شنبه  17  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و فعالیت هسته‌های فناور از فعالیت‌های دانشگاه آزاد است

پنجشنبه 11 اردیبهشت 1399 ساعت 12:25
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی زنجان گفت: حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، استارت آپ‌ها، تولید محصولات برای استقلال، فعالیت هسته‌های فناور و مراکز رشد نیز از دیگر فعالیت‌های دانشگاه آزاد است.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، مهدی بازرگانی اظهار کرد: در دوره جدید مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی وظایف بسیار مهمی بر عهده حوزه پژوهش و فناوری گذاشته است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با اشاره به اهمیت پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با توجه به کاهش دانشجویان ورودی براساس هرم جمعیتی کشور، دانشگاه در ریل اصلی خودش قرار گرفته و به سمت پژوهش‌های کاربردی و تولید ثروت از علم رفته است.

وی با اشاره به اینکه طی دو سال اخیر سیاست دانشگاه آزاد، سیاست کارآفرین بوده است، تصریح کرد: باید جامعه باور کند که رویکرد دانشگاه تغییر کرده است.

بازرگانی با بیان اینکه معاونت پژوهشی در دانشگاه آزاد به دو معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری و پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی تفکیک شده است، افزود: در هر کدام از معاونت‌های موضوعی نظیر علوم انسانی؛ علوم پزشکی؛ فنی مهندسی و علوم پایه و کشاورزی نیز معاونت‌های پژوهشی در نظر گرفته شده است و در طراحی جدید چارت دانشگاه عملاً با نگاهی تیزبین و چابک به موضوعات پژوهشی اعم از مراکز تحقیقاتی؛هدفمند کردن امور پایان نامه‌ها براساس مسائل واقعی کشور، مجلات علمی، شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آب‌ها پرداخته می‌شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی زنجان در ادامه از فعالیت مراکز تحقیقاتی و تولید ثروت از طریق آنها خبر داد و اضافه کرد: حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، استارت آپ‌ها، تولید محصولات برای استقلال، فعالیت هسته‌های فناور و مراکز رشد نیز از دیگر فعالیت‌های دانشگاه آزاد است.

وی با بیان اینکه در دوره جدید برخلاف دوره قبلی ؛ انبساط در هزینه کرد در حوزه محصولات دانش بنیان را داریم، تصریح کرد: با تدوین دستورالعمل‌های بنیادی این امر موجب تسهیل و چابکی فرآیندهای سنتی  در مجموعه دانشگاه آزاد شده است.

بازرگانی از اجرای بزرگترین سمپوزیوم علمی چه به لحاظ تعداد و چه به لحاظ تنوع در نوع سخنرانی‌ها با حضور همه اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان در آبان و آذر ماه 98 خبر داد و افزود: با همت شورای دانشگاه و همه اعضای هیأت علمی مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی استان از تاریخ 15 آبان‌ماه تا آخر آذرماه تعداد 378 سخنرانی علمی توسط اساتید انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه استارت پنج مرکز تحقیقاتی جدید نیز در استان زنجان زده شده است که رویکرد دانشگاه بیشتر در مراکز تحقیقاتی ارائه خدمات به جامعه و تولید ثروت است، گفت: مرکز تحقیقات تاریخ و فرهنگ زنجان، ایلخان شناسی، مرکز تحقیقات معماری ایرانی- اسلامی و مرکز تحقیقات بهره‌وری، توسعه و کارآفرینی و نانوبیو تکنولوژی شامل این مراکز است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با بیان اینکه یکی از دستاوردهای مرکز تحقیقات متالورژی دانشگاه آزاد زنجان یافتن تیغه فولاد چاقوی مورد استفاده چاقو سازان با فولاد داخلی است، افزود: به منظور رسیدن به تجاری سازی فناوری حاصل شده تفاهم نامه پنج جانبه‌ای متشکل از میراث فرهنگی، اتاق بازرگانی، اتحادیه چاقو سازان و بخش خصوصی منعقد شده است که سهم دانشگاه در این تفاهم‌نامه فناوری حاصل از آیین تیغه‌ها است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

http://ana.ir/i/486677
جهش تولید بدون توجه بانک‌ها میسر نمی‌شود/ لزوم بررسی ریشه‌ مشکلات اقتصادی

جهش تولید بدون توجه بانک‌ها میسر نمی‌شود/ لزوم بررسی ریشه‌ مشکلات اقتصادی

شناسنامه‌دار کردن کالاها راهی برای جهش تولید

شناسنامه‌دار کردن کالاها راهی برای جهش تولید

اجرای آموزش‌های برخط جز با همکاری و همراهی استادان میسر نمی‌شد

اجرای آموزش‌های برخط جز با همکاری و همراهی استادان میسر نمی‌شد

کرونا سیستم آموزش عالی را متحول می‌کند؟

کرونا سیستم آموزش عالی را متحول می‌کند؟

ورود دانشگاه آزاد اسلامی به حل 40 مسئله در استان زنجان/ مأموریت مدارس ویژه چیست؟

ورود دانشگاه آزاد اسلامی به حل 40 مسئله در استان زنجان/ مأموریت مدارس ویژه چیست؟