دوشنبه  05  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

آیا لباس فرم دانش‌آموزان اجباری است؟!

سه شنبه 15 مرداد 1398 ساعت 04:00
اغلب مدیران مدارس، اولیای دانش‌آموزان را در هنگام ثبت‌نام فرزندانشان برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ به تولیدی‌هایی که با آن‌ها قرارداد بسته‌اند، هدایت می‌کنند.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، بر اساس قوانین وزارت آموزش‌وپرورش ،لباس فرم دانش آموزان اختیاری است نه اجباری درحالی‌که اغلب مدیران مدارس، اولیای دانش آموزان را در هنگام ثبت‌نام فرزندانشان برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ به تولیدی‌هایی که با آن‌ها قرارداد بسته‌اند، هدایت می‌کنند.اداره کل یکی از استان‌ها در روزهای گذشته در پاسخ به یکی از رسانه‌ها نوشته است: «از جانب اداره کل آموزش‌وپرورش به مدارس تحکم و اجباری صورت نمی‌گیرد و تصمیم‌گیرنده نهایی و اجراکننده آن شورای مدرسه و مدیران مدارس هستند.» همچنین در بخش دیگری از این پاسخ آمده است: «موضوع لباس فرم دانش‌آموزی بر اساس سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش در راستای تربیت اجتماعی و همسانی خانواده‌های فقیر و غنی در پوشش ترسیم ‌شده است.

مزایا از معایب بیشتر است
درعین‌حال لباس فرم مدارس، در سال‌های گذشته موضوع چالش برخی والدین بوده است. با یکی از مدیران مدارس هم‌کلام شدیم و او به نکته قابل‌توجهی اشاره کرد: این موضوع کاملاً به میزان توانمندی خانواده‌ها مرتبط است چراکه یکدست لباس در شهری همچون مشهد برای دبستانی دولتی در منطقه بولوار معلم حدود 75 هزار تومان تعیین‌شده است. طبیعتاً این مقدار هزینه برای اغلب خانواده‌هایی که در این منطقه زندگی می‌کنند رقم قابل‌تحملی است ضمن این‌که 75 هزار تومان برای یک سال تحصیلی و این‌که خانواده را از هزینه‌های دیگر برای تهیه لباس تابستانی و زمستانی و حتی لباس جدید نوروزی برای مدرسه به‌نوعی معاف می‌کند. این مدیر مدرسه از تجربه‌اش چنین می‌گفت: «تجربه من در این سال‌ها می‌گوید که واقعاً نمی‌توان مزایای لباس فرم را نادیده گرفت منتهی می‌توان به‌ویژه در مناطقی با سطح اقتصادی محدودتر، شرایطی را تدارک دید که اگر لباس فرم دانش آموزان در یک مقطع قابل‌استفاده است بتوانند آن را برای سال بعد هم استفاده کنند که این در اختیارات مدرسه است.»

منبع:خراسان

انتهای پیام/4112/

http://ana.ir/i/408975
اخذ هرگونه وجه هنگام ثبت‌نام از دانش‌آموزان ممنوع است

اخذ هرگونه وجه هنگام ثبت‌نام از دانش‌آموزان ممنوع است

کابوس ثبت‌نام در مدارس برای والدین

کابوس ثبت‌نام در مدارس برای والدین

دریافت پول در مدارس ممنوع است

دریافت پول در مدارس ممنوع است

لغو مجوز مدارس غیرانتفاعی متخلف

لغو مجوز مدارس غیرانتفاعی متخلف

14/06/1398 05:29:48 ب.ظ
مزیت کجا بود؟ فقط راهی برای شکنجه بچه ها و دزدیدن پول والدین!