دوشنبه  05  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

رئیس جمهور آمریکا نه شمر است نه یزید!

شنبه 23 شهریور 1398 ساعت 16:12
در ایام محرم برخی منبری‌ها به عزاداران گوشزد می کنند که عاشورا و کربلا همواره در طول تاریخ در حال تکرار شدن است و عزاداران موظفند در کنار سوگواری برای امام حسین علیه الاسلام، شمر و یزید زمانه خود را نیز بشناسند.حال یزید زمانه کیست؟! ترامپ؟ جواب نه است!

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، بعد از چهل سال از انقلاب اسلامی اگر، بگوییم چهار قرن معرفت مردم درباره شناخت شمر، عمرسعد، حرمله و یزیدهای زمانه افزایش یافته نه تنها سخنی به گزاف نگفته‌ایم بلکه باید به صراحت گفت که به اندازه همه قرون پس از ائمه اطهار، انقلاب اسلامی توانسته بر معرفت عاشورایی شیعه و فراتر از آن جهان اسلام بیافزاید. شاید بتوان گفت افزایش بی نظیر معرفت عاشورایی مردم ایران، بزرگترین دستاورد انقلاب 57 است.

در دلایل درستی این ادعا نیز می توان نکات زیادی گفت. اما چون انقلاب با الهام از آموزهای کربلا شکل گرفته و مهمتر از مستمرا انقلاب بر مدار حسینی حفظ و در حال حرکت بوده، خود به خود در طی سالیان گذشته معرفت عاشورایی ایرانیان و علاقمندان به انقلاب در سرتاسر جهان اسلام افزایش یافته است.

این در حالی است که از عصر امام خمینی تا زمانه فعلی رهبری آیت الله خامنه‌ای، جریان سازش با یزید و شمرهای زمانه در داخل کشور همواره فعال و دارای نفوذ بوده است.

اما در ایام محرم برخی منبری‌ها به عزاداران گوشزد می‌کنند که عاشورا و کربلا همواره در طول تاریخ در حال تکرار شدن است و عزاداران موظفند در کنار سوگواری برای امام حسین علیه الاسلام، شمر و یزید زمانه خود را نیز بشناسند. 

با این حال یک نکته ظریف را باید یادآوری کرد، حال یزید زمانه کیست؟! ترامپ؟ جواب نه است! زیرا او مصداق اصلی نیست. به نظر می‌رسد که همان‌ فرمانروایان به ظاهر اسلامی که در سالهای اخیر فرمان کشتار کودکان و سربریدن مسلمان در سوریه، عراق، یمن، پاکستان، بحرین و... را صادر کردند، یزیدهای زمان هستند. یزید فعلی را باید در جهان اسلام جستجو کرد نه در بلاد کفر و روم! ضمن اینکه هیچ مصداقی به یزید در دوران خلافت به آل سعود در شرایط فعلی نزدیکتر نیست. می توان گفت با تحرکات فرهنگی و ضددینی بن سلمان، حکومت آل سعود از مدل حکومت معاویه به سمت یزید - فسق و فجور علنی و خلاف اسلام در پوشش اصلاحات- با شتاب بیشتری در حال حرکت است. زیرا گذشتگان بن سلمان همانند معاویه نقاب‌های از اسلام را حفظ می کردند و حتی در چندین تقابل نظامی با یمن به اندازه این جوانک سعودی بی‌رحمانه رفتار نکردند.

بنابراین ترامپ‌های آمریکایی این وسط کیستند و چه هستند؟! جواب تاریخی و تا آخرالزمان همان است که امام خمینی (ره) گفتند: آمریکا شیطان بزرگ است! نباید جای یزید و شیطان را اشتباه گرفت. همه این یزیدها و شمرهای زمانه ما شاگردان همان شیطان بزرگ هستند. امروز یزیدهای زمان در طول، رئیس جمهور آمریکا- شیطان بزرگ- عمل می کنند و نقطه مرکزی همان رژیم آمریکا است که هیچگاه نباید از کید و مکر او غافل بود.

در هر صورت مبارزه با شیاطین کوچک بسیار خوب است ولی کار بزرگتر مبارزه با شیطان بزرگ هست و خواهد بود. زیرا وقتی مبارزه با شیطان بزرگ فراموش می‌شود، شیاطین کوچک نیز فرصت عرض اندام پیدا می کنند. همانطور که وقتی نفتکش انگلیس و پهپاد آمریکایی را منهدم کردیم، امارات و عربستان هم مجبور به عقب نشینی شدند. بماند که فلسفه‌های بزرگتر دیگری در اولی بودن مبارزه با آمریکا بر دیگر شیاطین کوچک غربی و شرقی در این زمانه وجود دارد.

منبع: جهان نیوز

انتهای پیام/4071/

http://ana.ir/i/415449
ترکیه از آمریکا پاتریوت خریداری می‌کند

ترکیه از آمریکا پاتریوت خریداری می‌کند

ترامپ: پومپئو جانشین بولتون نمی‌شود

ترامپ: پومپئو جانشین بولتون نمی‌شود

ترامپ اعمال تعرفه بر کالاهای چینی را به تعویق انداخت

ترامپ اعمال تعرفه بر کالاهای چینی را به تعویق انداخت

موافقت ترامپ با پیشنهاد مکرون برای حفظ برجام

موافقت ترامپ با پیشنهاد مکرون برای حفظ برجام