شنبه  27  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
روحانی:

امروز باید عملاً در مقابل دشمن ایستادگی کنیم

سه شنبه 28 خرداد 1398 ساعت 10:20
رئیس‌جمهور گفت: امروز باید عملاً در مقابل دشمن ایستادگی کنیم و رونق اقتصادی به معنای عمل کردن است و همه ملت ایران یکپارچه در مبارزه با دشمن حضور دارند.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی خبرگزاری آنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز در مراسم بهره‌برداری از پایانه فرودگاهی «سلام» در فرودگاه امام خمینی اظهار کرد: امروز با وجود دشمنی دشمنان، شاهد حرکت رو به رشد هستیم و جنگ بدخواهان با ما جنگ امید و اراده‌هاست.

وی افزود: همه ملت ایران یکپارچه در مبارزه با دشمن حضور دارند و دشمنی دشمن نیز به‌طور مستقیم علیه آحاد ملت ایران است و این فشاری که وارد می‌کنند به اقشار ضعیف بیشتر وارد می‌شود، اما بی‌تردید در این مبارزه موفق نخواهند بود.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: دلیل اینکه می‌گوییم دشمن در دشمنی‌اش موفق نخواهد بود، همین افتتاح و بهره‌برداری‌هایی است که در کشور انجام می‌شود؛ به‌طور مثال همین ترمینال سلام در دو سال ساخته شده، درصورتی‌که در گذشته انجام چنین کاری به‌راحتی میسر نبود.

موفقیت‌های صنعت هوانوردی قابل‌تقدیر است

روحانی خاطرنشان کرد: البته افتتاح ترمینال فرودگاهی شاید با افتتاح پروژه‌های دیگر اقتصادی متفاوت باشد چراکه افتتاح ترمینال یعنی همکاری بین مدیران فرودگاهی و نیروی انتظامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بهره‌مند شدن از صنعت هوانوردی که بخش‌های مختلف دست‌به‌دست داده‌اند که این مهم انجام شود.

وی یادآور شد: همکاری بخش‌های مختلف برای راه‌اندازی یک پروژه خدماتی، اجتماعی و فرهنگی نشانه وحدت است و امروز نیاز به یک تحرک و پرش به سمت تولید است. امروز با وجود تحریم‌ها، هواپیماهای ما به‌صورت منظم پرواز می‌کنند که در شرایط تحریم این کار ساده‌ای نیست و باید از بخش‌های مختلف هواپیمایی برای تحقق این مهم تقدیر کرد.

رونق صنعت هوایی از اهداف دولت است

رئیس‌جمهور تأکید کرد: بی‌تردید کمبودها در این مسیر قابل‌رفع است و یکی از تلاش‌های دولت نیز رونق صنعت هوایی است. بعد از توافق هسته‌ای بعد از چند ده سال توانستیم تعدادی هواپیمای نو و مدرن در کشور تولید کنیم و این خواست و آرزوی مردم بود که هواپیمای نو سوار شوند.

روحانی ادامه داد: این مسیر می‌توانست ادامه داشته باشد و در پی خرید هواپیماهای نو بودیم اما امروز که آمریکا خلاف قواعد بین‌المللی رودرروی ملت ایران می‌ایستد باید از تلاش‌گران صنعت هوایی و نیروهای امنیتی ناجا و سپاه و مدیران تقدیر کنیم که این حرکت به‌خوبی ادامه یافته است.

رونق اقتصادی به معنای حرکت عملی است

وی افزود: امروز باید عملاً در مقابل دشمن ایستادگی کنیم و رونق اقتصادی به معنای عمل کردن است، اینکه بتوانیم در سفرها به‌خصوص سفرهای هوایی برای مردم شرایط را مهیا کنیم یعنی رونق اقتصادی ایجاد شده و همان‌طور که در گردشگری صنعت هوایی در اولویت قرار دارد به همین دلیل اهمیت این موضوع را درمی‌یابیم.

رئیس‌جمهور عنوان کرد: امروز تقریباً بسیاری از مسائل با صنعت هوایی گره خورده و مسئله هوانوردی برای دولت به همین دلیل مهم است؛ برای اینکه ایران بخواهد مقصد ترانزیت هواپیماهای باری قرار بگیرد مورد اهمیت است و رفاه و اشتغال و تسهیل در مسافرت هم از حقوق مردم است که گام‌های خوبی برای آن برداشته شده است.

باید ظرفیت عبور ده‌ها میلیون تن کالا از محورهای داخلی را  ایجاد کنیم

روحانی متذکر شد: این ظرفیت هوایی است که می‌تواند قدرت ترانزیتی کشور ما را بالا برده و راه‌های ارتباطی را ایجاد کند تا ده‌ها میلیون تن کالا را از محورهای ارتباطی ایران عبور دهیم؛ اتصالی که هیچ‌کس نمی‌تواند با آن مبارزه کند و از بین رفتنی نیست.

وی یادآور شد: اینکه غرب و شرق اروپا و دیگر کشورهای جهان از طریق بنادر جنوبی ایران بتوانند ترانزیت کنند، نشان‌دهنده قدرت جمهوری اسلامی ایران است و این مؤلفه بنادر دریایی و دو هزار کیلومتر ساحل از موهبت‌های خدادادی است که باید از آن استفاده کرد.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: باید از این حقمان به‌خوبی بهره‌برداری کنیم و امروز ترمینال «سلام» با دستان ایرانی، مصالح ایرانی و مهندسان ایرانی ساخته شده که موجب افتخار و خوشحالی است زیرا شرکت‌های ایرانی شاغل در خارج هم به اذعان سران دیگر کشورها همیشه پیشتاز بوده‌اند.

روحانی بیان کرد: نه‌تنها شرکت‌های ایرانی ازلحاظ کیفیت، مخارج و زمان بهتر از دیگر کشورها هستند بلکه می‌تواند محور اتصال به دنیا، همسایگان و قدرت‌های بزرگ باشد، البته طوری باید این اتصال ایجاد شود که جدانشدنی باشد و به معنای تضمین اقتصاد و تجارت ماست.

جهان از تحریم‌های آمریکا علیه ایران متأسف است

وی خاطرنشان کرد: به‌رغم همه کارشکنی‌های آمریکا برای قطع ارتباط جهان با جمهوری اسلامی ایران، امروز ارتباطمان با دیگر کشورها خوب است و اگر کشورها هم نمی‌توانند به دلیل تحریم‌ها با ما کار کنند، از این موضوع ناراحت بوده و با تأسف از آن یاد می‌کنند.

رئیس‌جمهور ادامه داد: ایران به عهد و پیمان خود وفادار بوده و این‌طرف مقابل یعنی آمریکایی‌ها هستند که قوانین و مقررات بین‌المللی را زیر پا گذاشتند که همه به این موضوع معترف هستند و می‌دانند آمریکایی‌ها عهدشکنی کردند؛ حقانیت ما یک ارزش تاریخی است که در یک مقابله با ابرقدرت به‌گونه‌ای عمل کردیم تا هیچ‌کس ما را محکوم نکند که به معنای پیروزی است.

رشد اقتصادی سال 98 مثبت خواهد بود/ نوید افتتاح 400 هزار واحد مسکونی

روحانی عنوان کرد: آمار سه ماه نخست کشور نشان می‌دهد که علی‌رغم رشد منفی اقتصاد در سال گذشته، امسال رشد اقتصادی مثبت خواهد بود و حرکت بسیار خوبی برای طرح‌های عمرانی هم صورت گرفته است و در سال آتی 400 هزار واحد مسکونی تحویل مردم می‌شود.

کارمندان پس از 10 سال از آغاز کار، خانه‌دار می‌شوند/افتتاح بخش نخست آزادراه تهران-شمال در تابستان

وی تأکید کرد: به دنبال طرحی هستیم تا کارمندان تا 10 سال اول کار خود صاحب مسکن شوند و این موضوع برای رفع دغدغه جوانان اهمیت دارد به همین دلیل بر روی آن کار کرده و سعی داریم امسال آن را به نتیجه برسانیم.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: مسیرهای زیادی را برای پیشرفت پیش رو داشته و طرح‌های زیادی را امسال افتتاح می‌کنیم. همچنین در تابستان بخش اول آزادراه تهران-شمال افتتاح می‌شود.

رئیس‌جمهور عنوان کرد: امسال که سال رونق اقتصادی است کار رونق تولید و اقتصاد را با قدرت بیشتری ادامه خواهیم داد و به‌عنوان نمونه ساخت همین ترمینال «سلام» که درجه A است می‌تواند نشانه‌ای برای تحقق این مهم باشد و امیدوارم برای مردم خوب و فرهیخته کشورمان مبارک باشد.

انتهای پیام/4123/ن

http://ana.ir/i/398986
نیروهای مسلح ایران در مقابله با تجاوزگری آمریکا برخوردی قاطع خواهند داشت

نیروهای مسلح ایران در مقابله با تجاوزگری آمریکا برخوردی قاطع خواهند داشت

بزرگترین شبکه بین‌المللی جاسوسی آمریکا در حوزه سایبری منهدم شد

بزرگترین شبکه بین‌المللی جاسوسی آمریکا در حوزه سایبری منهدم شد

دبیر شورای عالی امنیت ملی وارد روسیه شد

دبیر شورای عالی امنیت ملی وارد روسیه شد

جهانگیری وارد زنجان شد

جهانگیری وارد زنجان شد

انگلیس مواضع عقلانی‌تری در برابر تحولات منطقه داشته باشد

انگلیس مواضع عقلانی‌تری در برابر تحولات منطقه داشته باشد

اصلاح‌طلبان به فکر تشکیل جبهه جدید نباشند

اصلاح‌طلبان به فکر تشکیل جبهه جدید نباشند

نشست فراکسیون نمایندگان ولایی با آذری‌جهرمی

نشست فراکسیون نمایندگان ولایی با آذری‌جهرمی

سعودی و امارات؛ وزنه‌های بی‌خاصیت

سعودی و امارات؛ وزنه‌های بی‌خاصیت