سه شنبه  06  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

واعظی: دولت از کسب‌وکارهای اینترنتی حمایت می‌کند

جمعه 28 تیر 1398 ساعت 17:26
رئیس دفتر رئیس‌جمهور در نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید گفت: دولت خود را ملزم به حمایت از کسب‌وکارهای اینترنتی می‌داند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، محمود واعظی با حضور در نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید ضمن گفتگوی حضوری با تولیدکنندگان و مسئولان غرفه تولیدات ایرانی در بخش‌های مختلف ازجمله صنایع خودرو و قطعات، صنایع معدنی(فلزی و غیر فلزی)، لوازم خانگی، صنایع دریایی، مخابرات و نفت، گاز و پتروشیمی در جریان مسائل و دغدغه‌های آنان قرار گرفت.

تولیدکنندگان کشورمان نیز در جریان این بازدید مهمترین دغدغه‌ها، درخواست‌ها و پیشنهادهای خود را درباره چالش‌ها و راهکارهای ساخت داخل در بخش صنعت، نقش کارگزاران تبادل فناوری در رونق تولید، نقش صندوق‌های حمایتی و روش‌های نوین تأمین مالی برای ساخت داخل و تشریح ظرفیت‌های داخلی و حداکثر استفاده از توان ساخت داخل را مطرح کردند.

همچنین واعظی در بازدید از بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ با توضیحات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و با حضور در غرفه‌های مختلف شرکت‌های، الکترونیک، تجارت الکترونیک، کامپیوتر (سخت‌افزار و نرم‌افزار)، خدمات اینترنتی و استارت‌آپ‌ها در عرصه تولید و عرضه محصولات و خدمات صنایع الکترونیک و کامپیوتر در جریان جدید دستاوردها و تولیدات و خدمات الکترونیک و اینترنتی و فناوری اطلاعات کشور قرار گرفت.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور نیز با تقدیر و اعلام حمایت قاطع دولت از تولیدکنندگان و ارائه‌دهندگان خدماتی ایرانی، لزوم تلاش برای ارتقای هرچه بیشتر کیفیت محصولات داخلی برای جذب پایدار بازار در فضای رقابتی را مورد تأکید قرار داد.

واعظی در حاشیه بازدید از این نمایشگاه‌ها در نشست تخصصی رویکردهای نوین در شکل‌دهی اقتصاد هوشمند، با بیان اینکه تحولات دیجیتال و الکترونیک یکی از نیازهای اساسی کشور است، تصریح کرد: تحولات در فضای مجازی و هوشمندسازی در بخش‌های تصمیم‌گیری، برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری در کشور مغفول مانده است و باید برای اقتصاد کشور با چنین نگاهی برنامه‌ریزی کرد تا شاهد تحولات اساسی و جهش باشیم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه باید کشاورزی سنتی را به مدرن تغییر دهیم، ادامه داد: در این صورت با کمک ابزار دیجیتال و ماهواره‌ای برداشت‌های کشاورزان چند برابر خواهد شد.

واعظی بر تدوین سند تحول با کمک تحولات جدید دنیا ازجمله اقتصاد دیجیتال و هوشمند تأکید کرد و گفت: بسیاری از کشورهای دنیا این تحولات فکری را از سال‌های گذشته شروع کردند و باید از تجربیات آنان در این زمینه استفاده کرد و با توجه به نیازمندی‌های داخلی یک سند تحول بومی و ملی داشته باشیم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور بهره‌گیری از پیشنهادات، ایده‌ها و توانمندی‌های مردم را یکی از ویژگی‌های مهم بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ برشمرد و گفت: تجربه دولت این بود که در هر جایی مردم را مشارکت دهیم و به آنان اعتماد کنیم، موفق خواهیم بود.

واعظی در جمع خبرنگاران نیز با تأکید بر اینکه برگزاری نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید، کاری بسیار بزرگ است، گفت: مقام معظم رهبری همواره بر تکیه به توان داخلی کشور تأکید دارند و در این نمایشگاه نیز تمامی کارخانجات، محصولات و تولیداتی را ارائه کرده‌اند که پیشتر از خارج وارد می‌شد و دولت آمادگی دارد با تولیدکنندگان داخلی قرارداد منعقد کند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت تدبیر و امید بر استمرار برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی تأکید دارد، افزود: دکتر روحانی و مجموعه دولت از اینکه تمامی نیازمندی‌های داخلی ازجمله قطعات، ماشین‌آلات و مواد اولیه توسط جوانان، دانشگاهیان و پارک‌های علم و فناوری در داخل تولید شود، حمایت می‌کند.

واعظی با بیان اینکه در مذاکرات با وزارت صنعت معدن و تجارت، کارخانجات بزرگ با دانشگاهیان، تولیدکنندگان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارتباطات نزدیکتری برقرار خواهند کرد، گفت: باید در این نهضتی که با تحریم آمریکا شروع شده است، بتوانیم با سرعت بیشتر بخش‌هایی که از خارج واردات دارند را خودکفا کنیم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور به برگزاری بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ اشاره و تصریح کرد: هر سال یک گام جدی به پیش هستیم و کار بزرگی در نمایشگاه امسال و در نوآوری‌ها انجام شده است و استارت‌آپ‌های حاضر درنمایشگاه امسال در مقایسه با سال‌های قبل به یک برند ملی و منطقه‌ای تبدیل شده‌اند.

واعظی با بیان اینکه به تمام جوانان ایرانی افتخار می‌کنیم، افزود: در بخش آی تی و آی سی تی کارهای بسیار بزرگ و فوق‌العاده در حال انجام است و چند جوان که در کنار هم یک اپلیکیشن را طراحی کرده‌اند، دارای میلیاردها تومان سرمایه هستند که این سرمایه متعلق به این جوانان و ملت ایران است.

وی با اشاره به نشست روحانی با جوانان فعال در حوزه فناوری اطلاعات و استارت‌آپ‌ها و همچنین شنیدن مشکلات و دغدغه آنان، تأکید کرد: خوشبختانه ارتباطات خوبی بین این جوانان و بخش خصوصی استارت‌آپ‌ها با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وجود دارد که می‌تواند به حل مشکلات آنان کمک کند.

واعظی با اشاره به اینکه نسل سنتی مدیران و اصناف هنوز فعالیت‌های استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی را قبول نکرده‌اند، ادامه داد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بخش‌های ذی‌ربط آمادگی دارند تا این بخش سنتی را به ابزار روز دنیا برای پیشبرد امور متصل کنند.

انتهای پیام/4079/

http://ana.ir/i/405557
طرح نظارت بر نرخ‌های کسب و کارهای اینترنتی آغاز به کار کرد

طرح نظارت بر نرخ‌های کسب و کارهای اینترنتی آغاز به کار کرد

عدم تزریق به موقع منابع بانکی از موانع تولید است

عدم تزریق به موقع منابع بانکی از موانع تولید است

 اینترنت‌ هنگام پرواز ‌راه‌اندازی می‌شود

اینترنت‌ هنگام پرواز ‌راه‌اندازی می‌شود

امکان داخلی‌سازی قطعات وارداتی با توان تولیدکنندگان

امکان داخلی‌سازی قطعات وارداتی با توان تولیدکنندگان

جلسه ویژه روحانی با دست‌اندرکاران حوزه مسکن برگزار شد

جلسه ویژه روحانی با دست‌اندرکاران حوزه مسکن برگزار شد

آیا دولت به‌خاطر گاندو بودجه صدا و سیما را قطع کرد؟

آیا دولت به‌خاطر گاندو بودجه صدا و سیما را قطع کرد؟

پیشنهاد واعظی به کشورهای غربی+فیلم

پیشنهاد واعظی به کشورهای غربی+فیلم

واعظی: در زمینه موشکی با هیچ کشوری مذاکره نمی‌کنیم

واعظی: در زمینه موشکی با هیچ کشوری مذاکره نمی‌کنیم

معرفه «فریدون وردی‌نژاد» معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور برگزار شد

معرفه «فریدون وردی‌نژاد» معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور برگزار شد

فریدون وردی‌نژاد معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور شد

فریدون وردی‌نژاد معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور شد

واعظی: سریال «گاندو» را ندیده‌ام، ولی سناریو‌سازی بود

واعظی: سریال «گاندو» را ندیده‌ام، ولی سناریو‌سازی بود