يكشنبه  04  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
واکنش کاربران فضای مجازی در پی بازداشت دانشجوی ایرانی در آمریکا

این ها می خوان بر 83 میلیون ایرانی حکومت کنن!

پنجشنبه 03 بهمن 1398 ساعت 11:42
همزمان با بازداشت و اخراج دانشجوی ایرانی از آمریکا، واکنش کاربران شبکه اجتماعی توییتر نسبت به این اقدام واکنش نشان دادند.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، محمد شهاب دهقانی حسینی، از جمله دانشجویان ایرانی مقیم آمریکا است، وی دو سال از تحصیل خود در آمریکا را سپری کرده و حالا برای بازگشت دوباره خود به آمریکا دچار مشکل شده است.  او که برای دیدار با خانواده خود به ایران آمده بود، پس از بازگشت به آمریکا با ممنوعیت مسافرتی مواجه شده و ورود این دانشجو به کشور ایالت متحده غیرقانونی تلقی شده و بازداشت شده است. 

از همان ساعت اولیه بازداشت و دیپورت این دانشجو، برخی از رسانه‌های داخلی و خارجی خبر آن را با تیتر «دانشجوی ایرانی که از آمریکا اخراج شده است» منتشر کرده‌اند.

"با خوندن توییت های امیراعتمادی فرشگرد و ضد انقلاب فهمیدم شهاب دهقانی دانشجویی که از آمریکا دیپورت شده جرمش اینه که تو آمریکا سعی می‌کرده چهره واقعی ایران و نشون بده و البته خلاف سنگین ترش لایک کردن پیج پناهیان و گذاشتن عکسش از سفر کربلاش بوده!:) به قرن ۲۱ و آزادی بیانش سلام می‌کنیم"

"شهاب دهقانی به جرم عشق به ایران، نظام و انقلاب از آمریکا اخراج شد . . ."

برخی دیگر نیز مانند کاربران فضای مجازی در صفحات توییتری خود واکنش‌ نشان دادند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

"کربلا رفتن طرف رو دلیل لازم و کافی برای "دیپورت" از آمریکا می‌دونن! با چنین هیولا‌هایی طرفیم.

این‌ها می‌خوان بر ۸۳ میلیون ایرانی حکومت کنن. "

"شهاب دهقانی از ادامه تحصیل در آمریکا محروم و دیپورت شد.
عده‌ای از همزبان‌ها خوشحال شده و وی را به جرم زیارت امام حسین لایق اخراج دانستند.
وزیر خارجه
موظف به پیگیری حق این شهروند ایرانی و وزیر علوم موظف به تامین شرایط ادامه تحصیلش در کشور است."

"این طور که از بحث‌ها متوجه شدم، اکتویست‌هایی که به سر و سینه میزدند که شهاب دهقانی برنگردد سر درس و زندگی‌اش مدعی‌اند که کشف کردند این آقا جاسوس است، کاری ندارم که با کدام اعتماد به نفس و کدام تجربه زیسته و با کدام مدرک جاسوس شناسی فکر می‌کنند چیزی که صادرکننده ویزا نفهمیده .."

"این که طرف کجا رفته یا چه عقیده مذهبی و سیاسی داره، نباید مبنای محرومیتش از حق بشه. آدم‌های زیادی در دنیا هستن که ممکنه دین و مذهب یا عقیده سیاسی‌شون رو نپسندیم. جز موارد خیلی خاص، نباید از حقوق اساسی محروم‌شون کرد؛ یا اگر کردیم یه کم عجیبه ادعای التزام به حقوق‌بشر داشته باشیم"

گفتنی است؛ محمد شهاب دهقانی حسینی دانشجوی ایرانی در دانشگاه «نورت‌ایسترن» است که روز یکشنبه با روادید تحصیلی‌اش وارد فرودگاه شهر «بوستون» شد، اما مرزبانی ایالت متحده با ورودش به  خاک آمریکا جلوگیری کرد.

انتهای پیام/

http://ana.ir/i/467869
سوپراستار سینمای ایران در کنار رابرت دنیرو

سوپراستار سینمای ایران در کنار رابرت دنیرو

تیراندازی در سیاتل آمریکا 7 کشته و زخمی بر جای گذاشت

تیراندازی در سیاتل آمریکا 7 کشته و زخمی بر جای گذاشت

سفر زنان باردار به آمریکا برای وضع حمل ممنوع !

سفر زنان باردار به آمریکا برای وضع حمل ممنوع !

دستورکار هفته آینده صحن علنی مجلس منتشر شد

دستورکار هفته آینده صحن علنی مجلس منتشر شد