يكشنبه  24  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
طالبی مطرح کرد:

لزوم تقویت روحیه مشارکت‌جویی دانش‌آموزان در فعالیت‌های آموزشی

چهارشنبه 19 تیر 1398 ساعت 17:06
استاندار یزد گفت: دانش‌آموزان یزدی امروز بیش از هر چیز نیازمند آموزش‌های اجتماعی و تقویت روحیه مشارکت‌جو هستند.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از استانداری یزد، محمدعلی طالبی در دیدار با اعضای انجمن اتحادیه دانش‌آموزان اسلامی یزد با تأکید بر لزوم فعالیت‌های این اتحادیه برای پرکردن خلأهای آموزشی اظهار کرد: بخشی از آموزش‌ها شامل محیط رسمی مدرسه و محیط خانوادگی نمی‌شود و اتحادیه می‌تواند این نقص را برطرف کند.

وی در ارتباط با نیازهای آموزشی امروز دانش‌آموزان گفت: امروز نیازمند پرورش دانش‌آموزان مشارکت‌جو و مشارکت‌پذیر هستیم تا نسل آینده که قرار است بر مسند امور بنشیند، نسلی دربرگیرنده انسان‌های خودساخته و منشأ تغییر و تحول باشد.

استاندار یزد افرود: موضوعات مختلفی مانند آموزه‌های دینی، علمی و فرهنگی می‌تواند در دستور کار این اتحادیه قرار گیرد تا تقویت‌کننده سبک زندگی ایرانی و اسلامی دانش‌آموزان باشد.

طالبی با تاکید بر لزوم آموزش‌های اجتماعی دانش‌آموزان در یزد، تصریح کرد: وجود نگاه تک‌بعدی آموزش در یزد با وجود برخی موفقیت‌ها، موجب ظهور برخی مشکلات برای دانش‌آموزان و حتی خانواده‌هایشان چه در زمان تحصیل و چه در زندگی اجتماعی آنها شده است؛ بنابراین لازم است تا همه توان خود را در راستای زیرپوشش قراردادن همه ابعاد آموزشی دانش‌آموزان بگذاریم.

وی با بیان نقش کمکی تشکل‌ها و انجمن‌های دانش‌آموزی در پرکردن خلأهای آموزشی اظهار کرد: واقعیت این است که به دلایل متعدد، دست آموزش‌وپرورش برای بازگذاشتن فضای آموزشی بسته بوده و این اتحادیه‌ها و تشکل‌های دانش‌آموزی هستند که می‌توانند در این مسیر آموزش‌وپرورش را یاری دهند.

استاندار یزد درباره توافق رئیس اتحادیه دانش‌آموزان اسلامی کشور با وزیر آموزش‌وپرورش برای حضور نماینده این اتحادیه در جلسات شورای آموزش‌وپرورش استان گفت: معتقد به حضور نماینده دانش‌آموزان در جلسات شورای آموزش‌وپرورش استان هستم و پیگیر حضور نماینده اتحادیه در این جلسات براساس توافق صورت گرفته خواهم شد.

انتهای پیام/4121/4103/4062/

http://ana.ir/i/403710
تقویت بنیه آموزشی و ارتقای کیفیت علمی و فرهنگی؛ مهم‌ترین هدف دانشگاه آزاد اسلامی

تقویت بنیه آموزشی و ارتقای کیفیت علمی و فرهنگی؛ مهم‌ترین هدف دانشگاه آزاد اسلامی

نظم و رفتار اجتماعی ملت‌ها در مراسم حج مشهود است

نظم و رفتار اجتماعی ملت‌ها در مراسم حج مشهود است

ارتقای روحیه تعاون و همكاری به حل مشکلات جامعه کمک می‌کند

ارتقای روحیه تعاون و همكاری به حل مشکلات جامعه کمک می‌کند

تصویب سند آمایش استان یزد بر مبنای اشتراك نظر نخبگان

تصویب سند آمایش استان یزد بر مبنای اشتراك نظر نخبگان