چهارشنبه  07  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

امضای تفاهم‌نامه ستاد اجرایی فرمان امام و جهاد دانشگاهی در حمایت از تولید داخلی

سه شنبه 09 مهر 1398 ساعت 19:05
تفاهم‌نامه همکاری فناورانه در راستای حمایت از تولید داخلی در حوزه‌های انرژی، دامداری و کشاورزی صبح امروز بین ستاد اجرایی فرمان امام و جهاد دانشگاهی امضا شد

به گزارش گروه دانشکاه خبرگزاری آنا، تفاهم‌نامه همکاری فناورانه در راستای حمایت از تولید داخلی در حوزه‌های انرژی، دامداری و کشاورزی صبح امروز بین ستاد اجرایی فرمان امام و جهاد دانشگاهی امضا شد.

در این مراسم که در محل ستاد اجرایی فرمان امام برگزار شد، محمد مخبر با اشاره به جایگاه تولید گفت: در راهبردهای اقتصادی بحث‌های متعددی وجود دارد و برخی معتقدند اشتغال‌زایی باید محور باشد، برخی ایجاد ثبات اقتصادی و کنترل تورم را محور می‌دانند اما حقیقتاً آنچه همه این موارد را پوشش می‌دهد و در شرایط فعلی تنها نسخه نجات کشور است تولید است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به تشکیل قرارگاه جهادی در این ستاد افزود: بهره‌وری ما از طریق بهره‌مندی از نیروهای جهادی و دلسوز و متدین و با اعتماد به نفس، بسیار بالاست.

مخبر افزود: روزانه حداقل ۱۰۰ طرح تولیدی کوچک و خانگی با مدیریت مردم و دارایی مردم ایجاد می‌شود و حداقل ۳۰۰ شغل روزانه در کشور تولید می‌کنیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان با اشاره به امضای تفاهم‌نامه جدید گفت: امروز تفاهم‌نامه‌ای با جهاد دانشگاهی به ارزش حدودی ۱۱۵ میلیارد تومان امضا می‌کنیم که البته این شروع تولید یک محصولی است که بعدها وقتی به تولید انبوه و بازار می‌رسد قطعاً عدد و رقم‌هایش تفاوت خواهد کرد.

وی افزود: طراحی یک مجموعه پمپ درون چاه نفت که نزدیک ۱۶۲ هزار دلار قیمت دارد و ساخت یک دستگاه دکل تعمیراتی هزار اسب بخاری که با سرمایه‌گذاری ۹ میلیون دلاری انجام می‌شود، ازجمله مفاد این تفاهم‌نامه است.

مخبر اضافه کرد: عمده چاه‌های نفت ما به نیمه دوم عمرشان نزدیک می‌شوند و لذا به این پمپ‌ها و دکل تعمیراتی نیازمندند و لازمه حفظ یا افزایش تولید است.

مخبر با اشاره به سرمایه‌گذاری ۲ میلیاردی برای انتخاب ۵ هزار جنین گاو ممتاز بر اساس این تفاهم‌نامه افزود: ریسک همه این سرمایه‌گذاری‌ها برای ایجاد رونق تولید در کشور را پذیرفته‌ایم و اگر دوستانمان در جهاد دانشگاهی موفق شدند موفقیتش برای آن‌هاست و اگر ضرر کردند ضررش برای ماست.

در ادامه این نشست حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه به دنبال تجاری‌سازی فناوری‌های های تک هستیم و به این منظور تصمیم گرفتیم همکاری‌مان با ستاد اجرایی فرمان امام توسعه پیدا کند گفت: ما در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در حوزه‌های بالادستی، میان‌دستی و پایین‌دستی پروژه‌هایی را خواهیم داشت و در حوزه انرژی و نیروگاهی و مخابرات و فناوری اطلاعات همکاری خواهیم داشت.

وی افزود: در حوزه پزشکی هم بحث سلامت و هم درمان است و در حوزه کشاورزی در حوزه تکنولوژی‌های هوشمند سازی کشاورزی باید به سمت گلخانه‌ها و هوشمند سازی کشاورزی که برای کشور ما مهم است برویم.

رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به بخش دام و اصلاح نژاد دام و طیور در تفاهم‌نامه با ستاد اجرایی فرمان امام گفت: در تفاهم‌نامه دیده‌شده که با اجرای این مجموعه پروژه‌ها بتوانیم دو شرکت بزرگ را پایه‌گذاری کنیم که در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی فعالیت کنند و هم خودشان تحقیقات کنند و هم خود محصول داشته باشند.

رئیس جهاد دانشگاهی در پایان تأکید کرد: از توجه ستاد اجرای فرمان امام به جهاد دانشگاهی تشکر می‌کنیم و قول می‌دهیم این حسن نظر را با انجام کار خوب جبران کنیم و این فعالیت‌ها را توسعه دهیم و گام‌های بزرگی را در خدمت و پیشرفت جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم.

انتهای پیام/4129/

http://ana.ir/i/418575
رفع مشکلات معیشتی مردم با فعالیت‌های دانش‌بنیان ممکن است

رفع مشکلات معیشتی مردم با فعالیت‌های دانش‌بنیان ممکن است

کارآمدی نظام در علم و فناوری برگرفته از تعالیم دین است

کارآمدی نظام در علم و فناوری برگرفته از تعالیم دین است

سیاست‌گذاران باید بستر لازم حوزه گردشگری را فراهم کنند/ ثبات و زیرساخت اقامتی دو مقوله مهم حوزه گردشگری ایران است

سیاست‌گذاران باید بستر لازم حوزه گردشگری را فراهم کنند/ ثبات و زیرساخت اقامتی دو مقوله مهم حوزه گردشگری ایران است

هیچ سیاستی بدون در نظر گرفتن شاخص‌های توسعه پایدار انجام نمی‌شود

هیچ سیاستی بدون در نظر گرفتن شاخص‌های توسعه پایدار انجام نمی‌شود

گردشگری پایدار برای ایران و اتریش حائز اهمیت است

گردشگری پایدار برای ایران و اتریش حائز اهمیت است

سمپوزیوم گردشگری پایدار با محوریت طبیعت گردی برگزار شده است

سمپوزیوم گردشگری پایدار با محوریت طبیعت گردی برگزار شده است

تحریم یک فرصت برای رشد فناوری‌های داخلی است/ اعتقاد به تولید و  فناری داخل کشور یک اصل برای پیشرفت به شمار می‌رود

تحریم یک فرصت برای رشد فناوری‌های داخلی است/ اعتقاد به تولید و فناری داخل کشور یک اصل برای پیشرفت به شمار می‌رود