سه شنبه  29  بهمن  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
فلاح به آنا خبر داد:

طرح ورود به صنعت کاشی و سرامیک در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد

يكشنبه 09 تیر 1398 ساعت 07:30
سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد گفت: با توجه به ظرفیت بالای شهرستان میبد در کاشی و سرامیک، طرح ورود دانشگاه به این صنعت در دستور کار قرار گرفته است.

احمدعلی فلاح در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا، درباره اقدامات و برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد برای حرکت به سمت کسب درآمدهای غیرشهریه‌ای اظهار کرد: در این دانشگاه بر چند محور تمرکز کرده‌ایم و قرار است آنها را به سرانجام برسانیم. یکی محور مدارس سماست. با توجه به اینکه تعداد دانشجویان این دانشگاه به‌شدت در حال کاهش است، روی مدارس سما تمرکز ویژه‌ای کرده‌ایم.

وی افزود: روی پروژه سما سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و یک مجتمع فنی که 8 هزار و 500 مترمربع زیربنا دارد، در نظر گرفته‌ایم تا رسماً موضوع مدارس سما را کلید بزنیم و در مدت دو تا سه سال توسعه تا 1400 به 950 دانش‌آموز در هفت مقطع دبستان (دخترانه و پسرانه)، دبیرستان (دخترانه و پسرانه)، هنرستان تربیت‌بدنی (دخترانه و پسرانه) و پیش‌دبستانی برسیم. امسال تبلیغات بسیار خوبی انجام شده و استقبال مناسبی از مدارس سما شده است. ساختمان را نیز تغییر کاربری داده‌ایم تا در این قسمت درآمد خوبی را کسب کنیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد ادامه داد: محور بعدی، کارهای اقتصادی در موضوعات دانش‌بنیان است و با توجه به اینکه شهر میبد یک شهر صنعتی و به‌ویژه در کاشی و سرامیک شهره است و از حدود 120 کارخانه کاشی و سرامیک در ایران، حدود 80 کارخانه در استان یزد و تقریباً حدود 50 کارخانه (حدود 40 درصد کل کارخانه‌های کاشی و سرامیک کشور) در شهرستان میبد قرار دارد به دنبال گسترش این حوزه هستیم.

فلاح خاطرنشان کرد: این منطقه به‌شدت از لوله‌های سرامیکی گرفته تا لعاب‌سازی و ... در حال توسعه و گسترش است و توصیه دکتر طهرانچی هم همین بوده که ما در این حوزه کار کنیم و حداقل تا دو سال آینده بتوانیم طرح دانش‌بنیان اقتصادی از دل آن بیرون بیاوریم.

وی تصریح کرد: پژوهشکده سرامیک فوق‌العاده‌ای داریم و آزمایشگاه دانشگاه بسیار مجهز است و می‌توانیم در این زمینه کار دانش‌بنیان و سودآوری انجام دهیم. پیش‌بینی ما این است که تا دو سال آینده یعنی تا 1400 در این حوزه به درآمدزایی برسیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد بیان کرد: طرح‌های دیگری نیز به‌صورت پراکنده و جزیی در حال پیگیری است. به‌طور مثال در بحث صنایع بسته‌بندی دو سردخانه (یکی زیر صفر و یکی بالای صفر) داریم که نسبتاً هم بزرگ هستند؛ اما اکنون کاملاً بلااستفاده مانده‌اند. قرار است با یکی از صنایع بسته‌بندی مرغ و بلدرچین به‌دلیل اینکه شهرستان میبد در موضوع پرورش بلدرچین قطب اول ایران است، همکاری کنیم تا بتوانیم صنایع بسته‌بندی را داشته باشیم و از سردخانه‌ها هم استفاده کنیم.

فلاح گفت: به‌تازگی هم با گلخانه‌داری در منطقه یزد (با اینکه خشکسالی است)، به‌دلیل اینکه در صنایع گلخانه در استان خیلی خوب کار شده است، دعوت کرده‌ایم تا به دانشگاه بیاید و برای راه‌اندازی گلخانه در واحد میبد همکاری و مذاکره کند؛ چراکه در دانشگاه حدود 30 هکتار فضای سبز داریم و در همین حدود هم فضای آزاد داریم که نسبتاً ذخیره آب معقولی دارند و برای صنایع گلخانه‌ای مناسب هستند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد اظهار کرد: این دانشگاه سابقه خیلی خوبی دارد و با توجه به ظرفیتی که دانشگاه از نظر نیروی انسانی داشته از نظر ساخت و ساز و پیشرفت فیزیکی عالی بوده است؛ اما با توجه به اینکه تمام سرمایه‌گذاری‌های دانشگاه همه بر اساس مباحث دانشجویی و آموزشی بوده است، در این سال‌ها در بحث درآمدهای غیرشهریه‌ای هیچ کاری انجام نشده بود و به‌تازگی این کار را آغاز کرده‌ایم و پیش‌بینی ما این است که در افق 1400 به سمت رشد و شکوفایی برویم و از حالت زیان‌دهی خارج شده و دانشگاه آزاد اسلامی میبد را به سوددهی برسانیم.

انتهای پیام/4103/4062/

http://ana.ir/i/400612
تشریح جزئیات پیشرفت ارتباط صنعت و دانشگاه در دانشگاه‌ آزاد اسلامی واحد شهرقدس

تشریح جزئیات پیشرفت ارتباط صنعت و دانشگاه در دانشگاه‌ آزاد اسلامی واحد شهرقدس

دانشگاه آزاد اسلامی میبد با شرکت شهرک صنعتی جهان‌آباد همکاری می‌کند

دانشگاه آزاد اسلامی میبد با شرکت شهرک صنعتی جهان‌آباد همکاری می‌کند

دانشگاه آزاد اسلامی میبد بیمارستان تخصصی دامپزشکی احداث می‌کند

دانشگاه آزاد اسلامی میبد بیمارستان تخصصی دامپزشکی احداث می‌کند

قهرمانی دانشجوی واحد میبد در مسابقات کشوری

قهرمانی دانشجوی واحد میبد در مسابقات کشوری

برگزاری مسابقه ملی «طراحی بدنه استاندارد کاشی و سرامیک»

برگزاری مسابقه ملی «طراحی بدنه استاندارد کاشی و سرامیک»

پذیرش مقاله دانشیار واحد میبد در مجله انجمن مهندسی عمران آمریکا

پذیرش مقاله دانشیار واحد میبد در مجله انجمن مهندسی عمران آمریکا