سه شنبه  06  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
شاگرد آیت‌الله منتظری:

آیت‌الله منتظری بعد انقلاب به خانواده زندانیان منافقین کمک می‌کرد

دوشنبه 05 آذر 1397 ساعت 18:15
حجت‌الاسلام مجتبی لطفی گفت: آیت‌الله منتظری به خانواده زندانی‌ها اعم از بهایی ، مسلمان ، مجاهد(منافقین) و توده‌ای قبل و بعد انقلاب کمک می‌کرد.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، هفته گذشته نشست «بیت‌ آیت‌الله منتظری و دهه60» با حضور عباس سلیمی‌نمین مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران، مصطفی ایزدی فعال سیاسی، مجتبی لطفی از اعضای دفتر آیت‌الله منتظری و مجتبی باقری از مؤسسان واحد نهضت‌های آزادی‌بخش برگزار شد.

این مناظره که تا 5 ساعت به طول انجامید، حاوی اطلاعات و بحث‌های خوبی بود که در بخشی از این نشست، مجتبی لطفی به مسئله‌ای اشاره می‌کند که پیش از این توسط اطرافیان آیت‌الله منتظری گفته نمی‌شد و آن هم کمک کردن وی به مجاهدین خلق (منافقین) و حتی بهایی‌ها است.

حجت الاسلام مجتبی لطفی عضو دفتر آیت‌الله منتظری در بخشی از نشست بیت آیت‌الله منتظری و دهه 60، می‌گوید: آیت‌الله منتظری قبل انقلاب با مجاهدین خلق زاویه داشت. در زندان که بود آقای نفری پیش وی می‌آید و می‌گوید «از محمد ما چه خبر؟» وی جواب می‌دهد لبنان است. می‌پرسد جذب مجاهدین خلق که نشده است؟ آقای نفری جواب می‌دهد خیر!

وی ادامه داد: وقتی هم که فرزندش احمد منتظری به دیدار ایشان می‌آید، به وی می‌گوید جذب مجاهدین خلق نشو، من جزوه شناخت آن‌ها را خواندم و افکار مارکسیستی دارد.

لطفی در ادامه می‌گوید: آیت‌الله منتظری فقط یک کار انسانی می‌کرد و آن هم این بود که به خانواده زندانی‌ها اعم از بهایی، مسلمان، مجاهد و توده‌ای قبل و بعد انقلاب کمک می‌کرد. دختر ایشان اشرف منتظری رابط آیت‌الله منتظری برای کمک به خانواده‌های زندانیان بود. رئیس زندان قزل‌حصار به وی می‌گوید: «چرا به این‌ها کمک می‌کنی؟» می‌گوید: مگر شما به زندانی‌ها غذا نمی‌دهید؟ خب زن و بچه این‌ها هم انسان هستند.

در تماس خبرنگار تسنیم با مجتبی لطفی، وی ضمن تأیید کمک کردن آیت‌الله منتظری به خانواده‌های زندانیان منافقین ، بهایی‌ها و...، اظهار کرد: این کمک‌ها هم برای قبل انقلاب و هم برای بعد انقلاب بود. 

منبع: تسنیم

انتهای پیام/4028/

http://ana.ir/i/329097
پیش‌بینی امام درباره ارتباط آیت‌الله منتظری با منافقین

پیش‌بینی امام درباره ارتباط آیت‌الله منتظری با منافقین

نخستین مسئولی که دارایی خود را اعلام کرد

نخستین مسئولی که دارایی خود را اعلام کرد

 واکنش امام خمینی (ره) به احتمال بمباران جماران

واکنش امام خمینی (ره) به احتمال بمباران جماران

بزرگ‌ترین واقف فرهنگی ـ تاریخی معاصر ایران کیست

بزرگ‌ترین واقف فرهنگی ـ تاریخی معاصر ایران کیست