چهارشنبه  13  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

صحنه‌ای جالب از نمایش هوش و ذکاوت فیل‌ها + فیلم

چهارشنبه 25 دی 1398 ساعت 12:03
تصاویری از کمک یک فیلم به کودک خود در عبور از کانال خاکی مورد توجه کاربران فضای مجازی قرارگرفت.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، فیل‌ها به همراه دلفین‌ها و سگ‌ها جز باهوش‌ترین جانوران روی زمین به شمار می‌روند. به تازگی ویدئویی از کمک یک فیل مادر به بچه‌اش در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد که حساسیت و مراقبت از  بچه‌ها تنها مختص به انسان نیست و این جانور نیز توجهی خاص به بچه‌اش دارد.

 این ویدئو که توسط یک شاهد عینی و در منطقه‌ای در اطراف شهر " بهوبانِسوار" هند تهیه شده مراقبت فیل مادر از بچه‌اش را به تصویر می‌کشد. در این ویدئو این فیل به همراه بچه‌اش در حال گذر از یک خندق دیده می‌شوند. این ویدئو نشان می‌دهد پس از آنکه بچه فیل در چند بار تلاش برای عبور از این خندق ناکام می‌ماند مادرش با قرار دادن خرطوم خود در پشتش به این بچه فیل کمک می‌کند. سرانجام بچه فیل با کمک مادرش موفق می‌شود تا از این خندق عبور نماید.

انتشار این ویدئو در شبکه‌های اجتماعی با واکنش کاربران همراه بود و بسیاری حس مادری این فیل در کمک به بچه‌اش را مورد تمجید قرار دادند.  

گفتنی است؛ این نخستین بار نیست که هوش و ذکاوت فیل‌ها به سوژه رسانه‌ها تبدیل می‌شود. اواخر سال گذشته میلادی نیز ویدئویی که هوش و ذکاوت یک فیل را در هنگام عبور از محل تقاطع قطار نشان می‌داد خبرساز شده بود.

 

انتهای پیام/

http://ana.ir/i/466433
زندگی‌نامه فردوسی از تولد تا وفات

زندگی‌نامه فردوسی از تولد تا وفات

قحطی‌زدگی و گرسنگی حیوانات درپی آتش‌سوزی

قحطی‌زدگی و گرسنگی حیوانات درپی آتش‌سوزی

وقتی پلنگ مهمان ناخوانده یک کارخانه می شود + فیلم

وقتی پلنگ مهمان ناخوانده یک کارخانه می شود + فیلم

کنگره ملی حفاظت و بیماری‌های حیات وحش

کنگره ملی حفاظت و بیماری‌های حیات وحش