دوشنبه  05  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
حسین شریعتمداری:

دشمن به دنبال تحریف شخصیت شهید سلیمانی است/ باید مدیریت‌های کشور را به پیروان راه حاج قاسم بسپاریم

شنبه 05 بهمن 1398 ساعت 10:19
مدیرمسئول روزنامه کیهان گفت: دشمن به دنبال تحریف شخصیت شهید سلیمانی است تا راه او در جامعه پنهان بماند.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه کیهان در جلسه بصیرتی پایگاه بسیج ثارالله مسجد جامع علی‌آباد تهران گفت: برای فهم مسائل روز باید نقشه راه داشت، برای این مهم نیز ابتدا باید فهمید کجا ایستاده‌ایم و چه شرایطی داریم.


وی افزود: ما امروز در کشور با تنش‌هایی مواجه هستیم؛ تنش هم می‌تواند نشانه زایش باشد و هم نشانه زوال، اما باید دید تنش امروز ما از کدام جنس است؟

مدیرمسئول روزنامه کیهان با بیان اینکه کسانی که شرایط امروز کشور را بحرانی می‌دانند، تجربه درک بحران واقعی را ندارند، تصریح کرد: ما در حال عبور از یک عقبه سخت با شیب تند هستیم؛ تجربه 40 سال گذشته این نکته را به ما ثابت می‌کند که در پیش روی ما مسیر روشنی قرار دارد.
شریعتمداری بیان داشت: در بهمن 57 مسئولان رژیم صهیونیستی با ابراز نگرانی از آنچه در ایران در حال وقوع بود گفته بودند که اگر انقلاب ایران به نتیجه برسد دنیا تکان خواهد خورد و اولین جایی که از این تکانه آسیب خواهد دید اسرائیل است.

وی ادامه داد: بنا بر همین نظر آنها ده‌ها لرزش برای ما از جمله کودتاهای مختلف، جنگ سخت، بمباران شهرها و حادثه طبس ایجاد کردند، اما به نتیجه مطلوب خود نرسیدند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان نفوذ افرادی چون بنی‌صدر،‌ تیمسار مدنی و ناخدا افضلی را حربه دیگر دشمن در آن دوران برشمرد و گفت: تصور دشمن این بود که با نفوذ تک نفرات می‌توانند به کشور آسیب بزنند اما آن اقدام نیز به نتیجه نرسید. جمهوری اسلامی امروز تا جایی پیش رفته است که برای ضربه زدن به آن دشمنان ائتلاف تشکیل می‌دهند.

شریعتمداری ادامه داد: در روزهای جنگ تحمیلی کشور ما را از تهیه سیم‌خاردار محروم می‌کردند اما امروز از ما می‌خواهند به سایر کشورها موشک نفروشیم.

وی تصریح کرد: این مسائل نشان می‌دهد شرایطی که ما در آن ایستاده‌ایم بسیار بهتر از زمان ابتدای تشکیل نظام جمهوری اسلامی است.

مدیرمسئول روزنامه کیهان گفت: به این اتفاق باید به صورت تاریخی نگاه کرد؛ این حادثه یک پیچ تاریخی بود.

شریعتمداری با بیان اینکه شهادت حاج قاسم سلیمانی مصداق دنیایی آیه «و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیاءُ عند ربهم یرزقون» است، اظهار داشت: حاج قاسم با شهادتش دوباره زنده شد. سردار سلیمانی با شهادت در این عالم غروب و در گریبان میلیون‌ها انسان پاک طلوع کرد و خورشیدی بی‌غروب شد.

وی با اشاره به حضور ده‌ها میلیونی مردم در مراسم تشییع پیکر حاج قاسم و همراهانش، تأکید کرد: این حضور میلیونی چندین پیام را به عالم مخابره کرد. اولین پیام این بود که انقلاب اسلامی ایران همچنان زنده است؛ آری مردم با مشکلات مختلف اقتصادی مواجه هستند اما مشکل را از نسخه که همان مبانی انقلاب است نمی‌دانند که ریشه مشکلات را از عمل نکردن به نسخه می‌دانند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان با بیان اینکه شخصیت حاج قاسم در مبارزه با استکبار و همراهی و هدایت جریان مقاومت کاملا شناخته‌شده است، تصریح کرد: شهید سلیمانی با مبارزه و مقاومت سایه جنگ را از سر این کشور برداشت نه با مذاکره، پس دومین پیام این حضور باشکوه مهر تأیید میلیونی ملت بر مسئله مقاومت و مخالفت با تسلیم بود.

مردم نشان دادندباید با دشمن بیرون ازمرزهای کشور مبارزه کرد

وی با بیان اینکه نمی‌توان هم سوگوار حاج قاسم بود و هم خلاف راه او عمل کرد و حرف زد، گفت: مردم نشان دادند باید با دشمن بیرون از مرزهای کشور مبارزه کرد و اگر نبودند مدافعان حرم باید در داخل کشور با دشمن می‌جنگیدیم.

مدیرمسئول روزنامه کیهان سومین پیام این حضور را این‌گونه مطرح کرد: پیروان انقلاب اسلامی در اکثریت نزدیک به تمام هستند چرا که قاطبه ملت در این مراسم‌ها شرکت کردند.
شریعتمداری با بیان اینکه یکی دیگر از ابزارهای دشمنان دست زدن به تحریف است، گفت: دشمن به دنبال تحریف شخصیت شهید سلیمانی است تا راه او در جامعه پنهان بماند.

وی افزود: در همین مسیر می‌گویند او سیاسی نبود. بله او اهل این حزب و آن حزب نبود، اما تحلیل‌های سیاسی منحصر به فردی داشت. در ایام فتنه 88 شهید سلیمانی به یکی از سران فتنه نامه نوشت و تصریح کرد که این شرایط قابل تحمل نیست و به این کار خاتمه دهید. در خصوص برجام مخصوصا در خصوص برجام 2 و 3 موضع‌گیری و تأکید کرد که دشمن به دنبال زدن ریشه‌های کشور است.

مدیرمسئول روزنامه کیهان به تأکید شهید سلیمانی روی موضوع وحدت نیز اشاره کرد و بیان داشت: حاج قاسم بر وحدت حول محور شناخت دشمن تأکید فراوان داشت و می‌گفت که اگر دشمن از طرف مقابل دو صدا بشنود، ماجرای جنگ صفین تکرار می‌شود؛ در جنگ صفین از دل سپاه امیرالمومنین(ع) دو صدا به گوش معاویه رسید و او با تکیه به همین اختلاف نظر توانست با علم کردن قرآن‌ها بر سر نیزه ورق جنگ را به نفع خود برگرداند.

شریعتمداری افزود: امروز هم اگر در مسیر مبارزه، آمریکا از ما دو صدا بشنود که یکی بگوید آمریکا شیطان اکبر است و دیگری بگوید آمریکا قابل مذاکره و دوستی است، از این دوقطبی بهره برده و روی یکی از قطب‌ها حساب باز می‌کند.

تا کی می‌خواهید روی غرب حساب باز کنید؟

وی با بیان اینکه قرار بود مذاکره تحریم‌ها را از میان بردارد اما چه شد؟ گفت: بعد از خروج آمریکا از برجام چند ده تحریم به تحریم‌های قبلی افزوده شد. اروپا هم که بعد از آمریکا محل اتکای برخی شده است نیز مکانیزم ماشه را آغاز کرده است؛ تا کی می‌خواهید روی غرب حساب باز کنید؟

مدیرمسئول روزنامه کیهان وظیفه دلسوزان انقلاب اسلامی را در این برهه تلاش برای ادامه پیدا کردن راه حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد و اظهار داشت: باید مدیریت‌های کشور را به دست کسانی بسپاریم که پیرو راه حاج قاسم هستند. امروز همه دم از مردم می‌زنند اما نباید فریب تابلو‌های بلند شده را بخوریم. باید ببینیم چه کسانی زیر این تابلوها ایستاده‌اند.

برخی نمایندگان فعلی مجلس متن FATF را نخوانده‌اند

شریعتمداری افزود: باید در انتخابات پیش رو به نکاتی چون دوستان و همراهان، دشمنان و مخالفان، نگاه فرد به مردم و حساسیت فرد نسبت به بیت‌المال توجه ویژه داشت.
وی تصریح کرد: برخی از نمایندگان فعلی مجلس متن FATF را نخوانده‌اند و خود به این مسئله اقرار می‌کنند؛ اینها چگونه می‌توانند در این مورد تصمیم درست بگیرند؟ پس باید در انتخاب خود دقت کنیم و افراد شایسته را راهی مجلس کنیم.

منبع: کیهان

انتهای پیام/

http://ana.ir/i/468065
فیلم/ تولید سریال «برای قاسم» در 3 قسمت

فیلم/ تولید سریال «برای قاسم» در 3 قسمت

آرزوی شهادت از شهید باکری تا شهید سلیمانی+ فیلم

آرزوی شهادت از شهید باکری تا شهید سلیمانی+ فیلم

نمایندگی مجلس آش کشک خاله نیست

نمایندگی مجلس آش کشک خاله نیست

چرا برجام را نباید به پای رهبری نوشت؟

چرا برجام را نباید به پای رهبری نوشت؟

ماجرای فیلم جنجالی از رقص پسر آقای وزیر در مراسم مختلط چیست؟+عکس

ماجرای فیلم جنجالی از رقص پسر آقای وزیر در مراسم مختلط چیست؟+عکس