پنجشنبه  08  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

بررسی نحوه عملکرد بازی Need For Speed Heat

يكشنبه 08 دی 1398 ساعت 16:16
بازی Need For Speed Heat در بهترین حالت هم کیلومتر‌ها با نسخه‌های تحسین شده سری، چون موست وانتد فاصله دارد، اما این نخستین باری است که کمی پدال گاز را فشار می‌دهد.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، سری بازی‌های Need For Speed  همیشه مورد انتقادات مثبت و منفی بوده است که حالا در نسخه بازی Need For Speed Heat نیز صداها کمی بلند شده، که از این رو خبرگزاری آنا قصد دارد در ادامه به بررسی آن بپردازد.

معرفی بازی Need For Speed Heat

بازی Need For Speed Heat در بهترین حالت هم کیلومتر‌ها با نسخه‌های تحسین شده سری، چون موست وانتد فاصله دارد، اما این نخستین باری است که در ۵ الی ۶ سال اخیر است که گوست گیمز با هیت جفت پایش را از روی ترمز برداشته و کمی پدال گاز را فشار می‌دهد.

اگر نسخه‌های قدیمی‌تر و دوران طلایی نید فور اسپید را تجربه کرده باشید، هیت یکی از آن نسخه‌هایی نخواهد بود که داستان و کاراکترهایش بعد‌ها در ذهنتان باقی بماند، اما احتمالش هست که روزی در صحبت با گیمر‌های نسل جدیدتر بگویید هیت همان شروعی بود که نید فور اسپید برای ایستادن روی پایش به آن نیاز داشت.

بعد از وضعیت نه‌چندان جالب نسخه Payback که دو سال پیش منتشر شد واقعا انتظار نداشتم که بازی Need For Speed Heat بتواند اوضاع را برای این مجموعه بهبود ببخشید، اما بعد از تجربه بازی بود که متوجه شدم که این ریسینگ سندباکس ویژگی‎های مخصوص به خود را دارد که که جذابیت مخصوص به خود را دارد.

تمامی ویژگی‌های خوب بازی Need For Speed Heat از دیگر عناوین موفق این مجموعه گرفته شده است و به نوعی شاهد کلکسیونی از ایده‌هایی هستیم که در گذشته ثابت کرده‌اند که می‌توانند باعث موفقیت شوند؛ شاید چنین جملاتی چندان دلگرم‌کننده به نظر نرسند، ولی استودیو Ghost بالاخره توانسته است تا بازی تولید کند که نسبت به ریشه‌های این مجموعه وفادار باشد، درست است که بازی Need for Speed Heat یک عنوان یک بازی انقلابی نیست، اما به قدری خوب است که کاری کند فاجعه سال ۲۰۱۷ را به صورت کلی از بین ببرید.


بهترین نکته در مورد بازی Need for Speed Heat این است که تنها دو نوع تجربه در آن وجود دارد و هر دو آن‌ها به خوبی طراحی شده است و درست در زمانی که هنوز خورشید در آسمان است شما در پیست‌ها و مسیر‌های مشخص به صورت قانونی مسابقه می‌دهید تا پول به دست آورید، در هنگام شب، اما همه چیز درباره مسابقات غیرقانونی و فرار کردن از دست پلیس است تا برای خود امتیاز اعتبار به دست بیاورید.

شرکت کردن در هر دو مدل برای پیشرفت کردن در داستان بازی Need for Speed Heat نیاز است، داستانی که مطمئنا عمق زیادی ندارد، ولی نویسندگی و روایت آن بسیار بهتر از Payback است. داستان زیاد در بازی حضور ندارد و در اواسط بازی نیز تقریبا ناپدید می‌شود، اتفاقی که زیاد هم به ضرر بازی تمام نمی‌شود.

تعقیب و گریزهای بازی Need For Speed Heat

تعقیب و گریز‌های بازی Need for Speed Heat نسبت به Payback دچار تغییراتی شده است. این بار به جای قرار گرفتن در یک مسیر مشخص با زمان محدود می‌توانید از هر طرفی که بخواهید فرار کنید.

فرار کردن این بار دشوارتر هم شده است و دیگر نمی‌توانید با کوباندن ماشین خود دیگران را از سر راه خود بردارید. خودروی شما دارای نواری است که میزان آسیب آن را نشان می‌دهد پس باید مواظب باشید که پر نشود وگرنه ماشین از کار افتاده و دستگیر می‌شوید.

تنوع ماشین‌های بازی Need for Speed Heat در سطح خوبی قرار دارد، اما اگر Payback را هم تجربه کرده باشید شاید زیاد تحت تاثیر قرار نگیرید، زیرا تعداد زیادی از ماشین‌های موجود در آن بازی نیز بدون تغییری در عنوان جدید حضور دارد و طرفداران کمپانی فراری نیز باید خوشحال باشند، زیرا ماشین‌های این شرکت دوباره بازگشته‌اند، اما هنوز شاهد غایب بودن تویوتا هستیم.

بررسی مشکلات بازی Need For Speed Heat

یکی از مشکلات بازی Need For Speed Heat وجود تعداد زیادی سوپر ماشین مدرن است که امر طبیعی است، اما در حق خودرو‌های کلاسیک و به خصوص ماشین‌های دهه نود بی‌انصافی شده است و شاهد حضور پررنگی در این زمینه نیستیم.

درست در تضاد با پلیس‌های نید فور اسپید سال ۲۰۱۵ و البته حریفان شما در هیت که روی درجه سختی مدیوم هم به راحتی یک دور کامل از شما عقب می‌مانند، خوشبختانه نیرو‌های پلیس تا این اندازه احمق نیستند و سیستم تعقیب و گریز هم بسیار پیچیده‌تر و کامل‌تر از چندین نسخه قبلی شده است و در سطح هیت ۱، جا گذاشتن فورد‌های کراون ویکتوریا پلیس به هیچ‌وجه چالش برانگیز نیست، اما در عوض امتیاز‌هایی هم که کسب می‌کنید، تنها در عددی بین ۱ و ۲ ضرب می‌شوند.

اما با رفتن به سطوح بالاتر و پیدا شدن سر و کله اتومبیل‌های سریع‌تر و حتی هلیکوپتر، برای گم کردن پلیس‌ها به تمام مهارت و شانس خود احتیاج پیدا خواهید کرد.

اقدام هوشمندانه دیگری که در بازی Need For Speed Heat به چشم می‌خورد، استفاده دوباره از سیستم آسیب دیدن خودرو است، به این معنی که با هر تصادف و ضربه‌های مهلک پلیس، خودروی نازنین شما آسیب جدی می‌بیند و اگر نوار سلامتی آن به انتها برسد، بلافاصله به چنگ نیرو‌های ویژه پلیس خواهید افتاد.

با رفتن به پمپ بنزین‌ها اتومبیل شما دوباره سالم می‌شود، اما جالب‌تر آنکه این کار را تنها چند بار می‌توانید انجام دهید تا واقعا تعقیب و گریز‌های Heat به اوج هیجان خودش برسد.

حتی در صورت فرار موفقیت‌آمیز، نیرو‌های گشتی همچنان تمام شهر را برای پیدا کردن شما زیر و رو می‌کنند و کافیست تا رنگ ماشین شما را لحظه‌ای ببینند تا تعقیب و گریز دوباره آغاز شود. این سیستم نه تنها هوشمندانه و جالب است، بلکه باعث می‌شود بار‌ها و بار‌ها سکانس افتتاحیه فیلم فوق‌العاده‌ای، چون Drive برایتان زنده شود.


رفتار پلیس در طی روز کمی بیش از حد آرام است و آن‌ها حتی با دیدن سرعت‌های سرسام آور و دریفت کردن شما هم ککشان نمی‌گزد.

این موضوع شاید کمی غیرمنطقی باشد، اما در ایجاد تعادل و خلق دو اتمسفر متفاوت شب و روز نقش مهمی دارد.

دو دنیا کاملا متفاوت، اما هر دو جذاب که تنها به نظر موسیقی نه چندان مناسب بازی در رساندن آن به کمال کم‌کاری می‌کند.

انتهای پیام/

http://ana.ir/i/450040
تحول در شیوه‌بازی با دکمه اشتراک‌گذاری در پلی‌استیشن 4

تحول در شیوه‌بازی با دکمه اشتراک‌گذاری در پلی‌استیشن 4

جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی باعث هدایت و ارتقای استعداد‌های شرکت‌کنندگان می‌شود

جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی باعث هدایت و ارتقای استعداد‌های شرکت‌کنندگان می‌شود

جوایز نقدی جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران مشخص شد

جوایز نقدی جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران مشخص شد

مراسم رونمایی از 3 بازی رایانه‌ای با عنوان تابستان سیاه برگزار می‌شود

مراسم رونمایی از 3 بازی رایانه‌ای با عنوان تابستان سیاه برگزار می‌شود

دور جدید مسابقات جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی برگزار می‌شود

دور جدید مسابقات جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی برگزار می‌شود