چهارشنبه  13  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
با برپایی مراسم عزاداری صورت گرفت؛

سوگواری دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی در ایام فاطمیه

سه شنبه 08 بهمن 1398 ساعت 15:36
دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) مراسم عزاداری برپا کردند و در سوگ دخت نبی‌ مکرم اسلام(ص) گریستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از تویسرکان ، دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) و ایام فاطمیه مراسم عزاداری در مسجد این واحد دانشگاهی برگزار کرد.

در این مراسم ابتدا یکی از مداحان اهل‌بیت(ع) به مداحی و روضه‌خوانی در رابطه با شهادت حضرت صدیقه کبری(س) پرداخت و در ادامه استادان و کارکنان حاضر در مراسم از مسجد دانشگاه تا گلزار مطهر دو شهید گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان در قالب دسته سینه‌زنی حرکت کردند.

پس از آن علی‌محمد برنا عضو سابق گروه فقه و مبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان بیاناتی از این بانوی بزرگوار اسلام در رابطه با امام علی علیه‌السلام و معرفی وی به جامعه اسلامی را تشریح کرد.

مراسم ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار آنا، مراسم سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور محمدحسن کجبافی معاون فرماندار شهرستان شوشتر، حجت‌الاسلام حمیدرضا سبزی مدیر حوزه‌‌های علمیه شوشتر، حجت‌الاسلام عسکر مهدوی‌کیا رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شوشتر، محمدحسین پورمحمدی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شوشتر و جمعی از کارکنان ادارات، استادان، کارکنان و دانشجویان در مسجد باقرالعلوم(ع) این دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم ضمن قرائت زیارت پرفیض عاشورا و سخنرانی حجت‌الاسلام سبزی و مداحی ذاکر اهل بیت (ع) برای شهادت مظلومانه ام‌الائمه حضرت فاطمه زهرا(س) و عروج آسمانی شهید حاج قاسم سلیمانی مالک اشتر زمان، نوحه‌‌سرایی کرد و استادان کارکنان و دانشجویان به عزاداری و سینه‌‌زنی پرداختند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از زاهدشهر، قهرمان عباسی امام جمعه زاهدشهر در مراسمی که به‌مناسبت سالروز شهادت بی‌بی دوعالم حضرت فاطمه زهرا(س) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدشهر برگزار شد، اظهار کرد: «مهم‌ترین شرط برای اثبات علاقه به یک شخصیت آن است که موافق عقاید و سبک زندگی او باشیم. ما اگر ادعا می‌کنیم که طرفدار و پیرو حضرت فاطمه(س) هستیم، باید در عمل ثابت کرده و به همه آنچه آن بزرگوار اعتقاد داشتند، پایبند باشیم.»

وی یکی از مهم‌ترین دلبستگی‌های آن حضرت را تلاوت قرآن دانستند و خاطرنشان کرد: «آنچه را که قلب حضرت زهرا از ما خشنود می‌گرداند، تلاوت زیاد قرآن است که منشأ خیر و برکت در زندگی شخصی و اجتماعی می‌شود.»

به گزارش خبرنگار آنا از نظرآباد، همزمان با فرا رسیدن شهادت بانوی دو عالم حضرت صدیقه کبری(س)و به پاس خدمات ارزشمند سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی ویژه‌برنامه عزاداری و سینه‌زنی با حضور هیئت‌رئیسه، استادان، کارکنان و دانشجویان در  دانشگاه آزاد نظرآباد برگزار شد. 

در این مراسم پرشور پس از قرائت زیارت پرفیض عاشورا،  شرکت‌کنندگان  با نوحه‌خوانی و ذکر مصائب حضرت زهرا(س) و سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی توسط مداحان اهل بیت(ع) به سوگواری و عزاداری پرداختند.

حجت‌الاسلام آل‌احمد از حوزه علمیه امام محمد‌باقر(ع) شهر نظرآباد سخنران این مراسم بود که با تبیین نقش بانوان بزرگ از بدو خلقت تا به امروز در زندگی بشر در وصف حضرت‌ زهرا (س) و کرامات ایشان مطالبی را بیان کرد.

به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و بزرگداشت مقام شهید حاج قاسم سلیمانی مراسم عزاداری در مسجد حضرت موسی بن جعفر (ع) دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر برگزار شد.

مرثیه‌سرایی و مداحی توسط محمدحسن فیضی و سعید کرمعلی از مداحان اهل بیت(ع) از برنامه‌های اصلی این مراسم بود.

مراسم عزاداری فاطمیه و یادبود سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور رضا شعبان‌نژاد سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی ناحیه جنوب و غرب استان قزوین، حجت‌الاسلام مهدی پورآرین معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان، معاونان، کارمندان و استادان این واحد دانشگاهی و حجت‌الاسلام جواد نفری دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بوئین‌زهرا در مسجد پیامبر اعظم این واحد دانشگاهی برگزار شد.

مراسم با تلاوت قرآن کریم و قرائت زیارت عاشورا آغاز شد و پس از آن سخنران مراسم حجت‌الاسلام جواد نفری مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بوئین‌زهرا به بیان شخصیت حضرت زهرا(س) و مناقب ایشان پرداخت و این مراسم معنوی با مدیحه‌سرایی و نوحه‌خوانی به پایان رسید.

مراسم عزاداری  و سینه‌زنی شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)  و مراسم گرامیداشت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی با حضور حجت‌الاسلام مرتضی جلیلی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه، سیدمهدی صفوی رئیس دانشکده سما کرمانشاه و جمعی از دانشجویان، دانش‌آموزان و کارکنان در سالن آمفی تئاتر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی آموزشکده سما کرمانشاه برگزار شد.

شرکت‌کنندگان در این مراسم از سخنرانی حجت‌الاسلام جلیلی بهره بردند. وی جایگاه حضرت زهرا (س) را تشریح کرد و به مصایب اهل بیت(ع) پرداخت و به جایگاه سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: «یکی از افرادی که زندگی حضرت زهرا(س) را در زندگی الگو قرار داد و به جایی رسید که چهل میلیون در مراسم تشییع و خاکسپاری وی شرکت کردند، شهید حاج قاسم سلیمانی بود.

در ادامه این مراسم سوگواران همصدا با مداح اهل بیت (علیهم‌السلام) به نوحه‌خوانی و مرثیه‌‌سرایی پرداختند. در پایان، مراسم سنج و دمام‌زنی در محوطه دانشکده سما کرمانشاه برگزار شد.

در مراسمی که ظهر امروز در مسجد امام صادق (ع) دانشگاه آزاد اسلامی واحد آباده به مناسبت سالروز شهادت حضرت زهرا (س) برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمین سعید جاویدی رئیس دفتر فرهنگ واحد آباده گفت: «حضرت زهرا (س) برای تاریخ یک الگوی تمام عیار است که با ایستادن در مقابل کفر تاریخ‌ساز شد. روشنگری حضرت زهرا (س) در دوره‌ای که کسی حق اعتراض نداشت یکی از جلوه‌‌های برجسته فعالیت سیاسی و اجتماعی آن حضرت است که با خطبه‌های خود در ذهن مردم غوغایی به‌پاکرد.

وی اظهار کرد: در شرایطی که همه به دلیل مطامع مادی و سیاسی حضرت علی (ع) را تنها گذاشتند، این حضرت زهرا (س) بود که تا لحظه آخر امیرالمؤمنین (ع) را تنها نگذاشت و با دفاع از حریم ولایت کاری کرد تا مسئله ولایت در آینده نیز فراموش نشود و با وجود اینکه در کوچه و معابر به ساحتش توهین کردند و مورد هجوم و آسیب دشمنان قرار گرفت،  باز حقگرا و مدافع حق بود.

 مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در واحد میاندوآب

 مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) با حضور رئیس واحد، روسای اداره ورزش و جوانان شهرستان های میاندوآب و سقز، استادان، کارکنان و دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب در این مراسم گفت: «حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا (س) نعمت با برکت ائمه اطهار( ع) و بزرگترین نعمتی است که خداوند متعال به بندگان  صالح خود عطا کرده و انسان با توسل به ام ابیها و اطاعت، بندگی خدا از ظلمت و تاریکی دنیا نجات پیدا می کند و به سمت نور و سعادت هدایت می‌شود.»

رامین رستمی افزود: «حضرت فاطمه (س) الگویی نمونه در پاکدامنی و نماد عصمت و طهارت در عفت و خدا مداری برای نسل جوان امروز است و زن در زندگی باید ثمره معرفت و محبت را از صدیقه کبرا به ارث برد تا بتواند انسان های پاک سیرت را در دامن خود تحت لوای ولایت  تربیت و پرورش قرار دهد.»

قرائت زیارت عاشورا، سینه‌زنی، مداحی و برپایی سفره احسان از برنامه‌های این مراسم بود.

مراسم عزاداری حضرت زهرا(س) در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود

مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه(س) ظهر امروز با تجمع کارکنان و استادان دانشگاه در طبقه همکف ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود آغاز شد و عزاداران به صورت یک هیئت عزاداری تا محل مسجدالنبی(ص) این واحد دانشگاهی به عزاداری و سینه‌زنی پرداختند.

پس از مراسم عزاداری و اقامه نماز ظهر و عصر در محل مسجدالنبی(ص) دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود سخنران مراسم در مورد کرامات بانوی دو عالم به سخنرانی و مرثیه‌سرایی پرداخت و در پایان مراسم عزاداران مهمان سفره پر‌خیر و برکت حضرت صدیقه طاهره(س) شدند.

انتهای پیام/4117/4062/

http://ana.ir/i/468737
شور عزاداران فاطمی در دانشگاه آزاد اسلامی همدان

شور عزاداران فاطمی در دانشگاه آزاد اسلامی همدان

پیروان حضرت فاطمه‌(س) همواره رضای خدا را درنظر می‌گیرند

پیروان حضرت فاطمه‌(س) همواره رضای خدا را درنظر می‌گیرند

متن تسلیت ویژه شهادت حضرت زهرا(س) برای ارسال پیامک

متن تسلیت ویژه شهادت حضرت زهرا(س) برای ارسال پیامک

حرکت دسته عزاداری فاطمیون دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه

حرکت دسته عزاداری فاطمیون دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه

دومین شب عزاداری ایام فاطمیه در حسینیه امام خمینی(ره)

دومین شب عزاداری ایام فاطمیه در حسینیه امام خمینی(ره)

برگزاری مراسم عزاداری ایام فاطمیه در دانشگاه علم و صنعت/ نمایش ماکت ماهواره ظفر و کاربردهای آن در حاشیه مراسم عزاداری

برگزاری مراسم عزاداری ایام فاطمیه در دانشگاه علم و صنعت/ نمایش ماکت ماهواره ظفر و کاربردهای آن در حاشیه مراسم عزاداری

اولین شب عزاداری ایام فاطمیه در حسینیه امام خمینی(ره)

اولین شب عزاداری ایام فاطمیه در حسینیه امام خمینی(ره)