يكشنبه  24  شهریور  1398
يكشنبه , 03 شهریور 1398 ساعت 11:44

طرح «رسم ابرار» از ابتدای شهریور اجرا می‌شود

دبیر طرح «رسم ابرار» از اجرای این طرح در ابتدای شهریور ماه خبر داد.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، ۲۵ذی‌الحجه به عنوان روز خانواده نام‌گذاری شده است و این روز مصادف است با نزول آیه هشت سوره انسان که خداوند می‌فرماید: «وَیُطْعِمُونَ الطَّعَامَ عَلَی حُبِّهِ مِسْکِینًا وَیَتِیمًا وَأَسِیرًا؛ و غذای خود را با علاقه( و نیاز) به آن و از روی محبت (خدا) به بینوا و یتیم و اسیر انفاق ‏‌می کنند.

مهدی پیرهادی دبیر طرح «رسم ابرار» درباره این طرح گفت: بر اساس این طرح پیشنهاد می کنیم مردم عزیز کشورمان، ۳ روز منتهی به ۲۵ ذی‌الحجه را در همراهی با اهل بیت علیهم السلام و در جهت سلامتی خانواده خود، روزه بگیرند و پول افطار خود را به فقرا، ایتام و زندانیان جرائم غیرعمد انفاق ‌کنند.

پیرهادی بیان کرد: بر اساس روایات‌، حسنین علیهما السلام بیمار شدند و حضرت رسول(صلی الله علیه و آله) به امام علی(علیه السلام) پیشنهاد کردند، برای بهبودی آنها روزه نذر کنند، پس از بهبودی فرزندان ، همه اعضای خانواده روزه گرفتند و افطار خود را در روز اول به فقیر، روز دوم به یتیم و روز سوم به اسیر بخشیدند.

دبیر طرح «رسم ابرار» درباره جزئیات آن بیان کرد: مردم ایران اسلامی به همراه خانواده از ۳ تا ۵ شهریور در این طرح روزه می گیرند و در پایان هر روز معادل قیمت افطار خود را به ترتیب به فقرا، یتیمان و برای آزادسازی زندانیان می پردازند.

پیرهادی تشریح کرد: در این طرح مردمی، خانواده‌هایی که نمی‌توانند روزه بگیرند، به یاد ایثار اهل بیت علیهم السلام ، می توانند پول سه روز افطار خود را در روز اول و دوم با محوریت کمیته امداد به فقرا و ایتام و روز سوم با محوریت ستاد دیه کشور به زندانیان جرائم غیرعمد هدیه ‌کنند.

وی با اشاره به ظرفیت بالای این طرح در کمک به قشر آسیب پذیر جامعه اظهار کرد: مردم می توانند در این سه روز اگر توان مالی برای کمک ندارند، کمک های معنوی خود را در جامعه انجام دهند.

دبیر طرح «رسم ابرار»  ابراز امیدواری کرد: در حال حاضر مرحله اول این طرح به صورت مردمی اجرا می‌شود. امیدواریم با تکیه بر دستاوردهای بومی این طرح، بتوانیم در سطح بین‌المللی نیز آن را اجرا کنیم، زیرا که بر این باوریم رفتار اهل‌بیت(علیهم السلام) نه فقط برای مردم ایران بلکه برای همه مردم دنیا درس‌آموز است.

شماره حسابهای اعلامی مربوط به «رسم ابرار»

روز ۲۳ ذی الحجه (۳شهریور) واریز هزینه اطعام به مسکینان به شماره کارت؛ ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۹۹۱۰۲ به نام کمیته امداد امام خمینی(ره)، روز ۲۴ ذی الحجه (۴شهریور) واریز هزینه اطعام به یتیمان به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۰۰۰۲۷ به نام کمیته امداد امام خمینی(ره)، روز ۲۵ ذی الحجه (۵ شهریور) واریز هزینه برای آزادسازی زندانیان به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۵۹۹۰۳۹۳۴۵ به نام ستاد دیه یا کد دستوری ۷۸۰*۷۷۷۷#* است.

منبع:مهر

انتهای پیام/4112/

http://ana.ir/i/412104
با «رسم ابرار» همراه اهل‌بیت(ع) شویم

با «رسم ابرار» همراه اهل‌بیت(ع) شویم

طرح سه روزه «رسم ابرار» برای کمک به زندانیان،‌ نیازمندان و ایتام اجرا می‌شود

طرح سه روزه «رسم ابرار» برای کمک به زندانیان،‌ نیازمندان و ایتام اجرا می‌شود

پرچم گنبد امام حسین (ع) به معاون فرهنگی قوه قضائیه اهدا شد

پرچم گنبد امام حسین (ع) به معاون فرهنگی قوه قضائیه اهدا شد