دوشنبه  05  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
وزیر کشور در جمع فعالان اربعین حسینی:

80 درصد کار در اجرای مراسم اربعین توسط مردم انجام می‌شود

پنجشنبه 24 مرداد 1398 ساعت 11:18
وزیر کشور گفت: همه تلاش می‌کنند تا جریان اربعین سامان یابد، اما عملاً در این رابطه بیش از 80 درصد کار از طرف مردم انجام می شود.

به گزارش گروه سیاس ی خبرگزاری آنا از از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور صبح امروز در افتتاحیه دومین همایش بین‌المللی فعالان اربعین حسینی که در کتابخانه مرکزی حرم مطهر امام رضا(ع) در مشهد مقدس برگزار شد، اظهار کرد: همه ما امروز توفیق داریم بعد از بیش از ۱۴ قرن دور هم جمع شویم و در مسیر زلال و شفاف حقیقت، یک خدمت جزئی انجام دهیم که اگر این خدمت از سر خلوص باشد جامعه از برکات آن بهره می‌شوند.

وی افزود: علی‌رغم مخالفت‌ها، بغض‌ها، کینه‌ها، جنگ‌ها و دشمنی‌های مداوم، دین اسلام در مسیر حق خود دل‌های مردم را سیراب می‌کند و چون منطبق با فطرت انسانی است در قلب انسان‌ها جای می‌گیرد.

وزیر کشور گفت: انسان‌ها به‌دنبال صلح و زندگی مسالمت‌آمیز هستند و در عین حال، مکاتبی که مدعی چنین موضوعاتی در جهان بودند الان با شکست مواجه شدند و در نتیجه مادی‌گرایی نتوانسته به نیازهای جامعه بشری پاسخ دهد و تنها دین اسلام توانسته انسان‌ها را در این راه اغنا بخشد.

رحمانی‌فضلی تصریح کرد: البته دشمنان بشریت هم بیکار ننشسته‌اند؛ یک روز با جنگ، یک روز با تحریم، یک روز با القاعده، یک روز با داعش و نظایر آن، می‌خواهند چهره زلال رحمانی دین را خشن، ضدصلح و در قامت افرادی نافرمان و قانون‌ناپذیر نشان دهند. ما البته قاطعانه می‌گوییم تمامی این جریانات وابسته به خود استکبار است و دقیقاً با اهداف استکبار، شکل می‌گیرند و مأموریت‌هایشان انجام می‌شود.

وی ادامه داد: البته این حقایق برای جهان آشکار است؛ امروز چه کسی در دنیای اسلام و در سایر نقاط دنیا نمی‌داند که جریان داعش که یک جریان تکفیری است وابسته به چه کسی است؟ چه کسی است که تفاوت و تمایز آموزه‌های الهی و آموزه‌های شیطانی را تشخیص ندهد؟ در نتیجه هرچه این جلوه‌نمایی‌های آغشته به تزویر کناره رود، هرچند برای ما و دنیای اسلام هزینه دارد ولی از آن طرف برای ما این قدرت را دارد که همه مردم دنیا، سره را از ناسره تشخیص می‌دهند و این برکات، همه از آثار اربعین و اعتقادات دینی ما است.

وزیر کشور تأکید کرد: مسئله اربعین، مسئله شیعه و اهل تسنن و فارس و عرب نیست، مسئله اربعین، یک موضوع انسانی است که به همه انسان‌های آزادی‌خواه و انسان‌هایی که با ذات خود زندگی می‌کنند، بازمی‌گردد و به همین دلیل هم این مراسم در بین مردم جاری می‌شود.

رحمانی‌فضلی یادآور شد: بیش از 10 میلیون انسان در یک موعد محدود در آرامش و امنیت و با اخوت و صفا در یک جا جمع می‌شوند و به یکدیگر در کمال آرامش کمک می‌کنند.

وی افزود: چگونه می‌شود ایران بیش از دو میلیون و 300 هزار زائر را با تأمین همه امکانات و زیرساخت‌ها ظرف 20 روز به کشور دوست و همسایه (عراق) اعزام می‌کند؟ این صورت ظاهری مسئله است! اما در باطن کار، همه مردم ما تلاش می‌کنند تا جریان اربعین سامان یابد، اما عملاً بیش از 80 درصد کار از طرف مردم انجام می شود.

وزیر کشور در پایان خاطرنشان کرد: موضوع اربعین موضوع برادری و صلح و رحمت است که بین مردم ما و مردم عراق، بین مسئولان ما و مسئولان عراق به نحو احسن جاری است و این هماهنگی‌ها و همدلی‌ها، بر مبنای پروتکل‌های رسمی نیست، بلکه بر اساس عشق و اخلاق است.

انتهای پیام/4079/پ

http://ana.ir/i/410592
از ظرفیت خانه کارگر برای ارتباط صنعت و دانشگاه استفاده شود

از ظرفیت خانه کارگر برای ارتباط صنعت و دانشگاه استفاده شود

حشدالشعبی و فرزندان ایران با خون خود اربعین را در برابر داعش حفظ کردند

حشدالشعبی و فرزندان ایران با خون خود اربعین را در برابر داعش حفظ کردند

لغو روادید اربعین به معنای عدم سهمیه‌بندی نیست

لغو روادید اربعین به معنای عدم سهمیه‌بندی نیست

ویزای عراق برای زائران ایرانی اربعین حسینی حذف شد

ویزای عراق برای زائران ایرانی اربعین حسینی حذف شد

سهولت حضور افغانستانی‌ها در راهپیمایی اربعین

سهولت حضور افغانستانی‌ها در راهپیمایی اربعین