يكشنبه  04  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

چرا مردان خیانت می کنند؟

پنجشنبه 03 بهمن 1398 ساعت 19:44
برخی از مردان نمی‌دانند که چطور مشکلات موجود در رابطه شان را برطرف کنند پس در صدد برطرف کردن کمبودهای عاطفی و جنسی خود با زنی دیگر هستند.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، بسیاری از افراد دلیل خیانت مردان را روابط جنسی می دانند ، اما برخلاف تصور عموم همیشه اینگونه نیست و طی تحقیقات انجام شده از مردان تنها 7% دلیل آن را گرایش جنسی به شخصی دیگر دانسته اند و بقیه دلیل این رفتارشان را بی توجهی همسر عنوان نموده اند.

روابط فرازناشویی پدیده‌ای است که در تمام جوامع مورد نکوهش قرار می‌گیرد، اگرچه هیچ توجیهی برای خیانت وجود ندارد با این حال فهمیدن علت خیانت مردان کمک بزرگی در حل مشکل و تصمیم گیری خواهد کرد. در ادامه به بررسی علت و روش‌هایی برای برخورد با خیانت مردان می پردازیم.

توجه بیشتر زن به خانواده پدری خود

یکی از دلایل خیانت مردان به همسرشان توجه بیشتر زن به خانواده اش است . مردان دوست دارند اولویت اول زندگی همسرشان باشند و همسرشان در مورد تمامی مسائل ابتدا با او صحبت نماید و سپس موضوع را با خانواده اش در میان بگذارد .

اما برخی از زنان به همسر خود توجه کافی ندارند و مانند وقتی رفتار می نمایند که مجرد بوده اند و او لویت اول زندگیشان را خانواده تشکیل می دهد. این گونه زنان به نیازهای شوهرشان بی توجهند و اگر اتفاق فوق العاده ای مانند قبولی در دانشگاه و یا موفقیت در اخذ مدرک تحصیلی، ترفیع کاری، تأیید بارداری برایشان رخ دهد؛ ابتدا این خبر خوب را به والدینشان اطلاع می دهند .

در اینگونه خانواده ها مرد کم کم احساس می کند موجب بی مهری قرار گرفته و اولویت نخست زندگی همسرش نیست پس روابطش را با همسرش کمتر می کند و رفته رفته به سمت خیانت عاطفی و جنسی کشیده می شود.

ترس از وابستگی و صمیمیت زیاد

برخی از مردان دوست ندارند که وابستگی عاطفی داشته باشند و از اینکه خود را متعلق به کسی بدانند می ترسند و برای خودداری از ایجاد صمیمیت با همسرشان ، به او خیانت می کنند.

رفتار تحکّم آمیز زن با شوهر

یکی از دلایل خیانت مردان رفتار تحکم آمیز زنان است به طوری که آنها احساس می کنند که همسرشان یک مدیر است تا یک زن. امر و نهی کردن خانم ها و گفتگو و ارتباط با همسرشان مانند یک رئیس و حاکم موجب به وجود آمدن این احساس در زنان می شود که همسرشان قصد دارد تا اختیار و کنترل زندگی مشترک را در دست بگیرند.

بنابراین مردها به خاطر این رفتار نسبت به همسرشان بی تفاوت می شوند و رفته رفته به خیانت کشیده می شوند.

شرایط و عوامل لحظه‌ای

بعضی از مردها به دلایل بالا، اساسا میل به خیانت ورزی ندارند و خیانت را زمینه ساز نابودی بنیان خانواده و رابطه زناشویی در نظر می‌گیرند. ولی گاهی و به علت شرایط پیشبینی نشده؛ دچار خطا و خیانت به همسرشان می‌شوند. این شرایط لحظه‌ای و اتفاقی به حدی تحریک کننده و مخرب برای مرد می‌باشد که تمامی اصول اخلاقی و شرعی را جهت خیانت فراموش نموده و فقط و فقط به دنبال پاسخگویی به نیاز جنسی اش می‌باشد. تصور نمایید که مردی در یک مهمانی نا متعارف شرکت نماید و در این بین زنی جذاب و با آرایش و لباسی تحریک کننده را مشاهده کند؛ طبعا با همکاری آن زن و عدم کنترل شهوت و میل جنسی از جانب آن مرد، خیانت محقق می‌شود. توصیه می‌شود از شرایطی که موجبات خیانت مرد و زن را فراهم می‌سازد، جدا دوری شود.

سرزنش کردن مرد توسط زن

مرد دوست دارد برای همسرش بهترین باشد ، وقتی شما به عنوان شریک زندگی اش عیب او را بیان می کنید و او را تحقیر و سرزنش می نمایید، باعث شکسته شدن اقتدار مرد می شوید و او را به فردی پرخاشگر و عصبی تبدیل می کنید که دیگر مانند سابق همسرش را دوست نخواهد داشت.

این گونه مردان اولین احساسی که دارند این است که شما او را بهترین نمی دانید و این بسیار برای زندگیتان خطرناک است بنابراین بهتر است به جای شمردن عیبهای همسرتان خوبی های او را ببینید و بجای استفاده از کلمات تنش زا با لحنی ملایم از او انتقاد کنید.

وقتی زن بذر شک و تردید را در ابتدای رابطه می کارد

شک و تردید بی مورد زن یکی از عوامل مهم بروز بی وفایی و خیانت شوهر است. برخی از زنان بی دلیل به همسر خود شک دارند و با کم شدن روابطشان به جای رفتن به پیش مشاور رفتارهایی مانند گشتن گوشی همسر ، تعقیب او و... از خود نشان می دهند.

از لحظه ای که شک و تردید در رابطه ای شکل می گیرد، ذره ذره عشق بین زوجین رو به زوال گذاشته و از بین می رود. وقتی مردی مورد ظنّ و شک همسر خود قرار گرفته و رفتار کنترل کننده زن را می بیند، روز به روز از او فاصله گرفته و بسوی شکل گیری رابطه عاطفی جدیدی متمایل می شود.

زنانی که به کار و مادیات بیشتر اهمیت می دهند

برخی از زنان به دلیل ترس از دست دادن همسر و نگرانی از آینده وقت زیادی را صرف کار کردن می کنند و از همسر خود غافل می شوند ، لذا خواسته یا ناخواسته باعث ایجاد شکاف در رابطه خود با او می شوند.

این دسته از خانم ها برای هرچه بهتر کردن رابطه عاطفی و عاشقانه خود باید تعادلی بین کار و توجه به زندگی مشترک خود برقرار نمایند و در طول روز کارهایی مانند نوشتن یادداشت های عاشقانه ، مکالمه تلفنی و زدن پیامک عاشقانه به همسر انجام دهند.

گم شدن در فانتزی‌های جنسی و غافل بودن از معنای واقعی عشق

خیانت مردان گاه به دلیل تنوع طلبی جنسی در آن‌ها رخ می‌دهد. برخی از مردان برای فرار از واقعیت زندگی و سختی‌های آن، از روابط جنسی به عنوان مرهم استفاده می‌کنند، دریغ از اینکه این نوع روش‌های اجتنابی، شرایط را آشفته‌تر خواهد کرد. در واقع به جای پیدا کردن راه حل برای مشکلات خود، صورت مسئله را حذف می‌کنند.
برخی مردان نیز برای اینکه ضعف خود در ترس از دست دادن همسرشان را پنهان کنند غرق در فانتزی‌های جنسی می‌شوند و زندگی خود را بر پایه برقراری روابط با دیگر زنان قرار می‌دهند، تا به خود اطمینان دهند به کسی نیاز ندارند.

در واقع تفکر نادیده گرفته شدن توسط همسر در این مردان باعث می‌شود که احساس آسیب و ناامنی کنند. صمیمیت بین زوجین می‌تواند منجر به کاهش این افکار شود.

انتظارات غیر معقولانه

به دلیل عدم آموزش کافی و فرهنگ غلطی که در خصوص زن ها حکم فرما می‌باشد؛ بسیاری از مردها بر این باورند که زن دارای شخصیت مستقل و نیازهای تعریف شده مختص به خود نمی‌باشد و زن را همچون برده جنسی و عاطفی خود قلمداد می‌نمایند. این دسته از مردها انتظار این موضوع را دارند که زن در هر وقت و مکانی به نیازهای جنسی و عاطفی آنها پاسخگو باشد و احساسات و تفکرات همسرشان را بی اهمیت تلقی می‌کنند.

مشکلات جانبی

در بسیاری از موارد؛ مشکلات و خطرات پیرامون مردان، زمینه ساز خیانت آنها می‌شود و خیانت برای مردان در زندگی زناشویی، همچون تسکین موهومی عمل می‌نماید.

تصور کنید، مردی درگیر مشکلات اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی می‌باشد؛ عموما این مردها به دلیل اعتیاد به این مواد، قادر به تصمیم گیری عقلانی نمی‌باشند و از سوی دیگر؛ به دلیل دوستان نابابی که در پیرامون اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی به وفور پیدا می‌شود؛ زمینه های خیانت مردان به همسران شان دوچندان می‌شود. همه این مشکلات و معضلات سبب شکل گیری رابطه‌های خیانت آمیز مردان می‌شود که تبعات خطرناکی جهت نابودی زندگی مشترک دارد.

تجارب تلخ و دردناک دوران کودکی

متاسفانه به دلیل شناخت کافی خانواده‌ها از مشکلات متداول کودکان و فرهنگ های غالبی که اجازه ابراز رنج‌ها را برای کودکان فراهم نمی‌سازد؛ اشخاص در سنین کودکی دچار مشکلات و آزردگی‌های متفاوتی مثل؛ کم توجهی والدین، سوء استفاده جنسی، اذیت و آزار عاطفی و… می شوند. عدم حل این مشکلات در دوران کودکی، تبعات خود را به زندگی زناشویی این اشخاص وارد می‌نماید.

انتهای پیام/

http://ana.ir/i/467616
تأثیر دعوای پدر و مادر بر روی فرزندان چیست؟ + پیشنهادهای کاربردی

تأثیر دعوای پدر و مادر بر روی فرزندان چیست؟ + پیشنهادهای کاربردی

بهترین و بدترین تنبیه ها برای کودک

بهترین و بدترین تنبیه ها برای کودک

فیلم/ سند ازدواج شکل گذرنامه می‌شود

فیلم/ سند ازدواج شکل گذرنامه می‌شود

طلاق زوج جوان به خاطر خمیردندان!

طلاق زوج جوان به خاطر خمیردندان!

خیانت شوهر کار دستش داد!

خیانت شوهر کار دستش داد!