جمعه  26  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

بلاتکلیفی حقوق كارمندان در چهارمین ماه سال

پنجشنبه 20 تیر 1398 ساعت 12:02
اختلاف دولت و مجلس بر سر نحوه افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان همچنان ادامه دارد.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، مناقشه دولت و مجلس بر سر نحوه افزایش حقوق كارمندان و بازنشستگان در سال جاری، همچنان ادامه دارد؛ برخی نمایندگان مجلس معتقدند دولت برخلاف مصوبه قانون بودجه، حقوق پردرآمدها را بیشتر از كم‌درآمدها افزایش داده است؛ این در حالی است كه دولت می‌گوید به مصوبه مجلس عمل كرده است. اعلام نظر هیات تطبیق مصوبات دولت با قانون هم نتوانسته به این مناقشه پایان دهد. به این ترتیب كارمندان و بازنشستگان در چهارمین ماه سال در انتظارند تا رقم افزایش حقوقشان در سال جاری به‌طور قطعی مشخص شود. طبق قانون بودجه سال۹۸ دولت مكلف شد حقوق تمام كارمندان و بازنشستگان در سال۹۸ را با فرمول (۴۰۰ هزار تومان+ تا ۱۰ درصد) افزایش دهد. بر اساس مصوبه مجلس میزان حقوق حداقل‌بگیران حدود ۴۲ درصد و حداكثربگیران حدود ۱۱ درصد افزایش پیدا می‌كرد، اما دولت در مصوبه خود این فرمول تركیبی را به افزایش ثابت تبدیل كرده و برای همه (به‌جز مقامات) رشد ۱۸ درصدی را در نظر گرفته است. از سوی دیگر، دولت در حالی میزان حقوق كارمندان را در سال جاری ۱۸درصد افزایش داده كه فیش حقوقی كارمندان برخی دستگاه‌ها حاكی از آن است كه برخی ردیف‌ها نظیر اضافه‌كاری، كارانه و... حذف شده است. این اقدام مورد اعتراض و انتقاد بسیاری از كارمندان قرار گرفته، زیرا با اعمال چنین روشی از سوی دولت، به احتمال زیاد حقوق بسیاری از كاركنان هم‌سطح یا حتی كمتر از میزان دریافتی آنها در سال گذشته خواهد شد كه این موضوع با قانون مصوب مجلس در خصوص میزان افزایش حقوق و دستمزد كارمندان و كاركنان دولتی در سال ۹۸ مغایرت دارد. البته هنوز مصوبه افزایش ۱۸ درصدی حقوق تمام كاركنان دولتی هم با انتقاد جدی از سوی نمایندگان مجلس مواجه است، به گفته بسیاری از نمایندگان مجلس، دولت قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را اجرا نكرده است. سوالی كه مطرح می‌شود این است كه واكنش مجلس نسبت به انحراف دولت از پرداخت حقوق كارمندان دولتی و قطع اضافه‌كار و كارانه آنها چیست؟

نظر هیات تطبیق
این هفته نظر هیات تطبیق مصوبات دولت با قانون كه یكی از اركان نظارتی زیرمجموعه مجلس است، درباره مصوبه دولت در زمینه افزایش حقوق كارمندان اعلام شد اما مجلسی‌ها و دولتی‌ها برداشت‌های كاملا متفاوتی از این رأی داشتند.
«رئیس مجلس مصوبه دولت در مورد افزایش حقوق‌ها را مغایر با قانون شناخت.» این خبری بود كه حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی داد اما قرائت دولت از این رد مصوبه چیز دیگری بود.
«مصوبات افزایش حقوق ۹۸ دولت دوباره تأیید شد». این هم خبری بود كه دولت از رد مصوبه افزایش حقوق‌ها اعلام كرد. در این خبر آمده بود: هیات تطبیق مقررات با قوانین مجلس، در آخرین نظر خود، تبصره‌هایی را كه هیات وزیران بر اساس ایراد آن هیات به مصوبات افزایش حقوق سال ۹۸ كارمندان و بازنشستگان الحاق كرده بود مغایر قانون دانست و اشتباه خود را پذیرفت. در خبر دولت اعلام شد: «با توجه به این‌كه ایراد دیگری راجع به اصل فرمول افزایش وجود ندارد، با حذف تبصره‌های الحاقی و برگشت به مصوبه اولیه دولت، درواقع مصوبه تأیید شده است.»
حاجی‌بابایی اما می‌گوید: با توجه به بررسی‌های به عمل آمده در مورد عملكرد دولت در خصوص افزایش حقوق‌ها براساس جزء «ی» بند «الف» تبصره ۱۲؛ دیدگاه ریاست مجلس منطبق بر آنچه دولت عمل كرده نیست و آن را مغایر با قانون مجلس شناخت.

دولت از اشتباه مجلس استفاده كرد
مهرداد لاهوتی، عضو كمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به خبرنگار ما تصریح كرد: مصوبه‌ای كه مجلس درباره افزایش حقوق كارمندان دولت تصویب كرد بر این اساس بود كه 400 هزار تومان ثابت و تا 10 درصد حقوق افزایش یابد اما باید سقفی در این زمینه تعیین می‌شد كه متأسفانه مجلس در این زمینه كوتاهی كرده است.وی تاكید كرد: سال گذشته مجلس در این باره اعلام كرد حقوق‌های بالای 5 میلیون تومان افزایش نمی‌یابد و منابع حاصل از این بخش باید به حقوق‌های پایین‌تر برسد اما در مصوبه امسال رقمی تعیین نشد و دولت تاكنون خلاف قانون عمل نكرده است.
لاهوتی اعتبار پرداخت حقوق كارمندان دولت را 23 هزار میلیارد تومان عنوان كرد و گفت: برای اصلاح بودجه یا دولت باید لایحه به مجلس بیاورد یا نمایندگان طرح ارائه كنند تا این مشكل رفع شود. نامه‌ای هم كه رئیس مجلس قرار است به هیات وزیران نگارش كند جنبه توصیه‌ای دارد و برای اصلاح ساختار بودجه راهی جز دو موردی كه بیان شد نیست.
سیدامیرحسین قاضی‌زاده، عضو هیات رئیسه مجلس هم در این باره به خبرنگار ما گفت: هیات تطبیق مقررات جایگاه مشورتی دارد و آنچه اهمیت دارد ابلاغ رئیس مجلس در این مورد است.
قاضی‌زاده تصریح كرد: رئیس مجلس این اختیار را دارد كه نظر هیات تطبیق مقررات را تغییر دهد و بعد ابلاغ كند كه این اتفاق در مورد افزایش حقوق كارمندان ظاهراً خواهد افتاد.

ماجرای اختلاف دولت و مجلس از چه قرار بود؟
ماجرای افزایش حقوق‌ها چطور موجب اختلاف دولت و مجلس شد؛ افزایش یكباره قیمت‌ها در سال گذشته و فشار مضاعفی كه تورم بر حقوق‌بگیران تحمیل كرد موجب شد تا دولت در لایحه بودجه سال ۹۸ افزایش ۲۰درصدی حقوق‌ها را پیشنهاد دهد؛ پیشنهادی كه با نظر موافق مجلسی‌ها همراه نبود، چراكه معتقد بودند درصد یكسان افزایش حقوق‌ها موجب افزایش شكاف میان حقوق‌بگیران دولتی می‌شود و به عبارتی به نام كمك به حداقل‌بگیران و به كام نجومی بگیران خواهد بود.
پشت انتقادات و مخالفت با پیشنهاد دولت برای افزایش یكسان حقوق برای كاركنان دولت یك دو دوتا چهارتای ساده بود: «بر‌اساس این پیشنهاد، كسی كه یك میلیون و ۲۵۰هزار تومان می‌گیرد، ۲۵۰هزار‌تومان افزایش حقوق دارد و كسی كه ۲۰میلیون تومان حقوق می‌گیرد، چهار میلیون حقوقش افزایش پیدا خواهد كرد.»
مجلس با رد پیشنهاد دولت، خود به فرمولی رسید تا علاوه بر جلوگیری از این تبعیض، حمایتی هم از افرادی كه حقوق‌های بسیار پایینی داشتند، صورت گیرد. نظر مجلس، الحاق یك جزء به تبصره ۱۲ لایحه بودجه بود كه طبق مصوبه مقرر شد در افزایش حقوق گروه‌های حقوق‌بگیر همه دستگاه‌های اجرایی، از ابتدای سال98 حقوق ثابت یا عناوین مشابه مشمولان این بند به میزان چهار میلیون ریال افزایش یابد، علاوه بر این، تصمیم گرفته شد دولت حقوق‌ها را تا ۱۰ درصد نسبت به سال ۹۷ افزایش دهد.بلافاصله محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در واكنش به این مصوبه مجلس در نامه‌ای به رئیس مجلس گفت دولت نمی‌تواند مصوبه مجلس درباره افزایش حقوق به میزان ۴۰۰هزار تومان را اجرایی كند. این نامه اما به نشست دوباره منتهی نشد و مصوبه مجلس به همین شكل نهایی شد.

 آغاز سال ۹۸ و زمزمه‌های اجرایی نشدن یك قانون
با آغاز سال جدید زمزمه‌های اجرایی نشدن مصوبه مجلس جدی‌تر شد تا جایی كه محمدباقر نوبخت در بیستم فروردین‌ اعلام كرد: به علت اختلاف‌نظر مجلس و دولت در افزایش حقوق ۲۰ درصدی یا ۴۰۰ هزارتومانی كاركنان، این مصوبه با كندی در حال انجام است و در حال حاضر تصمیم دولت بر آن شد كاركنان دولت حقوق فروردین و درنهایت اردیبهشت خود را با افزایش ۲۰ درصدی و میانگین متوسط دریافت كنند.
۲۸فروردین‌ در جلسه هیات وزیران با تصویب بخشنامه‌ای برای اجرای قانون بودجه درباره افزایش حقوق‌ها؛ حداقل حقوق شاغلان مشمول قانون مدیریت خدمات كشوری و كارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت كاركنان دولت مبلغ ۱۵میلیون و ۶۳۰ هزار ریال تعیین شد به طوری كه حداقل افزایش حقوق نسبت به سال  ۹۷ از مبلغ چهار میلیون و ۴۰۰ هزار ریال كمتر نباشد.
به این ترتیب دولت افزایش ۴۰۰ هزار تومانی را به ضریبی تبدیل كرد كه مجلس معتقد بود وارونه كردن حكم قانونی بودجه است. مركز پژوهش‌های مجلس نیز بخشنامه اجرایی دولت را مغایر با قانون دانسته و در گزارشی اعلام كرد: «شیوه عمل دولت یعنی تبدیل رقم ثابت به ضریب علاوه بر این‌كه موجب نقض آشكار مصوبه مجلس شده، باعث از بین رفتن هدف قانونگذار و تكرار چگونگی افزایش حقوق‌ها در سنوات پیشین شده است.»

 اعتراض ۱۵۲ نماینده به اجرای وارونه قانون
در ادامه این بحث‌ها در بیستم خرداد در صحن مجلس نامه‌ای به امضای ۱۵۲ نفر از نمایندگان خطاب به رئیس‌جمهور قرائت شد. نمایندگان در این نامه عنوان كرده بودند: «همان‌طوری كه استحضار دارید مجلس شورای اسلامی در تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۹۸ دولت را مكلف كرد حقوق كلیه كاركنان كشوری و لشكری شاغل و بازنشسته به میزان ۴۰۰ هزار تومان و تا ۱۰ درصد افزایش پیدا كند تا به هر میزان حقوق بیشتر باشد افزایش پایین‌تر اعمال شود. متأسفانه در اجرای این مصوبه منویات مجلس كه بر مبنای عدالت در پرداخت بود كاملا وارونه اجرا شده است؛ به شكلی كه رشد كمترین حقوق 5/12 درصد و حقوق ۲۰ میلیونی ۱۶ درصد در نظر گرفته‌شده است. خواهشمند است دستور فرمایید با توجه به اعتراضات عمومی، اقدام مقتضی در رابطه با اجرای دقیق قانون اعمال گردد.»
 موضوع به هیات تطبیق مصوبات می‌رود
در ادامه این اعتراض‌ها اكبر رنجبرزاده، عضو هیات رئیسه مجلس گفت: طبق تصمیم هیات رئیسه مجلس بنا شد در جهت افزایش حقوق طبقات میانی و جلوگیری از افزایش حقوق در رابطه با حقوق‌های بالا از طریق هیات تطبیق مصوبات با قوانین اقدامات لازم صورت گیرد.

نامه لاریجانی به هیات وزیران
احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از آخرین تصمیمات هیات رئیسه مجلس درباره افزایش حقوق كارمندان خبر داد و به خبرنگار ما گفت: در هیات رئیسه مجلس درباره افزایش حقوق كارمندان دولت جلساتی داشتیم كه قرار شد رئیس مجلس طی نامه‌ای مغایرت مصوبه دولت با قانون را به هیات وزیران اعلام كند.
وی افزود: مجلس برای برقراری عدالت در نظر گرفت كه 400 هزار تومان برای همه كارمندان دولت به‌صورت ثابت افزوده شود و دولت این اختیار را دارد تا 10 درصد حقوق كارمندان را بیفزاید اما متأسفانه گزارش‌هایی دریافت كردیم كه دولت برای افرادی كه حقوق بالاتری دارند 10 درصد در نظر گرفته و برای افرادی كه حقوق كمتر دریافت می‌كنند 4 تا 5 درصد كه این موضوع با روح قانونی كه مجلس تصویب كرده‌بود، مغایرت دارد. امیرآبادی‌فراهانی با تاكید بر این‌كه اعلام مغایرت مصوبات هیات‌وزیران با قانون برعهده رئیس مجلس است، تصریح كرد: اگر مصوبات هیات وزیران با قانون مغایر باشد، رئیس مجلس می‌تواند آن را خلاف قانون بداند كه در این صورت اصلاح مصوبه انجام خواهد شد.

تصویب قوانین بدون نظر كارشناسی نتیجه ندارد
غلامعلی جعفرزاده، عضو كمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان این‌كه برخی نمایندگان به‌دنبال تصویب قوانین پوپولیستی هستند، گفت: تصویب قوانین بدون نظرات كارشناسی باعث می‌شود نتیجه‌ای كه مدنظر تصویب‌كنندگان است به دست نیاید و در زمان تصویب بودجه بارها گلویمان را پاره كردیم كه بگذارید كارشناسان روی این موضوع نظر بدهند اما یك‌باره مصوبه برای نظرخواهی رفت و به تصویب رسید.
وی با اشاره به این‌كه یك كلمه «تا» باعث شده قانون به نتیجه اصلی خود دست پیدا نكند، افزود: در بند افزایش حقوق كارمندان دولت آمده دولت مكلف است میزان 400 هزار تومان برای همه و «تا» 10 درصد حقوق كارمندان را افزایش دهد و در این راستا شنیده می‌شود دولت حقوق برخی كارمندانی كه حقوق بالا دریافت می‌كنند را 10 درصد و حقوق برخی دیگر را 5 درصد اضافه كرده اما تخلفی در این زمینه اتفاق نیفتاده است.
جعفرزاده تاكید كرد: مدام از حقوق‌های نجومی صحبت می‌كنند و من همین‌جا به شما اطمینان می‌دهم كه هیچ حقوقی بالای 20 میلیون تومان پرداخت نمی‌شود.
وی صحبت‌های خبرنگار ما مبنی بر این‌كه حقوق مدیران صندوق بازنشستگی كشوری خلاف اظهارات شماست پاسخ داد: باید بروید میزان حقوق این افراد را بررسی كنید. ملاك 20 میلیون تومان برای حقوق است نه دریافتی و در این زمینه هیچ تخلفی صورت نگرفته است.
به گفته این نماینده مجلس، اگر قانون تصریح كرده بود كه دریافتی حقوق نباید فراتر از 20 میلیون تومان برود منتقدان می‌توانستند در صورت تخلف همه این موارد را رسانه‌ای كنند اما واقعاً تخلفی در این زمینه صورت نگرفته است.

 پایانی برای مناقشه
اتفاقی كه حالا افتاده این است كه رئیس مجلس ضمن لغو مصوبه دولت در مورد افزایش حقوق‌های سال ۹۸ دولت را موظف كرده مصوبه جدیدی منطبق بر مصوبه مجلس در مورد افزایش حقوق كاركنان شاغل و بازنشستگان كشوری و لشكری ارائه‌كند و حالا مجلس منتظر مصوبه جدیدی از سوی دولت است بدون استناد به بند 158 بودجه كه درواقع دست دولت را برای تبدیل افزایش حقوق‌ها به ضریبی مشابه آنچه هر سال اتفاق می‌افتاد، باز می‌گذاشت؛ مصوبه‌ای كه برخی نمایندگان به آن معترض و مدعی بودند از در پشتی وارد مجلس شده است.

منبع:جام‌جم

انتهای پیام/4112/

http://ana.ir/i/403834
ماجرای «کارمندان بی‌کار» با حقوق ۸ میلیونی چیست؟!

ماجرای «کارمندان بی‌کار» با حقوق ۸ میلیونی چیست؟!

انتظار بازنشستگان دریافت مستمری مناسب و خدمات درمانی باکیفیت است

انتظار بازنشستگان دریافت مستمری مناسب و خدمات درمانی باکیفیت است

حقوق کارمندان دولتی یا مجلسی افزایش پیدا می‌کند؟

حقوق کارمندان دولتی یا مجلسی افزایش پیدا می‌کند؟

اشکالاتی که در قانون‌گذاری به مجلس وارد است

اشکالاتی که در قانون‌گذاری به مجلس وارد است

 دیوان محاسبات کل کشور بر اجرای مصوبه افزایش حقوق‌ها نظارت کند

 دیوان محاسبات کل کشور بر اجرای مصوبه افزایش حقوق‌ها نظارت کند

عدم افزایش حقوق‌ها موجب نگرانی و اضطراب مردم شده است

عدم افزایش حقوق‌ها موجب نگرانی و اضطراب مردم شده است

ورود دیوان محاسبات به موضوع افزایش حقوق

ورود دیوان محاسبات به موضوع افزایش حقوق

23/06/1398 02:31:02 ب.ظ
با سلام مجلس و دولت خوب زبان همدیگر را میدانند و بازنشستگان و کارمندان دولت را با این همه تورم با 18درصد دهان این قشر ضعیف کشور را بستند با زبان زرگری خودشان تورم 70درصد اظافه حوقوق 18درصد یا همسان سازی در حد حرف مجلس و دولت اسلامی استاد سخن هستند هنوز برای بازنشستگان همسانسازی برابر قانون عمل نکردند در این 3سال برنامه شیشم چه کاری برای بازنشستگان کردند
06/05/1398 06:47:42 ب.ظ
متاسفم که چرا یک کارمنددولت گشتم چرا شعل ازاد راانتخاب نکردم خدا ازتون نگذره که بااین همه گرانی وفشار فقط کلمه متاسفم رابرای کارمندهاتون به ارمغان اوردید
31/04/1398 12:25:27 ب.ظ
این همه کارمندان و بازنشستگان درتمام سایتها احتراز میکنند واساس نارضایتی میکنند در دولت تدبیر و امید یک مسول با وجدان و وظیفه شناس و حامی بازنشستگان در دولت تا کنون پیدا نشده که با مردم صادق باشند و مردم را روشن و یاری کنند ما انقلاب کردم دولت و مردم یکی باشند تبیض صبقاتی کم شود اختلاف ریس با زیر دست حداکثر دوبرابر زیر دستهای خود ببرد نه 50برابر مردم از تبیض و فقر و بی عدالتی زجر میکشند که عاقبت خوبی ندارد برای دولتمردان
27/04/1398 03:58:42 ب.ظ
درسال جاری با این همه تورم 18درصد اظافه حوقوق منطقی بود اخر 18درصد 90درصد بازنشستگان از 500تومان الی 600هزار تومان است اما تورم 100درصد در مقابل 18درصد باید گفت فقرا در سال جاری فقیر تر میشوند و حوقوقبگیران نجومی بیشتر اظافه خواهد شد عدالت در این مورد معنی ندارد
27/04/1398 03:53:24 ب.ظ
این همه جنگ زرگری ما بین مجلس و دولت سر کار گذاشتن بازنشستگان صادق و ایثارگر بود من خودم نسبت به قانون مجلس 250هزار تومان ماهیانه ضرر کردم دولت سرمایه داری انتضاری بیشتر از این نباید مردم داشت
23/04/1398 06:58:12 ب.ظ
مسئولین بترسید از آه مردم چشمهای خود را ببندید ویک لحظه فکر کنید درون گور تنگ وتاریک هستید و جواب کم کاریاتون بخواهید بدهید اونجا که نمی تونید سر خداوند را کلاه بذارید
22/04/1398 11:40:04 ق.ظ
هردفعه که صحبت افزایش حقوق به میان میادیه عده منافعشان بخطرمی افتدخداازاون یه عده که سنگ اندازی میکنندنگذره مردم دستشان بجایی بندنیست فقط خدارودارن وفقط ازخدامیخان که آنهایی که دردولت برای افزایش حقوق مردم سنگ اندازی میکنندنابودشوند.
22/04/1398 08:21:29 ق.ظ
بازنشتگان تامین اجتماعی را دولت بدبخت و بيچاره کرده است
22/04/1398 06:33:58 ق.ظ
سلام تکلیف ما که حقوق زیر دو میلیون تومان میگریم چی میشه چرا فکری بحال ما نمیکنید بسه دیگه شرم بر شما
22/04/1398 06:28:03 ق.ظ
من یک وظیفه بگیرمجلس هستم باحقوق ۱۸۰۰۰۰۰تومان چطور خرج کنم کرایه منزل بدم یاخورد خوراک نمی توانم گوشت مرغ میوه بخرم مثل من زیاد هستند فکری بحال ماکنید ما رای دادیم بشما درعوض هیچ کاری برای ما نکردین
21/04/1398 11:28:54 ب.ظ
چه طور وقتی قراره از جیب کارفرمای بخش خصوصی دربیاد سریع تمام قوانین سخت گیرانه اجرا و ضربتی برخورد میشه. ولی تا قرار دولت حقوق کارمندان و بده به دنبال قانون گریزی و نیرنگ هست؟؟؟؟
21/04/1398 06:29:08 ب.ظ
بله عزیزان کسی که حقوق دیگران را به درستی رعایت نکند وحقوق آنها را ندهد به نظر من اصلا اعتقادی به جهان آخرت ندارد وفقط تمام فکر وذکرش همین دنیاست در شهر ما آهن فروشی بود که حقوق افراد را رعایت نمی کرد وپایمال می کرد آهن های سهمیه را به صورت آزاد آن هم با همفکری مسولان استانی می فروخت .اهن را برش می داد از دو نفر وجهه برش رامی گرفت نتیجه اش این شد که خیلی سالم وسرحال موقعی که بارش را از اصفهان بارگیری می کند هنوز از اصفهان خارج نشده بود که به چوب خدای متعال گرفتار می شود واز این دار دنیا رخت بر می بندد وجالبتر اینکه اگر شهر ما مثلا ۵۰ هزار نفر جمعیت داشته باشد اگر ۱۰۰نفر خدابیامرزی برایش طلب می کنند وبقیه می گویند خوب شد که رفت ودنیا از دست این ستمکار ظالم نجات پیدا کرد همین امر باعث شد که اکثر افراد کاسب کار شهر هر موقع که بخواهند ظلم کنند به یاد این بنده خدا می افتند نکند که به عقوبت خدا گرفتار شوند مسولان مملکت توجه داشته باشند که ظلم جز بدبختی وگفتن لعنت چیزی ندارد .واین را بدانند همانطوری که مردم در رژیم منفور شاه علیه اش بلند شدند امروز هم با شور واشتیاق بیشتر با هر فردی که بخواهد ظلم کند مبارزه می کنند واو را از پای در می آورند وتعارف با هیچ کس ندارند چون صاحبان اصلی انقلاب این مردم هستند هر چند مسولان هم از همین مردم هستند باید به رٱی مردم احترام گذاشته وحقوق آنها را پایمال نکنند .
21/04/1398 04:26:19 ب.ظ
سلام من کارمند سازمان بهزیستی که به دلیل بیماری در استعلاجی به سر می برم .سازمان من در این ایام که هزینه های درمانی و دارویی سر به فلک کشیده .تمام کارانه و رفاهی را قطع کرده و فقط مثل بازنشسته ها آنچه در حکم اومده را پرداخت میکند ۳۰ سال تو ی این سازمان شبانه روز کار کردم که حالا دچار بیماری شدم ولی حکم ۹۸ هم نفهیمدم چی اضافه شده چون حکم های ما در سازمان بهزیستی حداقل حقوق در کشور است .خدا ازشون نگذره
21/04/1398 02:16:46 ب.ظ
خدا نگذره از هر کی کوچکترین مسئولیتی داره و کوتاهی میکنه...باید بشینیم تا آقایون برا ما تصمیم بگیرن مگه این پول با زور و بازوی اینا در میاد که بخان بهمون بدنش..والا برا خودشونم اینجور تصمیم گیری میکنن ن والا.اینا دارن از پایداری و وفاداری مردم سوء استفاده میکنن مردم اگه حرمت نگه میدارن فقط بخاطر شهدا و ناموسشون هست وگرنه هیچ کی تحمل این همه ناعدالتی و بی تدبیری رو نداره...آینده رای گیری همه خبرا خوب در راه است...پدیده شاندیز...آسفالت جاده ها...فاضلاب ها.گاز کشی ...مسئولین مگه شما از مردم نیستید چی میشه اینجور میشید ....وای حرف زیاده خدایاخودت بفریاد مردم برس برس .فقر .فحشا.دزدی.دروغ.=خاک .آب.گاز.طلا..مس این کجاس و آن چرا...همه میمیریم آنان کجا وما کجا...البته هر چی سنگه پیش پای لنگه....
21/04/1398 01:19:16 ق.ظ
شماها را به خدایی که میپرستی ازسال ۹۷ مهر هرروز بحث افزایش حقوق بکیران دولت مطرح میکرد یعنی من هر روز اخبار گوش کردم درست ۱۰ ماهه میگن حقوق کارمندان وبازنشسته ها اضافه شد تمام کارمندان وبازنشسته ها را سر کار گذاشتی این مثاعل باعث شد تا تورم همه میدانند چقدر بالا رفته یعنی بگم بلای۳۰۰ درصد باز کم گفتم من که سی سال خدمت ۱۱ سال بازنشسته ودارای جبهه ومثعل سختی زیان اور شغل اتش نشانی که سختی شغل حساب میشه تازه ۲۶۰۰ مشده چند ساله میگن همسان سازی مردمو بازی میدن وقتی که اعتراض میشه زود برچسب میزنی ما که ۸ سال زمان دفاع هر روز مآموریت به خدا بدو مزایا گفتیم جنگه حالا که برادران بدون کاردانی وتخصص این همه مردمو گرفتار کردن حقوق کمتر از ۵ یا ۶ میلیون مثل اینکه ۵۰۰ هزار تومان میگیری به سلامتی پراید ۵۲ میلیونی وسیب زمینی ۱۰ یا 12هزار تومان خدا نگه دار
21/04/1398 01:04:39 ق.ظ
چه خبرازافزایش حقوق کارکنان دانشگاه آزاد ؟؟؟؟؟؟
21/04/1398 12:50:58 ق.ظ
دوات ومجلس به کارمندان حداقل بگیر دروغ میگویند.چطورسه صوته افزایشهای دولتی راتصویب واجرائی میشود.تازه دولت چراجلو گرانی لحظه ای نمگیرد.چون دنبال ایجاوجوروانی درکشوراست.
21/04/1398 12:14:21 ق.ظ
۴ماه ازسال گذشته!از اول سال تابه الآن هرچه اضافه شده که متاسفانه نشده، رفته کجا!؟ اگه گفتی، من میگم، مقرری ماه اول(صندوق) خداوند بزرگ راشاکرم که ما از اضافه شدن حقوق درسال۹۸هیچی نگرفتیم!!!
20/04/1398 10:04:40 ب.ظ
آخه مرد ناحساب فکر نمیکنی که دنیا دار مکافاته؟ مطمئن باش که پس خواهی داد هرکوتاهی وظلمی که به ملت روا داشته ای!
20/04/1398 07:59:57 ب.ظ
این جنگ زرگری را جمش کنید ، مردم را ديگه نادان فرض نکنید، از خدا و آینده خودتون بترسید:@ :@
20/04/1398 07:47:48 ب.ظ
ای کاش درد مردم درد مسئولان بود....ای کاش. فراموش نکنید منزلگاه آخری هم هست.
20/04/1398 04:32:18 ب.ظ
متآسفم برای این دولت که در این شرایط به فکر حقوقهای بالا هست ولی به فکر (حقوقهای پایین) که با هزار بدبختی زندگی میکنند نیست و اتفقآ حقوقهای ۳تومن به پایی معمولآ مستآجر و حداقل های زندگی را ندارند و ((بازنشسته های)) بیچاره که هزاران درد دارند از دندان و عینک و هزینه پزشکی چون عمری برای دولت زحمت کشیدن و حالا شرمنده زن و بچه و نوه