیر اطلاعات افزود: اسلام دین انتقام‌گیری و ایجاد فشار بر مردم نیست و دوست داریم دانشگاه‌ها که فرهنگ استکبارستیزی بر آن حاکم بود باشد و حاکمیت این فرهنگ با دیکته کردن و تحمیل امکان‌پذیر نیست بلکه باید با استدلال توأم بامحبت ایجاد شود و مجموعه‌های حراست می‌توانند در این زمینه همراهی مؤثری داشته باشند.

علوی اکثریت دانشجویان و جامعه علمی را همراه و همدل نظام اسلامی دانست و گفت: دانشجویان فرصت برای نظام‌اند و باید هوشیارانه جلوی نفوذ دشمنان را برای تبدیل ظرفیت دانشجویان به تهدید علیه نظام بگیریم.

وزیر اطلاعات دوقطبی کردن جامعه را یکی از اقدامات دشمنان اعلام کردند و گفتند: توسعه چتر اطلاعاتی و رصد و اشراف اطلاعاتی و حفظ و صیانت از اساتید، دانشجویان و نخبگان در برابر نفوذ دشمنان ازجمله اقدامات ضروری مجموعه‌های حراست دانشگاه‌هاست.

علوی در بخش دیگری از سخنانش به مسئله تأیید صلاحیت‌ها اشاره کرد و گفت: در بررسی و رسیدگی به تأیید صلاحیت‌ها باید سخنان افراد را شنید و استناد تنها به گزارش‌ها منابع راهگشا نیست و در معرض تردید است.

وزیر اطلاعات حراست‌ها را از ورود به دسته‌بندی‌های سیاسی منع کرد و خاطرنشان کرد: امیال سیاسی و جناحی نباید در تصمیم‌گیری‌ها تأثیرگذار باشد و استقلال اقدامات اطلاعاتی به‌منزله نفی اصولگرایان یا اصلاح‌طلبان نیست بلکه باید در کنار احترام به همه‌ی جریانات سیاسی در اقدامات حرفه‌ای ذره‌ای این جناح‌بندی‌ها را دخالت نمی‌دهیم و به نفع یا علیه کسی اقدام نمی‌کنیم.

وزیر اطلاعات با اشاره به این‌که مشارکت حداکثری مردم در انتخابات موجب تودهنی زدن به ترامپ و هیئت حاکمه آمریکا می‌شود تصریح کرد: باید از دوقطبی شدن فضای دانشگاه‌ها در دوران انتخابات و موج‌سواری دشمنان جلوگیری کرد.

انتهای پیام/4129/

http://ana.ir/i/410937
گام‌های عملی حراست دانشگاه آزاد اسلامی برای حل مشکلات مردم

گام‌های عملی حراست دانشگاه آزاد اسلامی برای حل مشکلات مردم

اعضای گروه 7 نفره مرتبط با داعش در کشور دستگیر شدند

اعضای گروه 7 نفره مرتبط با داعش در کشور دستگیر شدند

وزیر اطلاعات به استان زنجان سفر کرد + برنامه‌ها

وزیر اطلاعات به استان زنجان سفر کرد + برنامه‌ها

فرهنگ حسینی مانع توطئه دشمنان علیه نظام شده است/ اسلام بی‌تفاوتی را نمی‌پذیرد

فرهنگ حسینی مانع توطئه دشمنان علیه نظام شده است/ اسلام بی‌تفاوتی را نمی‌پذیرد

وزیر اطلاعات:‌ مبارزه با تروریسم افتخار بی‌نظیری است که بر جبین خونین شهید بدرالدین تا ابد نقش خواهد بست

وزیر اطلاعات:‌ مبارزه با تروریسم افتخار بی‌نظیری است که بر جبین خونین شهید بدرالدین تا ابد نقش خواهد بست