پنجشنبه  08  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

معاون تحقیقات و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی از حمایت طرح‌های تولیدی واحدهای دانشگاهی خبر داد

شنبه 19 مرداد 1398 ساعت 09:00
معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد دارای طرح‌های بازاری خوبی است كه نیاز به حمایت و سرمایه‌گذاری اولیه دارند و سازمان قول مساعدت و حمایت مالی از طرح‌های تولیدی این دانشگاه را اعلام می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از یزد، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی  که به منظور شرکت در چهاردهمین جلسه هیئت امنای استانی به یزد سفر کرده بود از دستاوردهای پژوهشی و طرح‌های فناورانه و دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بازدید کرد.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه این بازدید گفت: دانشگاه آزاد اسلامی بايد حركت جدی‌تری به‌سمت و سوی دانشگاه كارآفرين داشته باشد، نسل امروز، دانشگاهی كارآمد و كارآزموده می‌خواهد كه نيروی انسانی بدون تجربه را به آدم‌های كاربلد اقتصادی و بازاری متحول کند. دانشگاه باید نیروهایی متخصص آموزش دهد تا خود تبدیل به یک کارآفرین شوند.

وی خاطرنشان کرد: دورنگاه حوزه فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به امكانات و تجهیزات موجود واحدهای دانشگاهی، نگاهی بازاری و ماركتینگ است و نیاز مردم جامعه در این مسیر، تعیین‌کننده است.

دهقانی افزود:  واحد یزد طرح‌های بازاری خوبی را دارد كه چون در ابتدای مسیر قرار دارند، نیاز به حمایت و سرمایه‌گذاری اولیه است و سازمان این قول مساعدت و حمایت مالی از طرح‌های تولیدی را اعلام می‌کند به‌طوری كه سرمایه اولیه از حوزه فناوری سازمان باشد و همت و تلاش و تولید و کارآفرینی از تولیدکنندگان عرصه اقتصادی؛ چراکه چنین طرح‌های شاخص اقتصادی ارزش سرمایه‌گذاری و رونق دارند و ان‌شاءالله با برنامه‌ریزی و شكل اصولی منسجم و حمایت مالی، شتابدهی در علم و فناوری به معنای واقعی انجام گیرد.

وی اظهار کرد: این بازدید چندساعته كه از طرح‌های پژوهشی و دانش‌بنیان واحد یزد انجام شد، گویای این مطلب است که واحد یزد با داشتن مسئولان، استادان و کارکنان دلسوز و پیگیر و زحمتکش و ورود به بخش‌های حوزه‌های مختلف، سبب آن شده است تا حوزه فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی سرمایه‌گذاری لازم از طرح‌های این دانشگاه را داشته باشد و با این قول مساعدت و همکاری برای تعامل و برنامه مدون به‌سمت دانشگاهی کاملاً کارآفرین با ایجاد فرصت‌های شغلی و با به‌کارگیری استادان مجرب و باتجربه و آموزش همکاران دانشگاهی به‌زودی شاهد رشد نمونه‌های بارز خود ایجادکننده در واحدهای استانی خواهیم بود.

دهقانی فیروزآبادی در ادامه بازدید از طرح‌ها و محصولات دانشگاه آزاد اسلامی یزد از سایت شماره 2 غدیر، انجمن علمی رباتیک، طرح گلخانه‌ای پنوماتیک و آئروپونیک، طرح تولید کنه آنسکتاریوم و کارگاه دوخت و نساجی واحد یزد دیدن کرد و علاوه بر گفت‌وگو با مسئولان و پژوهشگران و محققان این بخش‌ها و صاحبنظران عرصه اقتصادی در جریان روند تحقیقات و آخرین دستاوردها و محصولات تولیدشده این واحد دانشگاهی قرار گرفت.

انتهای پیام/4062/

http://ana.ir/i/409692
سرای نوآوری رباتیک در دانشگاه آزاد اسلامی یزد راه‌اندازی می‌شود/ تصویب ساخت مدرسه خیّرساز سما در مهریز

سرای نوآوری رباتیک در دانشگاه آزاد اسلامی یزد راه‌اندازی می‌شود/ تصویب ساخت مدرسه خیّرساز سما در مهریز

نیاز جدید دانشگاه آزاد اسلامی به شتاب‌دهنده نسل سوم و کارآفرین است

نیاز جدید دانشگاه آزاد اسلامی به شتاب‌دهنده نسل سوم و کارآفرین است

 مأموریت دانشگاه آزاد اسلامی تربیت نیروی انقلابی، خلاق و متخصص است

مأموریت دانشگاه آزاد اسلامی تربیت نیروی انقلابی، خلاق و متخصص است

هدایت جامعه؛ رویکرد دانشگاه‌های نسل چهارم

هدایت جامعه؛ رویکرد دانشگاه‌های نسل چهارم