دوشنبه  18  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
با افزایش اندک قیمت نفت؛

قیمت نفت برنت 62 دلار و 51 سنت شد

شنبه 18 آبان 1398 ساعت 10:06
قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با ۲۲ سنت افزایش به ۶۲ دلار و ۵۱ سنت رسید.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، پس از کاهش بیش از یک‌درصدی قیمت نفت در واکنش به اظهارات ترامپ که گفته بود با لغو تعرفه‌ها علیه کالاهای چینی موافقت نکرده است، قیمت نفت روز جمعه اندکی افزایش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با 22 سنت افزایش به 62 دلار و 51 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم در پایان معاملات دیروز با 9 سنت افزایش به 57 دلار و 24 سنت رسید.

قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا هرکدام به ترتیب رشد هفتگی 1.3 و 1.9 درصدی را به ثبت رساندند.

پس‌ازآنکه دیروز قیمت نفت تا رقم 60 دلار و 66 سنت و نفت خام آمریکا تا 55 دلار و 76 سنت پایین آمدند، نفت خام در معاملات اواسط روز افت قیمت‌ها را جبران کرد.

جنگ تجاری 16 ماهه بین آمریکا و چین موجب کند شدن رشد اقتصاد جهانی شده و تحلیلگران را وادار به کاهش پیش‌بینی‌ها در موردتقاضا برای نفت کرده است، زیرا ناظران نگران‌اند که مازاد عرضه در سال 2020 افزایش یابد.

اوایل دیروز پس‌ازآنکه ترامپ به خبرنگاران گفت که هنوز با لغو تعرفه‌ها موافقت نکرده، اما پکن تمایل دارد که وی چنین کاری را انجام دهد، قیمت نفت رو به کاهش گذاشت.

این اظهارات پس‌ازآن بیان شد که مقامات دو کشور روز پنجشنبه گفته بودند آمریکا و چین در چهارچوب فاز نخست توافق تجاری با لغو تعرفه‌های وضع‌شده علیه کالاهای یکدیگر موافقت کرده‌اند.

اما منابع آگاه گفته‌اند، مخالفت‌های جدی در درون دولت آمریکا با لغو تعرفه‌ها وجود دارد و مقامات آمریکایی سیگنال‌های ضدونقیضی در مورد وضعیت مذاکرات ارسال کرده‌اند.

در همین حال، آمارهای جدید نشان می‌دهد که واردات نفت چین در ماه اکتبر 11.5 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است. این آمار مثبت موجب امیدواری به رشد تقاضای چین برای نفت شده است.

انتهای پیام/4087/

http://ana.ir/i/444048
قیمت نفت کاهش یافت/ کاهش تولید همچنان اولویت اول اوپک

قیمت نفت کاهش یافت/ کاهش تولید همچنان اولویت اول اوپک

۷عامل کلیدی برای حفظ عملکرد مطلوب مغز با افزایش سن

۷عامل کلیدی برای حفظ عملکرد مطلوب مغز با افزایش سن

قیمت سبد نفتی اوپک ۶۲ دلاری شد

قیمت سبد نفتی اوپک ۶۲ دلاری شد

قیمت نفت برنت به بالای ۶۰ دلار بازگشت

قیمت نفت برنت به بالای ۶۰ دلار بازگشت

قیمت سبد نفتی اوپک زیر ۶۰ دلار

قیمت سبد نفتی اوپک زیر ۶۰ دلار