شنبه  10  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
استاندار یزد تأکید کرد؛

لزوم همسویی تسهیلات طرح‌های اشتغالزا با اولویت‌ها

يكشنبه 10 شهریور 1398 ساعت 16:13
استاندار یزد گفت: ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی و طرح‌های اشتغالزایی باید با اولویت‌های استان ازجمله اشتغال نیروهای بومی تحصیل‌کرده همسویی و همخوانی داشته باشند.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از استانداری یزد، محمدعلی طالبی استاندار یزد در هشتاد و نهمین نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان یزد با تأکید بر اینکه طرح‌های اشتغالزایی و ارائه تسهیلات باید با اولویت‌های استان به صورت کامل همسو و همخوانی داشته باشند، اظهار کرد:‌ ایجاد شغل برای نیروهای بومی و فارغ‌التحصیلان اولویت اصلی اشتغالزایی در این استان است.

وی افزود: باید حمایت‌های خود در بحث تسهیلات و سایر اتفاقاتی که می‌تواند برای واحدهای تولیدی و اقتصادی رخ دهد را به سمتی ببریم که باری از وضعیت اشتغال و بیکاری استان، بردارند.

استاندار یزد با بیان اینکه این موضوع مهم‌ترین نکته‌ای است که در بررسی‌ها و کارهای کارشناسی باید مورد توجه باشد، گفت: فلسفه وجودی پرداخت این تسهیلات حفظ اشتغال یا ایجاد شغل جدید است.

طالبی خاطرنشان کرد: در حفظ اشتغال که بحث سرمایه در گردش را داریم، باید زمینه به صورتی باشد که این تسهیلات به واحدهایی پرداخت شود که اگر آنها را حمایت نکنیم موجب تعطیلی واحد و از دست رفتن اشتغال موجود می‌شود.

وی با بیان اینکه در سرمایه ثابت هم ایجاد اشتغال در این واحدها باید بتواند بار بیکاری در استان را برطرف کند، تصریح کرد: در ایجاد اشتغال اولویت‌هایی داریم که باید درنظر گرفته شود و برای تحقق آن تلاش کنیم.

استاندار یزد اظهار کرد: اشتغال نیروهای بومی و تحصیل‌کرده دو موضوع و اولویتی است که اگر مدنظرمان نباشد، هیچ اتفاق خاصی قرار نیست در استان رخ دهد و همچنان نرخ بالای بیکاری را در استان خواهیم داشت و از دست رفتن منابعی که خیلی در شرایط فعلی توجیه ندارد را خواهیم دید.

طالبی مطرح کرد: این که گفته شود بیش از یک هزار اشتغال با تسهیلات مصوب این جلسه، ایجاد می‌شود رافع تکلیف ما نیست و ما باید بر روی این موضوع نظارت دقیق داشته باشیم.‌

وی گفت: فرآیند و مکانیزمی طراحی شود تا لیست اشتغال‌های جدید در استان از محل پرداخت تسهیلات در جلسات بعدی به دستگاه‌های متولی و برای اطلاع مردم در راستای شفافیت و پاسخگویی به انتظارات و توقعات جامعه آماده و ارائه شود.

انتهای پیام/4121/4062/

http://ana.ir/i/413531
گردشگری ابرکوه ظرفیت اشتغالزایی دارد

گردشگری ابرکوه ظرفیت اشتغالزایی دارد

برنامه­‌های دانشگاه آزاد اسلامی برای اشتغال‌زایی و ازدواج جوانان

برنامه­‌های دانشگاه آزاد اسلامی برای اشتغال‌زایی و ازدواج جوانان

لزوم ارائه تسهیلات برای طرح‌های روستایی بر اساس توسعه اقتصادی و اشتغالزایی

لزوم ارائه تسهیلات برای طرح‌های روستایی بر اساس توسعه اقتصادی و اشتغالزایی

اشتغال‌زایی و خارج‌نشدن ارز از کشور با اجرای طرح تولید بذر هیبریدی

اشتغال‌زایی و خارج‌نشدن ارز از کشور با اجرای طرح تولید بذر هیبریدی