دوشنبه  18  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

حماسه سیل مشتاقان دیدار رهبر در مسیر مصلی/ حواشی خواندنی نماز جمعه امروز تهران

جمعه 27 دی 1398 ساعت 10:09
نماز عبادی-سیاسی جمعه تهران امروز به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی و در مصلی امام خمینی(ره) اقامه شد. مردم تهران بازهم در استقبال از رهبر انقلاب حماسه آفریدند.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، نماز عبادی-سیاسی جمعه تهران امروز به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی و در مصلی امام خمینی(ره) اقامه شد. مردم تهران بازهم در استقبال از رهبر انقلاب حماسه آفریدند.

مردم مؤمن و انقلابی تهران از ساعاتی پیش فوج فوج به سمت مصلای بزرگ تهران در حال حرکت هستند تا پس از هشت سال بار دیگر نماز خود را به ولی امر مسلمین اقتدا کنند و صحنه دیگری از همبستگی، شکوه و عظمت را در حمایت از نظام جمهوری اسلامی به نمایش درآورند.

امروز مردم تهران در حالی به صورت فردی و خانوادگی به طرف مصلی می‌آیند که تمثال مقام معظم رهبری و سردار سپهبد قاسم سلیمانی را در دست دارند.

جوانان، زنان و مردان از گروه‌های سیاسی و سلایق مختلف در نماز جمعه تهران شرکت کرده‌اند تا بار دیگر شکست‌ناپذیربودن بیعتشان با ارزش‌های نظام و انقلاب را اعلام کنند.

d

تصاویری از رئیس جمهور قمارباز آمریکا زیر پای نمازگزاران لگدمال می‌شود تا دولتمردان پیمان شکن آمریکایی که به هیچ قانون بین‌المللی پایبند نیستند بدانند این مردم اهمیتی برای تهدیدهای آنان قائل نیستند.

ی

شعر سرایی سیدرضا نریمانی اشعاری در وصف انتقام سخت ایران از قاتلان سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شرایط آینده منطقه از برنامه‌های پیش از خطبه نماز جمعه است.

نریمانی همچنین اشعاری را به این شرح درباره شرایط روز کشور و انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی سرود.

عده‌ای از خواص همواره نان این انقلاب را خوردند/ در بزنگای فتنه‌ها اما، سر از اردوی کین درآورند/ هموطن یاور علی برخیز، لحظه انتخاب را دریاب/ انقلابی بمان و با هر رأی، جبهه انقلاب را دریاب/ حیف از این آسمان آبی که، در پس ابر آفتابی نیست/ زخم‌ها خورده‌ایم پی‌درپی از مدیری که انقلابی نیست/ ما علیه فساد جنگیدیم، باید این نکته را به یاد آورد/ انقلاب امام سالم بود، انتخاب غلط فساد آورد/ با تمام فسادها اما‌، مانده است انقلاب پاینده/ اندگی صبر صبح نزدیک است، بی‌گمان مال ماست آینده/ نکند بازیادمان برود، همه در بیعت ولی هستیم/ قاتل دشمن است وحدت ما، همه فرمانبر علی هستیم/ نهضتی که به ما رسید امروز، از مدینه شروع شد، از در/ پشت در مادرم زمین افتاد، تا بماند قیام پیغمبر/...

پیش از آغاز خطبه‌های ولی امر مسلمین فریاد «مرگ بر آمریکا»،  «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر انگلیس» و «اینهمه لشکر آمده به عشق رهبر آمده» در مصلای بزرگ تهران طنین انداز شد. همچنین نمازگزاران با گره کردن دست در دست یکدیگر دعای وحدت را سردادند.

ق

به گزارش آنا، آخرین خطبه‌های نمازجمعه رهبر معظم انقلاب اسلامی در تهران به بهمن سال ۱۳۹۰ باز می‌گردد؛ دو خطبه‌ای که رهبر انقلاب عمده سخنان خود را در آنها به موضوع بیداری اسلامی و مسائل تونس و مصر اختصاص دادند و خطبه عربی ایشان خطاب به مردم این کشورها در آن سال‌ها، شهرت یافت.

با توجه به پیش‌بینی استقبال مردم برای حضور در این مراسم و لزوم آماده‌سازی محل، پارکینگ‌های داخلی مجموعه مصلی مورد استفاده قرار نخواهد گرفت. لذا به نمازگزاران محترم توصیه می‌شود برای عزیمت به مصلی از حمل و نقل عمومی و از خطوط مترو (ایستگاه‌های شهید بهشتی و مصلای امام خمینی(ره)) استفاده نمایند. ضمناً مقرر شده برای پارک وسایط نقلیه از پارکینگ‌های مجموعه چهل‌سرا، پارکینگ مصلای شمالی و پارکینگ مجتمع امام خمینی(ره) و مجموعه بنیاد مستضعفان استفاده شود.

ورودی مجموعه چهل‌سرا از خیابان‌های شهید مفتح در غرب و شهید نقدی در جنوب این مجموعه ورودی پارکینگ مصلای شمالی و پارکینگ مجتمع امام خمینی(ره) از مسیر شرق به غرب بزرگراه شهید قاسم سلیمانی(رسالت)، روبروی مصلی ورودی مجموعه بنیاد مستضعفان در ضلع شمال شرقی بزرگراه شهید قاسم سلیمانی.

انتهای پیام/4034/

http://ana.ir/i/466696
مقاومت ملت ایران کمر آمریکا را خواهد شکست/  آرزوی معامله قرن را به گور می‌برید

مقاومت ملت ایران کمر آمریکا را خواهد شکست/ آرزوی معامله قرن را به گور می‌برید

نماز جمعه این هفته تهران به امامت رهبر معظم انقلاب اقامه می‌شود

نماز جمعه این هفته تهران به امامت رهبر معظم انقلاب اقامه می‌شود

«سردار شهید سلیمانی» زنجیره‌‌‌ای طلایی از مقاومت را در منطقه به‌وجود آورد/ همه گروه‌های مقاومت برای پاسخ به آمریکا سهمی تعیین کرده‌اند

«سردار شهید سلیمانی» زنجیره‌‌‌ای طلایی از مقاومت را در منطقه به‌وجود آورد/ همه گروه‌های مقاومت برای پاسخ به آمریکا سهمی تعیین کرده‌اند

خروش مردم تهران علیه اقدام تروریستی و وحشیانه آمریکا/ انتقام سخت در انتظار یانکی‌ها

خروش مردم تهران علیه اقدام تروریستی و وحشیانه آمریکا/ انتقام سخت در انتظار یانکی‌ها